Nowy Holokaust jaki Ahmadinedzad planuje dla Izraela

Lars Vilks Jezus pedofil

Lars Vilks Jezus pedofil
W renesansowym dziele Alciatiego Emblematum Liber (1531) piekny chlopiec Ganymed porwany przez Zeusa dla zaspokojenia jego pederastycznych sklonnosci przeksztalca sie w symbol czystej duszy, ktora znajduje radosc w Zeusie, zas pozniejszy komentator zwiazal ten mit ze slowami Jezusa z ewangelii Lukasza 18:16: “Dopuscie dziatkom przchodzic deo mnie...” Kiedy Montaigne przebywal z wizyta w Rzymie w 1580 r. dowiedzial sie on, ze w kosciele San Giovanni a Porta Latina udzielane byly sluby dla homoseksualnych par..Amerykanski ksiadz. M. Greeley pisal w 1989 r.: “Homoseklsualni ksieza nie kryjacy swych sklonnosci otrzymuja nominacje, sa przenoszeni z miejsca na miejsce i promowani...Tolerowane sa narodowe siatki homoseksualnych ksiezy uprawiajacych otwarcie swe zboczone praktyki.” Marco Politi, korespondent dziennika La Repubblica akredytowany przy Watykanie, w ksiazce p.t. La Confesione (2001) ujawnil istnienie siatki homoseksualnych ksiezy na obszarze calych Wloch.Szwedzki karykaturzysta Lars Vilks zainspirowany ksiazka Alciatego narysowal portret Jezusa-Zeusa w scenie pedofilskiego aktu

Wysiedlanie narodu, czyli pasterskie potrzeby kosciola

Wysiedlanie narodu, czyli pasterskie potrzeby kosciola

Bl. Jan Pawel II w kolorze trydenckiego Jezusa

Bl. Jan Pawel II w kolorze trydenckiego Jezusa

Trydencki Jezus

Trydencki Jezus

Geocentryczny ekumenizm z Astany

Geocentryczny ekumenizm z Astany

R. Dawkins darwinowsko-heliocentryczny bogobojca

R. Dawkins darwinowsko-heliocentryczny bogobojca

B16 vs Tarcis Bertone, Darwinowska walka o przetrwanie w Watykanie

B16 vs Tarcis Bertone, Darwinowska walka o przetrwanie w Watykanie

Pederastia to kopernikowska religia

Pederastia to kopernikowska religia
Na religii - zaledwie kilka osób. Reszta na etyce? Nie, po prostu chcą mieć więcej wolnego. Socjolog religii prof. Józef Baniak: - Młodzież rezygnuje z metod Kościoła - pisze "Gazeta Wyborcza". ZOBACZ TAKŻE "Kościół nie siedzi na pieniądzach" [PO RAPORCIE KAI] Abp Michalik na Wielki Post: Kościół jest planowo atakowany Szukajcie a znajdziecie... w internecie. Kościół zarzuca sieci na Facebooku Agnieszka Stojanowska z Gorzowa Wielkopolskiego w pierwszej klasie liceum przyjęła bierzmowanie, potem od razu zrezygnowała z lekcji religii. - Wcześniej powstrzymywała mnie mama, mówiła, że nie wypada mi nie chodzić na religię - opowiada. - Teraz mogę wcześniej wracać do domu. W mojej klasie wypisało się już osiem osób. To i tak niewiele. W XXII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Marti w Warszawie na religię nie uczęszcza 65 proc. z 579 uczniów. W klasach maturalnych zrezygnowało z tej lekcji aż 85 proc.! Prof. Józef Baniak, socjolog religii z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, twierdzi, że licealiści nie chodzą na religię, bo nie traktuje się jej poważnie. - Nie rezygnują z wiary w Boga czy z religii, tylko z metod, które stosuje Kościół - mówi.

Bog Pan porusza muzyka planety

Bog Pan porusza muzyka planety

Pan demonstruje heliocentryczna harmonie sfer

Pan demonstruje heliocentryczna harmonie sfer

Pan - bog heliocentryzmu

Pan - bog heliocentryzmu

Astana - Stolica Kazachstanu

Astana - Stolica Kazachstanu

Fundacja UJ - Historyczny falsz Matejki

Fundacja UJ - Historyczny falsz Matejki

Najstarsy plan Krakowa i Kazimierza z miejscem Uniwerstetu Kazimierza Wielkiego zaznaczonym lit. G

Najstarsy plan Krakowa i Kazimierza z miejscem Uniwerstetu Kazimierza Wielkiego zaznaczonym  lit. G
Z inicjatywy Kazimierza Wielkiego juz w r. 1362 rozpoczeto budowe gmachu Uniwersytetu we wsi Bawol, ktora stala sie czescia nowego miasta Kazimierz, ktore wladca rozbudowywal chcac pomniejszyc znaczenie starego Krakowa, upamietniajacego poprzez postac biskupa Stanislawa triumf wladzy koscielnej nad krolewska. (Patrz Dlugosz L. IX p. 1128). Na drzeworytniczym widoku Kazimierza, ktory mal byc opublikowany w “Kronice Swiata” M. Bielskiego zaznaczone jest miejsce na Kazimierzu, gdzie stala uczelnia Piastowskiego wladcy. Na szczescie Bog zachowal ow widok i zostal on opublikowany przez Augusta Essenweina w jego monumentalnym dziele “Die mittelalterlichen Kunsdenkmale der Stadt Krakau.” (Leipzig 1869). Historycy pisza, ze szkola ta upadla bo ani Ludwik Wegierski, ani rozpustna Elzbieta o szkole te nie dbali. Ale takie wyjasnienie rownoznaczne jest z historycznym falszerstwem. Dramat napisany przez dwoch akademikow krakowskich, Academia Cracoviensis, seu de illius felicissima atque auspicatissima erectione Comoedia (Exhibita Cracoviae 1537, 4) upadek Uczelni Kazmierza Wielkiego wyjasnia jako celowe zniszczenie dokonane przez “Barbarzynstwo”. W Akcie VIII, w scenie IV autorzy tego dramatu opisuja jak to barbarzynstwo ze swoim orszakiem napastuje i zuchwale uderza na robotnikow idacych do kopania fundamentow. W czesci drugiej dramatu w Akcie I w scenie V barbarzynstwo cieszy sie, ze smierc zabrala krola, i ze zniszczono co on wznosic poczal. W Polskiej tradycji historycznej utrwalony zostal, przyjazny i pelen szacunku stosunek Kazimierza Wielkiego do Zydow. Seweryna Duchinska w swych “Pisniach historycznych” tak opisuje ow stosunek: Pod tarcz twa spieszy rod Izraela, Oplwan szyderstwem tysiaca lat, Twoja powaga praw mu udziela, Gdy go z pogarda odtracil swiat.

Graficzna demaskacja Kopernika w pismie St. Wyspianskiego

Graficzna demaskacja Kopernika w pismie St. Wyspianskiego
W 1897 r. St. Wyspianski opublikowal w redagowanym przez siebie Pismie p.t. Zycie rycine Franciszka Bileka pt. "Ziemia leci we wszechswiat", ktora zdemaskowala poganska religie Kopernika, ktorej wyrzekl sie on przed swa smiercia, co zostalo sportretowane na ob razie ukazujacym go w modlitwie do ukrzyzowanego Zbawieciela. Ten portret mozna zobaczyc w katedrze sw. jJana w Toruniu, ale Kosciol nie pozwala go opublikowac na znaczku pocztowym, bo taki znaczek odebralby Kopernikowui jego "boska" moc utrwalona w porzekadle "Wstrzymal slonce, ruszyl ziemie" ktore ma przekonac Polakow o nadludzkich mocach kazdego ksiedza rzymsko-katolickiego. Kosciol nie zadowala sie Nauka Jezusa, ktora przeslania autorytet Kosciola wsrod owieczek. Swa boska potege Kosciol utrwalil tez w legendzie o wskrzeszeniu Piotrawina przez biskupa Stanislawa. Kopernik miesci sie w tej samej mitologicznej galerii Kosciola rzymsko-katolickiego i nie ma znaczenia fakt, z ktorego zdal soebie sprawe Kopernik, ze heliocentryzm jest falszywa nauka. Liczy sie wiara "bezmyslnego stada owiec", ktora przysparza bogactw hierarchom i przyczynia sie do ubostwa wiernych.

Niemieccy osadnicy wracaja do Rosji

Niemieccy osadnicy wracaja do Rosji
Moga otrzymywac farmy o areale 170.000 ha!

Jezuslenin, czyli JP2 pieriestrojka chrzescijanstwa

Jezuslenin, czyli JP2 pieriestrojka chrzescijanstwa

Ciekawi jak to robia ksieza-pedofile z ich chlopcami?

Ciekawi jak to robia ksieza-pedofile z ich chlopcami?

Ciekawi, jak to robia ksieza?

Ciekawi, jak to robia ksieza?

Smierc Kopernika -obraz Aleksandra Lessera

Smierc Kopernika -obraz Aleksandra Lessera

Biblia hebrajska ocalona z Iraku przez zolnierzy amerykanskich

Biblia hebrajska ocalona z Iraku przez zolnierzy amerykanskich

Corka M. Kaddafiego Aisza prosi o azyl polityczny w Izraelu

Corka M. Kaddafiego Aisza prosi o azyl polityczny w Izraelu

Wojna przeciwko Zydom trwa

Wojna przeciwko Zydom trwa
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10869655,Kompromitacja_ratusza__Antysemicki_plakat_reklamuje.html Kompromitacja ratusza. Antysemicki plakat reklamuje Warszawę ga 2011-12-23, ostatnia aktualizacja 2011-12-23 21:08:55.0 Antysemicki przedwojenny plakat znalazł się w kalendarzu wydanym przez warszawski ratusz. Urzędnicy nie widzą w nim nic złego - pisze w wydaniu internetowym "Rzeczpospolita". Chodzi o promocyjny kalendarz książkowy na 2012 rok. Przedwojenne plakaty ze zbiorów Muzeum Plakatu w Wilanowie mają reklamować stolicę. Kalendarz świetnie się rozchodzi, planowany jest dodruk. Skandal reklamowy Barbara Sułek-Kowalska, wykładowca UW i członkini Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów zwróciła uwagę na reklamę tygodnika "Rozwój". Polski żołnierz tępi szczury w jarmułkach z gwiazdami Dawida. Pod rysunkiem czytamy: "Rozwój" walczy o dobrobyt Polski, propagując solidarność narodową, pracę i organizację żywiołu polskiego; broni Polski przed zalewem żydowskim; łączy wszystkich Polaków pod hasłem "swój do swego po swoje". ...czy arcydzieło grafiki użytkowej? Co ciekawe wydawnictwo słowem wstępnym opatrzyła prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Napisała, że to "kalendarz szczególnej urody, bogato ilustrowany arcydziełami grafiki użytkowej", który przypomina dawną Warszawę. Wertując jego kartki, "możemy poczuć atmosferę dawnych lat". Ludzie tępieni jak szczury - Nie śmiem wierzyć, że złożyła Pani swój podpis na wydanym właśnie i wręczanym jako miły upominek Kalendarzu Warszawy 2012, nie przeglądając jego zawartości. Taka lekkomyślność nie przystoi ani prawnikowi, ani urzędnikowi. Nawet wysokiego szczebla - napisała, cytowana przez "Rz", Barbara Sułek-Kowalska. Zastanawiała się też jak prezydent miasta mogła wypuścić w świat publikację z reprodukcją plakatu porównującego ludzi do tępionych szczurów.

Zniszczony pomnik R. Kuklinskiego q Krakowie

Zniszczony pomnik R. Kuklinskiego q Krakowie
H. Jordana. Akcja ta jest wyrazem sprzeciwu wobec kultu zdrajcy. Zdrajcy, który sprzeniewierzył się złożonej przysiędze wojskowej dla własnych korzyści, zagrażając Państwu i Narodowi. Umieszczenie jego popiersia w bezpośrednim sąsiedztwie tak oddanych Polsce patriotów jak generał Maczek, generał Anders, generał August "Nil" Fieldorf czy rotmistrz Pilecki uważamy za zamach na same podstawy służby Państwu i Narodowi. Zamach, który leży w interesie tych, którzy w Polsce widzą pas startowy dla amerykańskich samolotów; tych, którym w smak jest dekonstrukcja Wojska Polskiego oraz jego etosu i uczynienie z polskiej armii korpusów ekspedycyjnych USA; tych, którzy nie dostrzegają ogromnego spustoszenia, jakie w polskim społeczeństwie, gospodarce i kulturze poczyniły w ostatnich dwóch dekadach wpływy amerykańskiego neokolonializmu. Kult zdrajcy, Ryszarda Kuklińskiego ps. "Jack Strong", powinien być zwalczany aż do całkowitego wyplenienia. Śmierć NATO. Śmierć CIA. Śmierć USA. Czołem Wielkiej Polsce!

Pani Clinton 'chrzci' dzieciatko Buddhe podczas wizyty w Burmie (Myanmar)

Pani Clinton 'chrzci' dzieciatko Buddhe podczas wizyty w Burmie (Myanmar)

Nie tylko Prymas Wyszynski

Nie tylko Prymas Wyszynski
Andrzej Grajewski na łamach „Gościa Niedzielnego” sugeruje, że prymas Wyszyński w 1956 roku „przyczynił się do zapobieżenia sowieckiej interwencji”. Zatem to nie Władysław Gomułka z partyjnymi reformatorami powstrzymał Chruszczowa atakiem na Polskę, ale kardynał! Grajewski na tę tezę nie podaje żadnych dowodów, sugeruje tylko jak bardzo roztropna była polityka gorliwej współpracy Wyszyńskiego z nowym rządem. Zatem według katoprawicy kolaboracja z „komuchami” była zasadniczo zła, no chyba, że uprawiał ją Wyszyński.

Tłumy i oklaski na mszy z ks. Bonieckim - Wojna domowa w polskim Kosciele

Tłumy i oklaski na mszy z ks. Bonieckim  - Wojna domowa w polskim Kosciele
Ksiądz ma prawo do wolności, ale nie do swawoli Wypowiedzi ks. Adama Bonieckiego w wielu przypadkach nie są zgodne z nauczaniem Kościoła. Odbiegają też od potrzeb i odczuć zwyczajnych wiernych — twierdzi teolog w rozmowie z Anną Chodyką Władze zakonne zakazały ks. Adamowi Bonieckiemu zakaz wypowiedzi publicznych. Czy to nie godzi to w jego swobody obywatelskie? Ks. Waldemar Chrostowski: Trzeba najpierw powiedzieć, że takie dramatyczne sytuacje nie powinny nikomu sprawiać satysfakcji. Zatem również ci, którzy nie zgadzają się z wieloma wypowiedziami ks. Adama Bonieckiego, odczuwają niemały dyskomfort i zakłopotanie, bo gdy różnice zdań przeobrażają się w podziały, a nawet powodują przepaście, taka sytuacja jest dla Kościoła bardzo bolesna.

Jia Quingling z wizyta w Niemczczech

Jia Quingling z wizyta w Niemczczech
Wymiana handlowa miedzy niemcami i chinami osiagnela w tym roku poziom 143 miliarda dolarow

Irlandia zlikwidowala ambasade przy Watykanie

Irlandia zlikwidowala ambasade przy Watykanie

Chiny gotowe do pierwszego dokowania w przestrzeni

Chiny gotowe do pierwszego dokowania w przestrzeni

Jezus blogoslawi geocentryczny swiat Biblii

Jezus blogoslawi geocentryczny swiat Biblii

Dwa slonca z chinskiego wideo, ktore retransmitowala siec ABCNews. Belkot naukowcow.

Dwa slonca z chinskiego wideo, ktore retransmitowala siec ABCNews. Belkot naukowcow.

Dwa slonca nad chinskim portem Harbin. Brak oficjalnej reakcji NASA.

Dwa slonca nad chinskim portem Harbin. Brak oficjalnej reakcji NASA.

Dwa slonca nad Szwecja i Polska.

Dwa slonca nad Szwecja i Polska.

Dwa slonca nad piramidami. Ks. Kopernik nie dopedzil

Dwa slonca nad piramidami. Ks. Kopernik nie dopedzil

Chedogi ks. Kopernik pedzi, by wstrzymac dwa slonca

Chedogi ks. Kopernik pedzi, by wstrzymac dwa slonca

Dwa slonca na niebie. Ks. Kopernik do lamusa historii

Dwa slonca na niebie. Ks. Kopernik do lamusa historii

Obrzezanie Jezuska

Obrzezanie Jezuska

Trup Kadafiego

Trup Kadafiego
Zobacz wiecej zdjec Kadafiego http://www.spiegel.de/fotostrecke/fotostrecke-74224.html

Relikwie Jana Pawla II przywiezione zostaly do Odessy

Relikwie Jana Pawla II przywiezione zostaly do Odessy
http://english.ruvr.ru/2011/10/24/59222975.html

Najwieksza na swiecie grota w Wietnamie

Najwieksza na swiecie grota w Wietnamie
http://news.xinhuanet.com/english2010/photo/2011-10/24/c_131208941.htm. Grota hang Son Doong

Afganski krucyfiks

Afganski krucyfiks

Zolte niebo nad Chinami

Zolte niebo nad Chinami

Nieregularna bryla slonca nad Paryzem

Nieregularna bryla slonca nad Paryzem

WNP podpisuje uklad o strefie wolnego handlu 18 pazdz. 2011

WNP podpisuje uklad o strefie wolnego handlu 18 pazdz. 2011
http://en.rian.ru/russia/20111018/167833875.html 21:47 18/10/2011 The prime ministers of the Commonwealth of Independent States (CIS) member states have signed a free trade agreement, Russian Prime Minister Vladimir Putin said on Tuesday. The agreement eliminates export and import duties on a host of goods. It also contains a number of exemptions that will ultimately be phased out. The agreement was signed by all the CIS states except Azerbaijan, Uzbekistan and Turkmenistan.

9 listopada 2010 roku. Przygotowania do zgromadzenia parlamentarnego NATO w polskim Sejmie

9 listopada 2010 roku. Przygotowania do zgromadzenia parlamentarnego NATO w polskim Sejmie

Sportowiec-poeta, sobowtor JP2 takze czestochowska jakoscia swej poezji

Sportowiec-poeta, sobowtor JP2 takze czestochowska jakoscia swej poezji
http://www.sport.pl/pilka/1,65039,10486321,Wierszem_o_lidze__pilkarzach_i_skandalach__Tomasz.html Wierszem o lidze, piłkarzach i skandalach. Tomasz Łapiński został poetą Przemysław Iwańczyk 2011-10-17, ostatnia aktualizacja 2011-10-17 17:18:23.0 - Proszę to potraktować jako mój wielki wygłup - zastrzega były obrońca reprezentacji Polski. - Nie, nie, z każdą próbą autor się rozwija, awansuje do wyższych lig, oddala się od Częstochowy - mówi Michał Rusinek, literaturoznawca, sekretarz Wisławy Szymborskiej. Fachowcy mają coraz większy problem z oceną ligowej rzeczywistości. Były mistrz Polski z Widzewem komentuje na Facebooku wierszem. O weekendowych skandalach sędziowskich w meczach Polonia - Górnik i Wisła - Jagiellonia pisze: Ręka, karny, bramkarz w sieci płacze, sędziego cudem omija lanie, żądzą zemsty pałają działacze, jakość gry na dalszym planie.

Protestujacy wchodza do centrum Nowego Jorku

Protestujacy wchodza do centrum Nowego Jorku
rik, PAP, IAR 2011-10-16, ostatnia aktualizacja 2011-10-16 07:57:51.0 W blasku kolorowych reklam na nowojorskim Times Square rozpoczęło się w sobotę "Occupy Party" (okupacyjne przyjęcie), nawiązujące do protestów ruchu "Okupuj Wall Street" m.in. przeciw chciwości banków. Policja zatrzymała 74 osoby, w tym około 24, które wtargnęły do filii Citibanku. Tysiące ludzi wypełniły reprezentacyjny plac miasta i przyległe ulice. Uczestnicy ruchu "Okupuj Wall Street" przybyli z transparentami, balonikami, flagami i plakietkami. Demonstrowali przeciw bezduszności korporacji, w tym instytucji finansowych, i niesprawiedliwości społecznej. Uliczny hałas przerywały okrzyki, skandowane hasła, brawa i tętent bębnów. "Ludzie, nie zysk", Popierajmy pracowników", "Instytucje bankowe są groźniejsze niż armie", "Biedni to nie leniwi", "Kocham Nowy Jork uczciwy i sprawiedliwy" - głosiły niektóre hasła. Towarzyszy im skandowanie: "Banki dofinansowali, nas sprzedali", "Nasz plac" itp.

Politbiuro w akcji

Politbiuro w akcji
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10478250,1_proc__odpisu_na_Kosciol___To_wyjatkowa_hipokryzja_.html 1 proc. odpisu na Kościół? "Grabież i hipokryzja". Politycy protestują rik, lukon, Gazeta.pl, TOK FM 2011-10-16, ostatnia aktualizacja 2011-10-16 14:53:57.0 Politycy w Radiu ZET skrytykowali pomysł przedstawiony przez Konferencję Episkopatu Polski, aby podatnicy mogli odpisać 1 proc. podatku na rzecz wybranego Kościoła lub grupy wyznaniowej. - To wyjątkowa hipokryzja - skomentował Marek Siwiec. - To próba wyrwania jednego procenta więcej z kasy państwowej. Ja przeciwko temu protestuję. Kolejne kilkaset milionów złotych to będzie po prostu grabież Skarbu Państwa - mówił po audycji w rozmowie z TOK FM. Goście Moniki Olejnik skomentowali pomysł przedstawiony przez Konferencję Episkopatu Polski. Z wyliczeń Agaty Nowakowskiej z "Gazety Wyborczej" wynika, że mogłoby to być 600 mln złotych, podczas gdy Fundusz Kościelny kosztuje 80-100 mln złotych rocznie.

Co beda obcinac z budzetu w Warszawie

Co beda obcinac z budzetu  w Warszawie

Pajak krzyzak, symbol hinduskiego heliocentryzmu

Pajak krzyzak, symbol hinduskiego heliocentryzmu
http://wybory.gazeta.pl/wyboryparlamentarne/0,117220,10462278.html Czy w Sejmie, na sali obrad powinien być krzyż? Liczba oddanych głosów Tak. Krzyż to uniwersalny symbol ważnych wartości 24% 8601 Nie. Przecież mamy rozdział Kościoła od państwa. Żadna religia nie powinna być faworyzowana 70% 25098 Ciężko powiedzieć. Widzę argumenty za i przeciw 6% 2050 35749 PYTANIE 2 Czy popierasz pomysł Palikota, który chce krzyż usunąć? Liczba oddanych głosów Tak. Palikot powinien dotrzymać obietnic wyborczych 56% 20094 Nie. Palikot zrobi z tego szopkę i happenig, a to poważna sprawa 31% 11140 Ciężko powiedzieć. Nie wiemy, jak Palikot chce to zrobić 13% 4501 35735

Bonestell: artystyczna wizja ladowania na ksiezycu

Bonestell: artystyczna wizja ladowania na ksiezycu

Amnezja i moralny nihilizm

Amnezja i moralny nihilizm
Zgromadzenie biskupów katolickich Ziemi Świętej wezwało władze Izraela do wychowywania ludności w poszanowaniu różnorodności religijnej. Motywem apelu były ostatnie ataki żydowskich ekstremistów na cmentarze i meczety Dostojnicy katoliccy potępili w swym komunikacie "częste pogwałcenie, podpalanie i profanację świętych miejsc", określając te czyny jako "zbrodnicze akty", które nie są izolowanymi incydentami, lecz "rozpowszechniły się na Galileę i Jaffę". Biskupi przypominają władzom Izraela, że ich obowiązkiem jest "zapewnianie ochrony wszystkim, a zwłaszcza miejscom kultu religijnego". - Oczekujemy od rządu Izraela i jego agend nie tylko potępienia tych aktów, nie tylko wizyt (w sprofanowanych miejscach) dla okazania solidarności, ale także podjęcia poważnych kroków w celu postawienia sprawców i tych, którzy ich bronią przed sądem, a także zrewidowania roli, jaką państwo spełnia w zakresie wychowania swych obywateli w poszanowaniu dla różnorodności religijnej i pluralizmu - głosi nota zgromadzenia biskupów. Katoliccy biskup Ziemi Świętej ostrzegają, że incydenty w rodzaju sprofanowania w piątek cmentarza katolickiego i cmentarza muzułmańskiego w Jaffie (mieście graniczącym z Tel Awiwem), spalenie tydzień temu meczetu w arabskiej miejscowości w Galilei (na północy Izraela) "zagrażają bezpieczeństwu i pokojowemu współistnieniu obywateli". Na dwóch cmentarzach sprofanowano 26 grobów, w tym cztery chrześcijańskie. Na tablicach nagrobnych pojawiły się m.in. napisy "śmierć Arabom", "odpłata" i także "śmierć Rosjanom" (w Izraelu jest około półtora miliona żydowskich imigrantów z b. ZSRR). Napisy "odpłata" sugerowały, że jest to odwet na Palestyńczykach za ataki na żydowskie osiedla na okupowanych przez Izrael terytoriach Zachodniego Brzegu, bądź za przypadki przymusowej likwidację niektórych nielegalnych osiedli żydowskich przez wojsko izraelskie. Przed tygodniem w zamieszkanej przez beduinów wsi Tuba-Zangarije w Galilei spalony został meczet, a na jego murach wypisano podobne hasła. Izraelska służba bezpieczeństwa Szin Bet już wcześniej sygnalizowała rządowi, że może dojść do nasilenia aktów przemocy ze strony żydowskich ekstremistów. Premier Izraela Benjamin Netanjahu potępił akty wandalizmu i nietolerancji religijnej.

Paul i Nancy

Paul i Nancy
Trzecia zona Paula McCartneya bedzie Nancy Shevell 51-letnia Zydowka z Nowego Yorku, dziedziczka fortuny zamoznej rodziny, co znaczy, ze jej malzenstwo z Paulem nie jest dyktowane pragnieniem oddziedziczenia fortuny slawnego 69-letniego Beatlesa. W sobote para udala sie do miejscowej synagogi, gdzie Nancy otrzymala blogoslawienstwo rabina, a nastepnie do chinskiej restauracji w gronie rodziny i przyjaciol. Przypomne, jako czlonek zespolu Beatlesow Paul uczestniczyl w zamachu na Boga spiewajac znana piosenke Imagine, w ktorej zachwalali ludzkosci swiat wyemancypowany spod wladzy Boga, choc nie slawili mocy szatana, ktorego 'chrzest' za namowa 'slawnego na Zachodzie' Nergala' przyjal nawet urzad Prezydenta RP. Czy ten chrzest zastapi chrzest Mieszka? Czy urzad Prezydenta RP pochwali teraz Biblie, nie za namowa 'slawnego nie tylko na Zachodzie' McCartneya, ale przez szacunek dla pierwszego wladcy Polski? Dzis, tj, w dniu wyborow w “pomroczno-jasnej” Rzeczpospolitej Paul McCartney zaspiewa piosenke, ktora napisal dla swej nowej zony. Jak powiada stara madrosc, “zbieznosci, to cuda, ktore Bog wykonuje anonimowo.” Niekoniecznie za wstawiennictwem Jana Pawla II. Bo trudno wyobrazic sobie jego wstawiennictwo w tym przypadku! Nie bedzie latwo jego apostolom namowic ludzkosc do zaniechania lektury Biblii. Mysle, ze im szybciej III RP zaniecha takich inicjatyw tym lepiej dla Polakow. I jeszcze jeden dziw. dziennik Jerusalem Post nie jest religijna gazeta i unika wzmianek o Bogu, jak przyslowiowy diabel swieconej wody. Bohaterami tej gazety sa tacy slawni bezboznicy jak A. Einstein, czy ostatnio Stephen Hawking. Przeto wzmianka w tej gazecie o wizycie pary nowozencow w synagodze jest rowniez swoistym cudem. http://www.jpost.com/LifeStyle/Article.aspx?id=241036

Ucieczka z koscielnego raju

Ucieczka z koscielnego raju

Moneta Piastow z napisem 'Mieszko krol Polski' literami hebrajskimi

Moneta Piastow z napisem 'Mieszko krol Polski' literami hebrajskimi

"Weird" Al Yankovic udaje Kopernika

"Weird" Al Yankovic udaje Kopernika

Chinska rakieta geocentryczna wynosi francuskiego satelite na orbite

Chinska rakieta geocentryczna wynosi francuskiego satelite na orbite

U stop gory pokrytej sniegiem kwitnace pola i konie pasace sie na lace. Zima w lecie. Wielki Boze

U stop gory pokrytej sniegiem kwitnace pola i konie pasace sie na lace. Zima w lecie. Wielki Boze

Tusk sklada hold Bogu BIblii pod Sciana Placzu w Jerozolimie

Tusk sklada hold Bogu BIblii pod Sciana Placzu w Jerozolimie

Slonce nad slynnym mostem Golden Gate w San Francisco

Slonce nad slynnym mostem Golden Gate w San Francisco

Pod lodami Arktyki lezy ocen ropy

Pod lodami Arktyki lezy ocen ropy

Konfucjusz to Mojzesz mowiacy po chinsku

Konfucjusz to Mojzesz mowiacy po chinsku

Konfucjanska geocentryczna "biblia"

Konfucjanska geocentryczna "biblia"

Po lekturze Kopernika Gub Blagojewicz oswiadcza, ze bedzie zwalczal te rzecz zwana heliocentryzmem

Po lekturze  Kopernika Gub Blagojewicz oswiadcza, ze bedzie zwalczal te rzecz zwana heliocentryzmem

A jednak Ziemia sie nie porusza

A jednak Ziemia sie nie porusza
Czterysta lat oszustwa zdemaskowane. Biblia zawsze glosila Prawde

Ordodoksyjny Kosciol bedzie odbbudowany w Ground Zero

Ordodoksyjny Kosciol bedzie odbbudowany w Ground Zero

Prezydent Komorowski nie odmowil modlitwy w Ground Zero w dziesiata rocznice zniszczenia.

Prezydent Komorowski nie odmowil modlitwy w Ground Zero w dziesiata rocznice zniszczenia.
Prezydent Bronisław Komorowski otworzył w Nowym Jorku sesję giełdy papierów wartościowych. Rozmawiał też z szefem giełdy Duncanem L. Niederauerem. Bronisław Komorowski na nowojorskiej giełdzie - Spotkanie na nowojorskiej giełdzie to doskonała okazja do wykazania naszego dorobku, naszej dobrej sytuacji ekonomicznej - powiedział prezydent. Wyraził nadzieję, że polsko-amerykańska współpraca gospodarcza będzie umacniała też współpracę polityczną. - Liczymy na współpracę giełdy warszawskiej i nowojorskiej - mówił Bronisław Komorowski. Po otwarciu giełdy prezydent krótko obserwował pracę maklerów.

2,562 lata temu urodzil sie geocentryk Konfucjusz

2,562 lata temu urodzil sie geocentryk Konfucjusz

Apel o bojkotowanie sponsorow Nergala

Apel o bojkotowanie sponsorow Nergala

Czyszcze fugi szczoteczka

Czyszcze fugi szczoteczka
- Jestem megawkurwiony, choć sam do końca nie wiem, na kogo. Czuję się, jakbym zmarnował czas na studiach - mówi Robert z Opola, absolwent zarządzania i ekonomii. Na studiach zasypywano ich ofertami płatnych staży. Skończyło się po dyplomie. Rok, dwa lata później wciąż są bez pracy. Na spotkanie przychodzą piechotą - poruszające historie młodych, zdolnych ludzi, przekonanych, że dzisiejsza Polska ich nie potrzebuje Więcej... http://wyborcza.pl/1,75480,10369723,Czyszcze_fugi_szczoteczka.html#ixzz1ZHvKT0JN

Obrady BRICS pod Gwiazda Dawida

Obrady BRICS pod Gwiazda Dawida
Na uwage zasluguje tez zdjecie z obrad nowego bloku ekonomicznego BRICS obejmujacego Chiny, Rosje, Indie, Brazyliei Poludniowa Afryke, ktory ukonstytuowal sie 16 czerwca 2009 r. w Jekarineburgu. Zdjecie to ukazuje obradujacych pod olbrzymia Gwiazda Dawida umieszczona w pozycji Konducjanskiej Gwiazdy Polarnej, ktorej rzeczywisty bezruch przeciwstawil ow medrzec hipotetycznemu bezruchowi slonca systemow heliocentrycznych.

Benedykt XVi oddaje hold Marcinowi Luthrowi

Benedykt XVi oddaje hold Marcinowi Luthrowi
W piatek 23wrzesnia, 2011 Benedykt XVI w czasie swej pierwszej pielgrzymki do Niemiec odwiedzil klasztor sw. Augustyna, w ktorym zyl Marcin Luther jako zakonnik. Mozna to uznac za swoista demonstracje zwazywszy slynna wypowiedz Luthra perzeciwjko Kopernikowi: “Ten duren, chce wywrocic cala sztuke astronomii, ale Pismo sw, powiada, ze to Jozue wstrzymal slonce.” Ten hold papieza dla Biblii ma glebsze znaczenie w kontekscie poblazliwosci polskich sadow wobec Nergala, zas apel papieza w jego przemowieniu do Bundestagu w czwartek 22 wrzesnia, by Niemcy nie odwracaly sie od religii nosi wszelkie znamiona solidarnosci z krytyka kopernikanizmu jako ateistycznej doktryny wyrazonej w blogu Senatora Sama Brownbacka. Wizyte papieza w klasztorze M. Luthra mozna interpretowac jako tylko lekko zawoalowana opozycje Benedykta XVI wobec rehabilitacji heliocentryzmu przez Jana Pawla II, ktorej dal wyraz w slynnym wywiadzie, w ktorym skrytykowal Galileusza za “zaciemnienie prawdy” raczej niz za jej obrone. Milczenie polskich mediow o tej pielgrzymce, nie wylaczajac Naszego Dziennika jest ogluszajace. To nie dziwi, jesli wziac pod uwage, ze wczesniej owe media zaszokowaly wielu Polakow ich judaszowa obrona wybryku Nergala argumentujac, ze przeciez odnosi on sukcesy na Zachodzie swymi kloacznymi popisami...W programie wizyty papieskiej zaplanowane jest tez spotkanie z przedstawicielami spolecznosci zydowskiej w Niemczech. Nie przewidziano podobnego spotkania z przedstawicielami Palestynczykow. http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/148186#.TnuowOzmmBM

Sobor w Konstancji czyli Jedwabne Jana Husa

Sobor w Konstancji czyli Jedwabne Jana Husa

Y. Arafat umierajacy na AIDS; byl pedofilem

Y. Arafat umierajacy na AIDS; byl pedofilem

Demonstracja we Wroclawiu

Demonstracja we Wroclawiu

Minister Slawomir Nowak w konsulacie Rp w Nowym Jorku, maj 2011

Minister Slawomir Nowak w konsulacie Rp w Nowym Jorku, maj 2011

pochodnie Nerona-Rydzyka w Jedwabnem

pochodnie Nerona-Rydzyka w Jedwabnem
Minister do Polakowe “Zryjcie to gowno” (Biblie) Wedlug informacji Wiki Slawomir Nowak, ktory wczesniej byl doradca premiera Tuska po katastrofie w Smolensku zostal mianowany na szefa sztabu wyborczego Bronislawa Komorowskiego i nastepnie zostal mianowany na stanowisko ministra w jego gabinecie. Jako taki udzielil swego poparcia sataniscie na stanowisku jurora, bo uznal go swego “ziomala” Patrzac z tej perspektywy Nergal stal sie w swych atakach na Biblie i chrzescijanskie korzenie Polski rzecznikiem pewnej tendencji w polityce panstwowej. Wypowiedz Nergala miesci sie w tej samej kategorii politycznej jak nazwanie Izraela “malym, gownianym krajem” przez amb. Francji w Londynie.Jego nominacja na jurora zbiegla sie w czasie z inicjatywa Palestynczkow majaca na celu uzyskanie uznania ich panstwowosci przez ONZ, co mialoby im zapewnic unikniecie uznania Izraela jako panstwa zydowskiego. Skromna opozycja trzech biskupow wobec awansu Nergala podpowiada, ze jego atak na Biblie zgodny jest nie tylko z polityka rzadu, ael takze okreslonych hierarchow Kosciola takze w Watykanie, ktory zawsze politycznie wspomagal tworzenie panstwowosci palestynskiej. Z tym wieksza uwaga godzi sie wsluchiwac w wypowiedzi papieza Benedykta XVI podcza jego nadchodzcej wizyty w Niemczech pod koniec wrzesnia. Tragiczny koniec Andrzeja Leppera jest przestroga dla wszystkich nawiedzonych antysemitow. Jego ugrupowanie Samoobrona inspirowalo sie antysemickimi haslami przedwojennego modelu Samoobrona Narodu, ktore szerzylo mordercza antysemicka propagande: “Rodacy, jestemy mordowani przez Zydow i mimo to nadal im pomagamy. Dajemy im pieniadze, by nas mogli zwalczac. To wstyd i hanba. Obudz sie polskie sumienie. Niech niewinna krew naszych towarzyszy stanie oprzed wami, zanim popelnicie czyn wolajacy o pomste do nieba, zanim zaniesiecie wasze pieniadze do Zyda. Rodacy i wy polskie matki pamietajcie o waszym obowiazku unikania Zydow. Wspierajcie tylko swoich rodakow!. Pewien polski nauczyciel pozostawil wspomnienie o tym jak pewnego dnia zaszedlszy do wiejskiej gospody zauwazyl miejscowych chlopow przygotowujacych sie do do polowania na Zyda. Wszyscy byli w swiatecznym nastroju, uzbrojeni w widly, kije, lopaty in siekiery. Pijac opowiadali sobie dowcipy o Zydach zanoszac sie od glosnego smiechu. Nikt nie staral sie ich zniechecic, do zamierzonego mordu. Zaszokowany tymi prztygotowaniami, nauczyciel zapytal: “Ile wam zaplaca za Zyda? Zapadlo wrogie milczenie. Wtedy powiedzialem im, ze za Chrystusa zaplacono 30 srebrnikow. Winniscie zazadac tyle samo. Nikt nie odpowiedzial. Potem rozlegly sie strzaly, znak, ze polowanie sie zaczelo... Zarliwa katoliczka Genia Parska wspomina w rozczarowaniem: Kiedy rozmawialam o tym ze znanym ksiedzem Jezuita, powiedzial mi: Nien powinnas byla tego czynic, bylo bledem ratowac Zydow, powinnas byla pozostac neutralna. Bo pomoc byla bledem.Musial on byc antysemita.” Genia nie wiedziala, ze Zakon Jezuitow zostal zorganizowany, by zwalczac wplywy Nauki biblijnej przy pomocy poganskiej religii imperialnego Rzymu. Jezuici dzieki po podporzadkowaniu sobie okkultystycznej i homoseksualnej III Rzeszy Hitlera oasadzili marionetkowych dyktatorow na obszarze calej Europy. Oto ich lista: Bawarskie Niemcy i III Rzesza – Adolf Hitler (1889-1945) Francja, Vichy – Henri, Pghilippe Petain (1856-1951); z jego gosciny w czasie ojny korzystal Prymas Polski Kard. Hlond. Hiszpania – Francisco Franco Austria – Seyss-Inquart i Kard. Innitzer Polska (Generalna Gubernia) – Frank Slowacja – Jezuita ks. Tiso Chorwacja – Ante Pawelic Belgia – Degrelle Palestyna – Wielki Mufti Husseini Wszyscy ci rzymscy katolicy posluszni wladzy wladza Jezuitow, i nienawidzacy Zydow dyktatorzy byli lojalni wobec najwiekszego zbrodniarza wojennego jakim byl papieski Cezar, Pius XII i jego przelozony, General Zakonu Jezuitow Wlodzimierz Ledochowski (Eric John Phelps) Znamienny ustep z katolickiego pisma w USA: Kierujac sie duchem ortodoksyjnego niegdys Towarzystwa Jezusowego, byc moze, winnismy miec inkwizycje moralnie zbankrutowanych “czarnych sutann” w obrebie Jezuitow, zwlaszcza w wyzszym szkolnictwie. Ale inkwizycja nie jest potrzebna, bo w swej pysze demaskuja sie i potepiaja sie sami swymi wlasnymi publicznie gloszonymi slowami i uczynkami. Fakt, ze czynia to ciagle od nowa i bezkarnie, ujawnia do jakiego stopnia instytucjonalny Kosciol stal sie bezsilny wspolczesnie, nie mogac zdeptac glowy tej zmiji, gdy obnaza ona swe kly spod obcasa Blogoslawionej Matki (jak np. W osobie Ryzdyka). Przypomne w tym miejscu jezuickiego spowiednika prezydenta A. Kwasniewsjkiego. Warszawa warta byla spowiedzi, tak jak warta byla mszy Francja dla krola Henryka II. Nie, to nie Inkwizycja jest potrzebna, ale rozwiazanie tego lajdackiego Towarzystwa. Bo zbyt wielu sposrod ich czlonkow i ich instytucji demonstruje swa wole skladania w ofierze poganskiemu Molochowi dzieci poprzez swe poparcie dla oddanych sprawie aborcji kandydatow i poprzez skladanie w ofierze seksualnej czystosci ich studentow na oltarzu poganskiego bozka Sodomy. W rzeczy samej, Towarzystwo Jezusowe stalo sie Towarzystwem Judasza. Tak, to prawda, niewielka czastka prawych Jezuitiow nadal istnieje i cierpi posrod reszty, ale wydaje sie, ze zla czesc przewaza do tego stopnia, ze decyzja podjeta niegdys przez papieza Klemensa XIV wydaje sie byc bradziej uzasadniona, niz kiedykolwiek indziej w obecnym czasie i w obecnych okolicznosciach. http://remnantnewspaper.com/Archives/2011-0831-fr-x.htm Berlusconi o Włoszech: "Wynoszę się z tego gównianego kraju" http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,10217405,Berlusconi_o_Wloszech___Wynosze_sie_z_tego_gownianego.html

Najwyzszy drapacz chmur stanie w Pekinie 110 pieter

Mussolini Stanislawa Szukalskiego

Mussolini Stanislawa Szukalskiego

Senator Brownback: Heliocentryzm jest ateistyczna doktryna

Senator Brownback: Heliocentryzm jest ateistyczna doktryna

Jan Pawel II i Darwin podaja rece Podlasiance

Jan Pawel II i Darwin podaja rece Podlasiance
W Wizjach Podlasianki stanowiących część antologii p.t. Świat Objawiony. Proroctwa, Przepowiednie, Wizje, Objawienia (Catholic Publishing. London. Ont. Canada) opracowanych przez prowincjała zakonu karmelitòw O. Jòzefa Prusa wyrażone zostały strategiczne cele polityki Kościoła rzymskiego wobec Rosji. Oto slowa z Wizji Podlasianki: “Podczas innego widzenia Pan (Jezus) dał mi do zrozumienia, że komunizm był potrzebny jako mściciel nadużyć kapitalizmu. Jest on konsekwencją grzechòw i błędòw chciwcòw i bogaczy, ktòrzy ponoszą odpowiedzialność za bunt wyzyskiwanych. Bowiem rozpacz wydała skrzywdzonego robotnika na łup bezbożnej demagogii.” (str. 181) Pan Jezus powiedział mi o potępionym przez wielu Stalinie: “Wolę tego trybuna zemsty ludu od tych wszystkich bankieròw i kupcòw, ktòrych bogiem jest pieniądz. Oni ponoszą odpowiedzialność za to co się stało. Stalin był naprawdę przekonany, że to co czyni jest słuszne. Zwalczał mnie, jak uczciwy przeciwnik.” Nawet nie myśl Polaku o karze za Katyń. Niechec wladz amerykasnkich do zniesienia wiz dla Polakow wynika z obawy, ze przyjazd tysiecy ludzi, ktorzy nieustannie pilegrzymuja do roznych sanktuariow gdzie nabywaja taka literature przysporzy Ameryce ideowych sabotazystow gloszacych pod plaszczykiem religii idee komunistyczne.

Bog slonce Kopernika pokona zydowskiego Boga YHWH

Bog slonce Kopernika pokona zydowskiego Boga YHWH

Ateistyczna krucjata autobusowa przeciwko Ameryce

Ateistyczna krucjata autobusowa przeciwko Ameryce

Mapa Indo-brytyjskiego imperium slonca

Mapa Indo-brytyjskiego imperium slonca

Religijna zoofilia hinduizmu przejeta do darwinizmu

Religijna zoofilia hinduizmu przejeta do darwinizmu

Kamienne serca Polakow

Kamienne serca Polakow
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w niedzielnym spotkaniu przy pomniku pomordowanych Żydów w Jedwabnem. Uczestniczyli w nim tylko przyjezdni, z miejscowych nikogo nie było Niedzielne spotkanie to efekt wydarzeń sprzed kilu dni, kiedy to ktoś sprofanował pomnik i wymalował na nim hasła "Nie przepraszam za Jedwabne!", "Byli łatwopalni" oraz swastyki. Uroczystość ograniczyła się do kilku wystąpień i odmówienia modlitwy. Jak zaznaczył organizator spotkania Piotr Kadlcik, przewodniczący Wyznaniowej Gminy Żydowskiej w Warszawie, to spotkanie nie miało mieć formy protestu, bo nikt nie przywiózł żadnych transparentów, a jedynie spotkały się osoby, które chciały potępić to co się stało. Zniszczenia na murze i na samym pomniku zostały już usunięte, ale jak powiedział Michael Sobelman, rzecznik prasowy ambasady Izraela, to zdarzenie zostanie w pamięci ludzi. - Dla relacji polsko-izraelskich to nie ma żadnego znaczenia, ale będzie miało realny wpływ na stosunki międzyludzkie - powiedział dziennikarzom po uroczystościach. Piotr Kadlcik mimo tego co się stało ostatnio w Jedwabnem jest optymistą. - Mam nadzieję, że paradoksalnie ta bardzo zła rzecz, która tu się wydarzyła doprowadzi do dobrego - stwierdził. Dodał, że być może warto zmienić sam napis na pomniku i napisać wprost co się stało w Jedwabnem. Ten, który jest teraz był pewnym kompromisem, który miał uchronić to miejsce przed takimi wydarzeniami. - Nie uchronił - dodał Kadlcik. We wczorajszych uroczystościach nie wziął udziału żaden z miejscowych przedstawicieli władzy (był wicewojewoda podlaski) ani duchowieństwa. Zdaniem księdza Wojciecha Lemańskiego, z parafii Jasienica koło Tłuszcza, który do Jedwabnego przyjeżdża od dziesięciu lat, brak miejscowych na uroczystościach przy pomniku to efekt błędów miejscowych księży i nauczycieli. - Jak się stworzy próżnię wokół tego miejsca, to później mamy takie efekty - stwierdził. Dodał, że taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia, gdyby wydarzyła się na miejscowym cmentarzu katolickim. Żeby zmienić sytuację jego zdaniem potrzebni są "dobrzy przewodnicy" - miejscowi nauczyciela czy księżą - którzy po prostu zaczną sami przychodzić pod pomnik, a za nimi przyjdą inni.

Etruski mural: Ofiara z czlowieka dla boga slonce

Etruski mural: Ofiara z czlowieka dla boga slonce

Jezuici - SS Kosciola

Jezuici - SS Kosciola

Kosmiczny Chrystus dla pedofilow

Kosmiczny Chrystus dla pedofilow

Jego wrzaski jeszcze slychac nad Polska z...Torunia

Jego wrzaski jeszcze slychac nad Polska z...Torunia

Pobozny ludobojca

Pobozny ludobojca

Z Archiwum Polskiego Stronnictwa Boga

Z Archiwum Polskiego Stronnictwa Boga

Wesele w Gazie

Wesele w Gazie

Antinous kochanek cesarza Hadriana ktory stal sie patronem pedofilow

Antinous kochanek cesarza Hadriana ktory stal sie patronem pedofilow

Pius XI z uszminkowanymi wargami

Pius XI z uszminkowanymi wargami

Przedpokoj do Holokaustu: Spotkanie Hitlera z Piusem XI

Przedpokoj do Holokaustu: Spotkanie Hitlera z Piusem XI

Przedpokoj do Holokaustu: Konkordat Piusa XI z III Rzesza

Przedpokoj do Holokaustu: Konkordat Piusa XI z III Rzesza

Przedpokoj do Holokaustu: Traktat Lateranski, Mussolini-Pius XI

Przedpokoj do Holokaustu: Traktat Lateranski, Mussolini-Pius XI

Operacja Stacji Kosmicznej pod znakiem zapytania

Papieski klucz za czasow Hitlera

Papieski klucz za czasow Hitlera

babilonska prostytutka z aureola swietosci

babilonska prostytutka z aureola swietosci

Babilonska prostytutka selekcjonuej na rampie w Oswiecimiu, na prawo Zeus z barankiem i kluczem

Babilonska prostytutka selekcjonuej na rampie w Oswiecimiu, na prawo Zeus z barankiem i kluczem

Tarczas sloneczna z alacohuyuk (Anatolia)

Tarczas sloneczna z alacohuyuk (Anatolia)
Trzy krzyze w kolkach symbolizuja trojce. na pieczeci Loyoli trojca symbolizowana jest przez trzy palki na tarczy slonca z napisem IHS. Podobne trzy palki na glowie Wisznu symbolizuje indyjska trojce Trimurti

Zakochany Jezus

Zakochany Jezus

Irak kupuje czeskie samoloty bojowe L-159 ALCA

Irak kupuje czeskie samoloty bojowe L-159 ALCA

Rakieta Boga

Rakieta Boga

Najwieksza manifestacja Ruchu Autonomii Slaska 7-16-11

Najwieksza manifestacja Ruchu Autonomii Slaska 7-16-11
http://www.rp.pl/artykul/689025-Marsz-zwolennikow-slaskiej-autonomii.html Śląsk piąty raz o autonomii bork,pap 17-07-2011, ostatnia aktualizacja 17-07-2011 19:19 Dwa tysiące osób wzięło udział w marszu zwolenników większej samodzielności regionu autor: Tomasz Jodłowski źródło: Fotorzepa +zobacz więcej – Ruch autonomii śląskiej będzie z roku na rok coraz silniejszy, dlatego że jest on autentyczny, Ślązacy istnieją – mówił podczas piątego już marszu Kazimierz Kutz, reżyser, poseł niezrzeszony. – Przez siedem wieków byliśmy poza Polską, mamy swoje odmienności i chcemy, by uznawano całą tę naszą urodę, bo ona wzbogaca kraj. Marsz zwolenników autonomii Śląska odbywa się 15 lipca. – Ma przypominać o tym, że 15 lipca 1920 r. województwo śląskie otrzymało od Sejmu RP autonomię – mówił przewodniczący RAŚ Jerzy Gorzelik, członek zarządu województwa śląskiego. – Autonomia w nowoczesnej formie, którą proponuje Ruch Autonomii Śląska, jest programem także na dziś. RAŚ postuluje m.in. przywrócenie parlamentu regionalnego oraz skarbu śląskiego, do którego spływałyby podatki z regionu. Uczestnicy marszu nieśli żółto-niebieskie flagi województwa śląskiego. Wznosili okrzyki: "autonomia", "Górny Śląsk". W marszu wzięli udział także Ślązacy z Niemiec i Günther Dauwen, dyrektor biura Wolnego Sojuszu Europejskiego – partii zrzeszającej ugrupowania regionalistów i przedstawicieli narodów bezpaństwowych. Mówił, że Ślązacy mają prawo domagać się swoich praw i że wierzy w powodzenie tych działań W Katowicach w sobotę aktywni byli też przeciwnicy autonomii – członkowie Ligi Obrony Suwerenności. Z kolei młodzieżówka PiS wręczyła Gorzelikowi m.in. "Trylogię" Henryka Sienkiewicza oraz zegar. Nawiązała w ten sposób do jego kontrowersyjnej wypowiedzi o tym, że Polska jest małpą, która popsuła zegarek (chodzić miało o rzekomo fatalne efekty włączenia regionu do Rzeczypospolitej). Rzeczpospolita

Pld. Sudan oglosil w sobote 9 lipca 2011 r. niepodleglosc

Pld. Sudan oglosil w sobote  9 lipca 2011 r. niepodleglosc
http://news.xinhuanet.com/english2010/world/2011-07/09/c_13975321.htm JUBA, July 9 (Xinhua) -- The Republic of South Sudan declared independence Saturday, waiting to be recognized as the 193rd member of the United Nations and hoping to keep peace with the north after decades of war. Speaker of South Sudan Legislative Assembly James Wani Igga read the Proclamation of the Independence of South Sudan, winning the cheers of hundreds of thousands of people who gathered at the Mausoleum of John Garang, the late leader of the ruling Sudan People's Liberation Movement. A military parade was held before the parliament speaker proclaimed the birth of the Republic of South Sudan, and the new flag of South Sudan raised.

Odpoczywajcie w pokoju, wahadlowce ery atomowej

Odpoczywajcie w pokoju, wahadlowce ery atomowej
Characterization of the NASA's Space Transportation System, what we commonly call the Space Shuttle program, as nothing but a glorified Greyhound—even better yet, "space carpooling"—is common. Even today, as the shuttle program wraps up for good, it’s hard to escape a certain feeling of underwhelmed-ness, especially if you try to review all of the accomplishments of the program. (Give it a try.) What did the Space Shuttle do besides carry things back and forth? Well, obviously carrying things back and forth has its importance, but considering that our space program has long been a point of pride, what are the high points to which we can point proudly?

Odpoczywaj w pokoju Fukuszimo

Odpoczywaj w pokoju Fukuszimo
http://english.ruvr.ru/2011/07/09/53000361.html The radiation emergency at Fukushima following the earthquake and the tsunami on March 11th is forcing Japan to question and reassess the role of nuclear energy in its power supply. Prime Minister Naoto Kan also told his Democratic Party Saturday that the clean-up may take several decades. It will include operations to cool down the reactors, remove nuclear fuel rods and decontaminate the cooling water and the soil around the Fukushima plant.

Skromny dom, w ktorym urodzil sie Prezydent James Garfield

Skromny dom, w ktorym urodzil sie Prezydent James Garfield

Wielka ziemia geocentryzmu wg Planu Boga

Wielka ziemia geocentryzmu wg Planu Boga

Geocentryzm na Pomniku Prezydenta USA Jamesa Garfielda

Geocentryzm na Pomniku Prezydenta USA Jamesa Garfielda

Nie rzucim szkoly...

Nie rzucim szkoly...
"Nie damy zlikwidować szkoły" - rodzice protestują w Nowym Łupkowie ... aw, nadesłał Piotr 2011-07-07, ostatnia aktualizacja 2011-07-07 15:51:00.0 Rodzice uczniów szkoły podstawowej w Nowym Łupkowie i mieszkańcy sześciu okolicznych miejscowości od lutego protestują przeciw stopniowemu likwidowaniu placówki poprzez przekształcenie jej w szkołę filialną. Teraz dzieci będą musiały dojeżdżać nawet 25 kilometrów - poinformował Alert24 nasz czytelnik Piotr. - Protest trwa właściwie od lutego, wtedy dotarła do mnie informacja o likwidacji szkoły - mówi dyrektor szkoły w Nowym Łupkowie Ludwik Sobol. - Próbowaliśmy protestować, ale najpierw przewodniczący rady gminy z wójtem nie chcieli nas wpuścić na posiedzenia, potem nie pozwalano nam zabierać głosu. Musieliśmy ich przekonywać, że mamy do tego prawo. - 22 lutego wszystkie komisje rady odrzuciły projekt uchwały intencyjnej o likwidacji szkoły. A nagle następnego dnia powtórzono głosowanie i ustawa została przegłosowana, czujemy się oszukani - tłumaczy dyrektor. Rodzice i mieszkańcy sześciu okolicznych miejscowości założyli stowarzyszenie i w marcu skierowano do wójta podanie o przekazanie mu szkoły, co pozwoliłoby uniknąć likwidacji. - Wójt do tej pory na nie nie odpowiedział - mówi rozżalony dyrektor. Wojewoda podkarpacki, mimo podań jakie pisali do niego członkowie stowarzyszenia, nie odniósł się do sprawy. - Nie mogę zrozumieć, czemu bardziej opłaca się zamknąć szkołę, niż ją nam przekazać. Napisaliśmy w tej sprawie pismo odwoławcze do premiera, czekamy na odpowiedź.

Belgia redukuje afganski kontyngent o polowe

Belgia redukuje afganski kontyngent o polowe

Nowy uklad o wspolpracy kosmicznej miedzy Francja i Rosja

Nowy uklad o wspolpracy kosmicznej miedzy Francja i Rosja

Karachi-Circassia na Pln. Kaukazie

Karachi-Circassia na Pln. Kaukazie
Z tych obszarow emigroaly na Bliski Wschod elity rzadzace arabskiego swiata' Francja I Rosja podpisaly uklad o wspolpracy gospodarczen na tym obszarze

Synagoga w Szanghaju

Synagoga w Szanghaju

Robotnicy przed planowanym centrum handlowym

Robotnicy przed planowanym centrum handlowym

Szanghaj noca

Szanghaj noca

Premier Chin daje w darze pilke z wlasnym autografem premierowi Wegier

Premier Chin daje w darze pilke z wlasnym autografem premierowi Wegier
Mozliwe, ze ten dar jest aluzja do geocentrycznej astronomii Szanghajskiej Organizacji Wspolpracy

Chinski Premier z wizyta w Budapeszcie 24 czerwca 2011

Chinski Premier z wizyta w Budapeszcie 24 czerwca 2011
BUDAPEST, June 24 (Xinhua) -- Chinese Premier Wen Jiabao arrived here Friday for a two-day official visit, the first to Hungary by a Chinese premier in 24 years. Hungary is the first leg of Wen's current three-nation Europe tour, which will also take him to Britain and Germany. In a written speech delivered at the airport, Wen said Hungary was one of the first countries to forge diplomatic relations with the People's Republic of China. He also said Hungary, currently holding the rotating European Union (EU) presidency, had worked strenuously to help develop China-EU ties. "I believe this visit will boost mutual understanding and friendship between the two peoples, deepen bilateral exchanges and mutually beneficial cooperation, and push for further development of the friendly and cooperative partnership between China and Hungary," Wen said. Wen will hold talks with Hungarian leaders during the visit. He is also expected to attend the signing ceremony of a series of agreements, an indication of closer political and economic ties between the two sides. Chinese Vice Foreign Minister Fu Ying told a press briefing last Friday in Beijing that Wen's visit to Europe was a key diplomatic mission this year, with the purpose of promoting communication and cooperation. With an area of less than 100,000 square kilometers, Hungary is a landlocked central European nation with a population of about 10 million. It is one of China's most important trading partners in Central and Eastern Europe. Bilateral trade reached a record high of 8.72 billion U.S. dollars last year, up 28.1 percent on the previous year.

Rosyjska tarcza nad Kanada

Rosyjska tarcza nad Kanada
Rosyjsko-kanadyjski patrol lotniczy wzdluz brzegow Kanady

Suchoj Superjet 100

Suchoj Superjet 100
Wlochy zakupily 90 takich maszyn

Najnowszy mysliwiec SU-35S

Najnowszy mysliwiec SU-35S

Francuski okret Mistral transportujacy helikoptery zakupiony przez Rosje

Francuski okret Mistral transportujacy helikoptery zakupiony przez Rosje

Rakiety S-300PS

Rakiety S-300PS

Rakiety S-300PS rozmieszczono w obwodzie kaliningradzkim

Rakiety S-300PS rozmieszczono w obwodzie kaliningradzkim

Krwisty ksiezyc w pelni

Krwisty ksiezyc w pelni

Zacmienie ksiezyca

Zacmienie ksiezyca

Zacmienie ksiezyca

Zacmienie ksiezyca

Inwestytura: nominacja na biskupa prez sredniowiecznego swieckiego wladce

Inwestytura: nominacja na biskupa prez sredniowiecznego swieckiego wladce

Biskup sw. Stanislaw

Biskup sw. Stanislaw
Mial wieksza laske u Boga niz Jan Pawel Ii, bo wskrzesil zmarlego Piotrawina. Jan Pawel Ii nie okazal takiej mocy, wiec sw. jan Pawel II nie zacmi pamieci sw. Stanislawa

Moje studia nad legendami polskimi

Moje studia nad legendami polskimi

Apollo "objawia" heliocentryzm w "przybytku swych muz" w Krakowie

Apollo "objawia" heliocentryzm w "przybytku swych muz" w Krakowie

Masowe demonstracje w 16 miastach polskich

Masowe demonstracje w 16 miastach polskich
Thousands of Polish workers took to the streets of the country’s 16 major cities demanding higher wages and adherence to labor laws.

Saakaszwili musi odejsc

Saakaszwili musi odejsc

Falliczny heliocentryzm

Falliczny heliocentryzm

M. Jackson:wewnetrzna natura pedofila

M. Jackson:wewnetrzna natura pedofila

JF-17s Mysliwiec chinski najnowszej konstrucji dlla Pakistanu

JF-17s Mysliwiec chinski najnowszej konstrucji dlla Pakistanu

Pakistan prosi Chiny o ustanowienie bazy morskiej

Pakistan prosi Chiny o ustanowienie bazy morskiej

W 1922 r. W. Brytania gwalcac mandat Ligi Narodo ustanowila Jordanie

W 1922 r. W. Brytania gwalcac mandat Ligi Narodo ustanowila Jordanie

Obszar przyznany W. Brytanii na utworzenie panstwa zydowskiego

Obszar przyznany W. Brytanii na utworzenie panstwa zydowskiego

Bozek Pan objawia heliocentryzm Rzymowi

Bozek Pan objawia heliocentryzm Rzymowi

Poddani papieza caluja jego stopy; Chrystus myl ich nogi

Poddani papieza caluja jego stopy; Chrystus myl ich nogi

Czarny Chrystus w Ustroniu

Czarny Chrystus w Ustroniu

Znow wybuch wulkanu na Islandii

Znow wybuch wulkanu na Islandii

Slonce z symbolem swastyki w kole

Slonce z symbolem swastyki w kole

Pajak-krzyzak

Pajak-krzyzak

Przedchrzescijanski krzyz sloneczny

Przedchrzescijanski krzyz sloneczny

Bog slonce Kopernika zdemaskowany przez S. Wyspianskiego

Bog slonce Kopernika zdemaskowany przez S. Wyspianskiego
Ziemia leci we wszechswiat tak zatytułował swą rycinę opublikowaną w piśmie “Życie” redagowanym przez S. Wys-piańskiego (II, 44, str. 579 z 19 listopada 1898 r.) Franciszek Bilek.   W 1898 r. polskie czasopismo Zycie (II, 44, str. 579) pod redakcja najbardziej kreatywnego polskiego dramaturga i malarza S. Wyspianskiego opublikowalo rycine F. Bilka ukazujaca poganska inspiracje dla kopernikowskiego heliocentryzmu. Ta przerazajaca wizja Pitagorejsko-Kopernikowskiej heliolatrii w ktorej zywa ziemia (tj boginii Gaia) okraza personifikowanego Logosa, albo boga slonce Jezusa przygotowala polskich odbiorcow na szokujacy portret polskiego spolecznstwa zdewastowanego moralnie renesansowym ozywieniem hellenistycznego poganstwa, zaprezentowanym w najpopularniejszym dramacie Wyspianskiego p.t. Wesele. W dramacie chochol jest personifikacja pitagorejskiego pryncypu, ze “swiat jest muzyka a kreacja tancem”. Dzwieki pitagorejskiej liry wprawiaja ludzi w taneczny trans lunatykow, ktory pozwala im zapomniec o smutnej rzeczywistosci politycznego zniewolenia przez trzy sasiednie mocarstwa. Ich taniec byl jedynym sensownym rytualem wokol oltarza nowego “Zbawiciela”, ktory, jak nauczyli ich Jezuici “wstrzymal slonce i ruszyl ziemie”. Demaskatorska rycina Bilka byla odpowiedzia na statue Kopernika wzniesiona w Warszawie. Nie znalazlem zadnej relacji w prasie polskiej o odslonieciu pomnika Whitmana w Moskwie. Cyz Kosciol polski zareaguje jakas riposta na ten fakt tak jak zareagowal na wyklad papieza w Regensburgu? Czy ktory polski teolog oglosi dowod przekonujacy ostatecznie miliardy ludzi, ze ziemia rzeczywiscie sie porusza, jak glosil Kopernik?Obawiam sie ze polski Kosciol znalazl sie w pacie i jest tego swiadom.Obraz Michala Aniola w Rzymie ogladany kazdego roku przez miliony wiernych ukazuje Boga Biblii tworzacego slonce. Czy Centrum Nauki Kopernik przekona miliony, ze to bog slonce stworzyl Boga Biblii i zarazem caly kosmos? Wystarczy, ze jeden chlop odwiedzi owo centrum i zacytuje ow psalm w przekladzie Mickiewicza, i pokaze glowe niezraniona obijaniem jej o sciany. III RP pod wodza Jankowskich i Rydzykow pozostawi “marne slady” w historii Polski.Biblijni prorocy, ilekroc narod Izraela popadal w balwochwalsto ku czci Baala pietnowali swoj narod za zastapienie zywego Boga, Storcy nieba i ziemi martwym balwanem. Tysiac lat temu Polacy obalili balwany Swiatowidow i Swarozycow i przyjeli wiare w Boga zywego. Teraz zrestytuowali owego balwana w swej stolicy?

Jan Pawel modli sie do kopernikowskiego boga slonce

Jan Pawel modli sie do kopernikowskiego boga slonce

Martwy Osama Bin Laden

Martwy Osama Bin Laden

Madonna Belzka

Madonna Belzka

Heliocentryczna flaga Al-Kaidy

Heliocentryczna flaga Al-Kaidy
Od czasow Sw. Tomasza z Akwinu heliocentryzm byl ideowa baza religijnego ekumenizmu midzy watykanem i swiatem Islamu

Israel's enemies have been so successful at spreading their lies that fewer people all the time recognize the truth. Many college campuses are hotbeds of anti-Israel agitation. Young people are being taught that Israel is waging a genocidal campaign against Palestinians. President Obama has made it clear that his heart is with the Arab world, not with Israel. More liberal "intellectuals" than ever believe that Israel's very existence is illegitimate, and that it is a "fascist state" designing a "new Holocaust" for the Palestinians. American Jews, long caught between their leftism and their loyalty to Israel, are increasingly moving over to the dark side, helped along by organizations like the George Soros-funded J Street that pretend to be pro-Israel while pushing policies that would destroy Israel in short order. It gets worse: "Anti-Israel" has come be a code word for anti-Jew, not just in the Middle East, not just in Europe, but in the United States of America. The American "Progressives" were the first Fascists of the 20th century By John Ray (M.A.;Ph.D.) "Hayek's challenge was to argue that German Nazism was not an aberrant "right-wing" perversion growing out of the "contradictions" of capitalism. Instead, the Nazi movement had developed out of the "enlightened" and "progressive" socialist and collectivist ideas of the pre-World War I era, which many intellectuals in England and the United States had praised and propagandized for in their own countries."

Ch. Chaplin kpi z Kopernika

Ch. Chaplin kpi z Kopernika
w filmie Wielki Dyktator

Palestynski kadet szkoli czlonka Brygady Meczennikow Al Aksa

Palestynski kadet szkoli czlonka Brygady Meczennikow Al Aksa

Heliocentryczny raj w wizji Dantego

Heliocentryczny raj w wizji Dantego

Wietnamska statua Buddy z heliocentrycznym diagramem

Wietnamska statua Buddy z heliocentrycznym diagramem

Olbrzymia statua geocentryka Konfucjusza na Placu Tienanmen

Olbrzymia statua geocentryka Konfucjusza na Placu Tienanmen

Konferencja na szczycie panstw afrykanskich 30 stycznia 2011 r.

Konferencja na szczycie panstw afrykanskich 30 stycznia 2011 r.

Poszczacy Budda

Poszczacy Budda
Natchnienie dla strajkow glodowych

Wizyta Tuska z ministrami w Izraelu

Wizyta Tuska z ministrami w Izraelu
przemilczana w prasie

Geocentryczna pieczec Stanu Kansas

Geocentryczna pieczec Stanu Kansas
Ukazuje biblijne proporcje ziemi ojczyzny ludzkosci i obiegajacego ja slonca, gwiaz

Gubernator Stanu Kansas Sam Brownback

Gubernator Stanu Kansas Sam Brownback
W czasie ostatniej kampanii prezydenckiej Senator sam Brownback sponsorowal blog4Brownback demaskujacy heliocentryzm jako ateistyczna doktryne

Europa po przejeciu wladzy przez Bractwo Muzulmanskie w Egipcie

Europa po przejeciu wladzy przez Bractwo Muzulmanskie w Egipcie

Japonski pojazd dostawczy cumuje do ISS

Japonski pojazd dostawczy cumuje do ISS

Rosja I kazachstan tworza wspolna siec obrony powietrznej

Rosja I kazachstan tworza wspolna siec obrony powietrznej

Statua upamietniajaca sojusz prusko-rosyjski przeciwko Napoleonowi bedzie odbudowana w Kaliningradz

Statua upamietniajaca sojusz prusko-rosyjski przeciwko Napoleonowi bedzie odbudowana w Kaliningradz

Prezydent RP ze swieca przy Pomniku Ofiar w 66 rocznice wyzwolenia obozu w Oswiecimiu

Prezydent RP ze swieca przy Pomniku Ofiar w 66 rocznice wyzwolenia obozu w Oswiecimiu

Islam zdobedzie swiat

Islam zdobedzie swiat

Hamas Jugend

Hamas Jugend

Sieg Heil, Palestyno

Sieg Heil, Palestyno

Flaga Poludniowego Sudanu

Flaga Poludniowego Sudanu
Zgodnie ze wstepnymi danymi z ostatniego referendum w Sudanie wiuekszosc glosujacych opowiedziala sie za niepodlegloscia poludniowej czesci kraju od rzadu w Chartumie. 97% uprawnionych do glosowania wzielo udzial w referendum, za zapewnilo jego legalnosc

Protesty w Jordanii

Protesty w Jordanii

Rosnie gniew ludu w Jemenie

Rosnie gniew ludu w Jemenie

Instrumenty wladzy syryjskiego despoty

Instrumenty wladzy syryjskiego despoty

Do Izraela z Buchenwaldu

Do Izraela z Buchenwaldu

Lech Kaczynski z twarza Lecha Walesy!

Lech Kaczynski z twarza Lecha Walesy!
Zarabianie na śmierci kwitnie. Ostatnio pewien „artysta malarz” (pseudonim Stanisław Koziełło-Wolski) postanowił namalować obraz przedstawiający tragedię z 10 kwietnia. Dlaczego autor używa pseudonimu? „Trochę się boję tej atmosfery, jaka się wokół takich jak ja wytwarza w Polsce. Jak widziałem w telewizji młodzieńca, który skopywał z latarni obrońcę krzyża, to mi przyszło do głowy, że kiedyś ktoś mnie może tak skopać. Tam ponoć nawet kogoś tak skopano, że potem umarł, ekshumacja była”. Praca pod tytułem „Hołd smoleński”, dla której słowo kicz to komplement, przedstawia Wawel, szczątki samolotu, las smoleński, tłumy ludzi z krzyżem, a nad tym wszystkim Lecha bujającego w obłokach. Zresztą zobaczcie sami…

Rosnie gniew ludow

Rosnie gniew ludow
Prezydent Tunezji zmuszony do ucieczki z wlasnego kraju, bo traktowal wlasny narod jako idiotow

TAWS: PULL UP 8.40.46 2 Pilot: Odchodzimy. Nawigator: Osiemdziesiąt, siedemdziesiąt. 8.40.47 Nawigator: Osiemdziesiąt, siedemdziesiąt. Sześćdziesiąt, pięćdziesiąt. TAWS: PULL UP 8.40.48 ATC: Horyzont 101. 8.40.49 Nawigator: Czterdzieści. ATC: Horyzont 101. TAWS: PULL UP 8.40.50 Nawigator: Czterdzieści. Trzydzieści. ATC: Kontrola wysokości i horyzont. TAWS: PULL UP 8.40.51 Nawigator: Dwadzieścia. TAWS: PULL UP 8.40.57 ATC: Odejście na drugi krąg. TAWS: PULL UP.

Cytat z polskiej prasy podziemnej zawarty w ksiazce plka Iranka-Osmeckiego: ”Sa ludy i narody, ktore upadly albo sa chore, ktore musza byc umieszczone pod kuratela, aby uniemozliwic im stanie sie plaga i zagrozeniem dla cywilizacji. Wsrod tych narodow nalezy, w pierwszy rzedzie wymienic Zydow, Niemcow i Moskali...Nie ma potrzeby rozpisywac sie na temat Zydow; znamy ich az nadto dobrze. Nie dojrzeja oni do czlonkowstwa narodow dobrej woli, dopoki rewolucyjny Zyd wieczny tulacz nie zostanie spalony, a jego prochy nie uzyznia jalowej gleby zydowskiej duszy.”

Spotkanie wice-premiera Chin Li Keqianga z pierwszym ministrem szkocji Alexem Salmondem

Spotkanie wice-premiera Chin Li Keqianga z pierwszym ministrem szkocji Alexem Salmondem

Czarny Chrystus bedzie patronem nowego panstwa afrykanskiego

Czarny Chrystus bedzie patronem nowego panstwa afrykanskiego
mig, PAP/Reuters 2011-01-09, ostatnia aktualizacja 2011-01-09 13:16:09.0 Dziś w stolicy Filipin święto Czarnego Chrystusa. Uroczystość, podczas której w procesji za drewnianą figurą Chrystusa o czarnej skórze przeszło ulicami prawie 2 mln wiernych, to jedno z najpopularniejszych tam świąt katolickich. Na Filipinach święto Czarnego Chrystusa obchodzone jest już 404 raz. W centrum obchodów znajduje się naturalnej wielkości drewniana figura Czarnego Nazarejczyka. Pochodzącą z Meksyku rzeźbę przywieziono na Filipiny na początku XVII wieku. Figura co roku jest niesiona w procesji ulicami miasta do kościoła Quiapo. Co roku uczestniczy też w procesji w Wielki Piątek przed Świętami Wielkanocnymi.

Referendum w Sudanie

Referendum w Sudanie
mar, PAP 2011-01-09, ostatnia aktualizacja 2011-01-09 13:02:07.0 Od 6.00 rano czasu polskiego w Sudanie trwa referendum ws. podziału kraju. Miliony ludzi czekają w kolejkach, by oddać swój głos. Prawie cztery miliony ludzi z południa kraju zdecydują, czy ten największy w Afryce kraj podzieli się na dwa państwa.

Silna Europa. Postulat Wegier drazni Warszawe

Silna Europa. Postulat Wegier drazni Warszawe
Sprzeczne informacje o wazntm wydarzeniu dyplomatycznym. Na szczycie przywodcow 20 panstw Europy Srodkowo-Wschodniej w maju moze byc obecny takze B. Obama, powiedzial doradca prezydenta B. Komorowskiego Roman Kuzniar. Komorowski zaprosil Obame do Polski w nieokreslonym terminie podczas wizyty w Waszyngtonie w grudniu (Kurier Plus 8 stycznia 2011 r.) W maju 2011 r. Wegry beda goscic druga szczytowa konferencje Partnerstwa Wschodniego.

Wegierski Parlament podczas ceremonii przejecia prezydentury EU

Wegierski Parlament podczas ceremonii przejecia prezydentury EU

Premier Wegier przejmuje prezydenture EU 6 stycznia 2011 r.

Premier Wegier przejmuje prezydenture EU 6 stycznia 2011 r.

Wice-Premier Chin w Berlinie 7 stycznia 2011 r.

Wice-Premier Chin w Berlinie 7 stycznia 2011 r.

Made in China.

Made in China.
Chinski mysliwiec piatej generacji odpowiadajacy amerykanskiemu F-22 i rosyjskiemu T-50

Rurociag Rosja-Chiny zainaugurowany po stronie chinskiej

Rurociag Rosja-Chiny zainaugurowany po stronie chinskiej

Indie beda placic Iranowi za rope japonskimi yenami, zamiast dolarami

Indie beda placic Iranowi za rope japonskimi yenami, zamiast dolarami

Pomnika Stalina wysadzony na Ukrainie

Pomnika Stalina wysadzony na Ukrainie
Najpierw 28 grudnia oderwano glowe od tulowia, nastepnie w noc sylwestrowa pomnik zostal wysadzony i czesc budynku w ktorym miescily sie biura partii komunistycznej zostala zniszczona

Zamach na chrzescijanski kosciol w Egipcie

Zamach na chrzescijanski kosciol w Egipcie
jg, met, PAP, AP 2011-01-01, ostatnia aktualizacja 2011-01-01 22:25:53.0 Prezydent Francji Nicolas Sarkozy potępił w sobotę w liście do prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka zamach przed kościołem koptyjskim w Aleksandrii. Atak określił jako "barbarzyński i tchórzliwy". Liczba rannych w wybuchu bomby przed kościołem koptyjskim w Aleksandrii wzrosła do ok. stu. 21 osób poniosło śmierć - poinformowało egipskie ministerstwo zdrowia.

Jak falszywy ksiadz sfotografowal sie z Kard. Dziwiszem?

Jak falszywy ksiadz sfotografowal sie z Kard. Dziwiszem?
Jacek K. wykorzystywał do swoich celów centra wolontariatu w szkołach. Aby zwiększyć efektywność, używał czasem powiększonych zdjęć papieża, które ustawiał obok kwestujących jako "wystawę". To potęgowało jego wiarygodność i hojność darczyńców. Jacek K. jest niedoszłym księdzem (zaliczył rok seminarium w Kielcach) i dominikaninem (Poznań). Może dlatego podszywał się pod duchownego? W każdym razie poskutkowało. Darczyńcy byli hojni. Co robił z pieniędzmi? - Brał je do kieszeni, a sprawozdania o zebranych kwotach spalił w kominku - mówi Stefan, jeden z wolontariuszy.

Chinscy komandosi odnalezli ducha Hitlera

Chinscy komandosi odnalezli ducha Hitlera
Zgodnie z aryjskim dogmatem o transmigracji dusz, duch Hitlera wcielil sie w kota, ktory zyje we Wroclawiu pod troskliwa opieka niejakiego Tomasza Gabisia, ktory redaguje pismo negujace Holokaust, a procz tego organizuje demonstracje na wroclawskim rynku ze swastykami boga slonce Swarozyca, ktory byl czczony przez Hitlera pod imieniem Wotana. T. Gabis utrzymuje potajemne kontakty z grupa biskupow zdemaskowanych przez Ojca Wisniewskiego w jego liscie do nuncjusza. Zobaczymy czy nuncjusz i Watykan zareaguja na ten list. Hitler byl ulubiencem Watykanu i polskiego kleru.

Hitler cwiczy mowe o ataku na Polske

Hitler cwiczy mowe o ataku na Polske

Helen Thomas, hurysa akcentuje swe wdzieki

Helen Thomas, hurysa akcentuje swe wdzieki

Helen Thomas, Leciwa Hurysa dla brygad meczennikow

Helen Thomas, Leciwa Hurysa dla brygad meczennikow

Seksowny dla pedofilow krucyfiks z rozlozonymi nogami

Seksowny dla pedofilow krucyfiks z rozlozonymi nogami

SS-manska chusta M. Olejnik z trupimi czaszkami (Totenkopf)

SS-manska chusta M. Olejnik z trupimi czaszkami (Totenkopf)
Marcin Kobiałka: Resovia skierowała do prokuratury doniesienie w sprawie antysemickich napisów na transparentach wywieszonych podczas majowych derbów. Domagali się państwo ścigania sprawców. Tymczasem prokuratura umorzyła śledztwo, uznając, że szalikowcy nie mieli świadomości, co było na transparentach. Będą się państwo odwoływać? Organizację żydowskie i antyrasistowskie decyzję prokuratury nazywają skandalem. Piotr Kadlcik, prezes Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, mówił w piątek "Gazecie", że pobłażliwe traktowanie chuliganów prowadzi do tego, że takie incydenty w Polsce stają się powszechnie akceptowane.

Pakistanscy talibowie w akcji

Pakistanscy talibowie w akcji
25 grudnia, czyli w samo swieto Bozego Narodzenia pakistanscy Talibowie, ktorzy caluja Koran przy kazdej okazji urzadzili krwawa laznie, ktorej ofiar padlo 42 niewinnych ofiar. Panowie w stolicy kurzyli cygara (wielkie jak Palac Kultury i Nauki) radzili o braciach zza siedmiu gor z okrzykiem Allahu Akbar

Prezent Al Qaidy pod islamska choinke w Warszawie

Prezent Al Qaidy pod islamska choinke w Warszawie
Na obiad w atrium watykańskiej Auli Pawła VI papież zaprosił nie tylko ubogich Włochów, ale także imigrantów, wśród nich muzułmanina z Etiopii i Chińczyka. Etiopia jest chrescijanskim krajem i zaproszenie muzulmanina jako reprezentanta tego kraju jest takim samym afrontem wobec swiata chrzescijanskiego jak pocalunki Jana Pawla II zlozone na Koranie. Al-Qaeda w Iraku zapowiedziala serie terrorystycznych atakow w swieto Bozego narodzenia w roznych krajach. W Nigerii, ktorej ludnosc sklada sie z chrzescijan I muzulman ponownie wybuchly miedzyreligijne walki, ktore staraja sie stlumic oddzialy armii i policji. Te walki wybuchly po czterech atakach bombowych we wsi w poblizu Jos, w ktorych w wigilie zginelo 32 chrzescijan. Bomby wybuchly takze w polnocnym miescie Maidugurii, ktorego nazwa przypomina Medzugorje w Bosni, gdzie Maryja uznala za stosowne objawic sie kilkanascie lat temu.

Choinka w Genewie bez zieleni!

Choinka w Genewie bez zieleni!

Szopka w Teheranie, bez islamskiej zieleni

Szopka w Teheranie, bez islamskiej zieleni

Nic zielonego w Watykanie, choc JP2 calowal Koran

Nic zielonego w Watykanie, choc JP2 calowal Koran

Palac Kultury i Nauki zamieniony na polska Kaabe

Palac Kultury i Nauki zamieniony na polska Kaabe

Wielki Zlobek w Poznaniu

Wielki Zlobek w Poznaniu
Dlaczego w Poznaniu, a nie w Warszawie?, by Warszawiacy mogli skonentrowac swa uwage na Palacu Kultury i nauki w kolorze Islamskiej zieleni. Czy to symboliczny "chrzest" Polski w religii Mahometa? faworyzowanej przez uprzywilejowane panstwa Zachodu?

Cadillac made in Kaliningrad

Cadillac made in Kaliningrad
Fabryka Awtotor w Kaliningradzie rozpoczela montraz luksusowej serii Cadillacow CTS

Mgla nad chinskim portem Dalian

Mgla nad chinskim portem Dalian
zakres widzialnosci zredukowany do 50 metrow

Referendum 9 stycznia 2011 r. zadecyduje o niepodleglosci dla pld. Sudanu

Referendum 9 stycznia 2011 r. zadecyduje o niepodleglosci dla pld. Sudanu
80% mieszkancow pld. Sudanu to chrzescijanie. W ciagu 20 lat krwawej wojny muzulmanska polnoc starala sie nawrocic mieszkancow poludnia wyznajacych rodzime religie afrykanskie na Islam. daremnie, bo ludzie ci garneli sie do chrzescijanstwa. Wladcy chrzescijanskich krajow nie chcieli slyszec o niepodleglosciowych aspiracjach milionow czarnych obywateli poludnia. Slali tylko miliardy dolarow dla Palestynczykow, ktorzy czca dawne krwiozercze bostwo Baala. Zgodnie z ta religia terrorysci pija krew zamordowanych ofiar, ale glosza, ze to Zydzi porywaja ich dzieci na mace. Chrzescijanska Polska milczy jak zakleta o tej walce religijnych pobratymcow, bo JP2 obejmowal sie tylko z Yasirem Arafatem

Poludniowy Sudan zasobny w rope naftowa

Poludniowy Sudan zasobny w rope naftowa

Zacmienie ksiezyca 21 grudnia, 2010 nad prowincja Henan w Chinach

Zacmienie ksiezyca 21 grudnia, 2010 nad prowincja Henan w Chinach

Ateizm bez maski

Ateizm bez maski
Uswiadomie negatywne pod wzgledem religijnym znaczenie spuscizny naukowej Jana Pawla II juz samym tytulem ksiazki wydanej w USA Copernicus, Darwin & Freud z podtytulem Revolution in the History of Philosophy of Science opracowanej przez Prof. Friedla Weinerta i wydanej przez wydawnictwo Willey and Blackwell (2009). Juz samo umieszczenie nazwiska Kopernika obok takich “gigantow” ateizmu jak Darwin i Freud uswiadamia rozmiar ateistycznego sabotazu dokonanego przez rehabilitacje Galileusza i ewolucjonizmu przeprowadzona przez Jana Pawla II. Temu samemu celowi sluzy blogs4brownback uswiadamiajacy ateistyczne implikacje heliocentryzmu. W moim artykule p.t. The Most Revealing Fact in the History of Heliocentrism wykazalem, ze filozoficzny heliocentryzm gloszony przez takich starozytnych astronomow jak Arystrach i Seleukus zostal odrzucony przez grecki oryginal Nowego Testamentu, lecz zostal przemycony do syryjskiego przekladu tzw. Peszitty. http://blogs4brownback.wordpress.com/2007/07/05/run-and-hide-helioleftists/

Gmach izraelskiego parlamentu

Gmach izraelskiego parlamentu
Izraelscy parlamentarzysci beda uczestniczyc w obradach miedzyparlamentarnych spotkan czlonkow Wspolnoty Niepodleglych Panstw

Jehoszua (Jezus) z Nazaretu

Jehoszua (Jezus) z Nazaretu

Centrum Przyjazni Chinsko-Pakistanskiej w Islamabadzie

Centrum Przyjazni Chinsko-Pakistanskiej w Islamabadzie

Anty-nazistowska Konferencja w Moskwie

Anty-nazistowska Konferencja w Moskwie
W Izbie wyzszej rosyjskiego parlamentu obraduje Miedzynarodowa Konferencja organizujaca solidaranosc przeciwko nazizmowi, w ktorej biora udzial przedstawiciele 40 krajow. W piatek przemawial po rosyjsku reprezentant Stanu Nowy Jork Alex Brux-Krasny. Powiedzial on, jest absolutnie skandaliczne, ze 65 lat potem jak nasi ojcowie i dziadkowie zadali kleske nazistom w wielu europejskich miastach organizowane sa marsze i pochody przez weteranow neo-nazizmu. Jesli nie powstrzymamy tego demokracja moze byc obwioniona o umozliwienie przejecia wladzy przez nazistow jak to sie stalo w 1933 r...

Nowe finanse dla baltyckiego rurociagu

Nowe finanse dla baltyckiego rurociagu

Stan Wojenny 13 grudnia 1981r

Stan Wojenny 13 grudnia 1981r
Austria’s Interior Minister Maria Fekter  transferred to Russia a special edition of the Book of Remembrance, telling about 60,000 Soviet soldiers and concentration camp prisoners buried in Austria.The ceremony, attended by the head of Russia’s presidential administration Sergry Naryshkin, was held in the Kremlin on Thursday. The official said that the book is to commemorate Soviet liberators and anti-Nazi fighters who will never be forgotten.

Swastyka na wroclawskim rynku

Swastyka na wroclawskim rynku
Bedac w Polsce widzialem namalowane szubienice z gwiadami Davida..... koszmar.... tam nikt wlasciwie nie zwraca uwagi ....Cos strasznego Moze kiedys oby szybko ludzie robiacy te straszne rzeczy beda tak jak w USA karani wieloletnim pobytem w wiezieniu.... Peace- Shalom. Manifestacja czcicieli slowianskiego boga slonce z symbolem tego kopernikowskiego boga, czyli prastarym symbolem aryjskiej, solarnej religii. Swastyka symbolizuje beltajacy ruch lingama (phallusa) w mlecznym oceanie, ktory ma wytworzyc zycie. W Polsce poganskie tradycje kontynuowane sa przez spadkowiercow poganskich ugrupowan z okresu miedzywojennego takich np. Jak Zadruga. Przedwojenny lider owego ugrupowania Jan Stachniuk propagowal kult kosmicznej energii, ktora przejawiac sie ma w mocnej woli. W Indiach taka kosmiczna enegia nazywana jest Brahma, ktory to termin blednie rozumiany jest jako imie boga. Hitler zywil podobne wierzenie co utrwalone zostalo w tytule filmu Leni Riefenstahl o fuhrerze pt. Triumf woli. Grupa dawnych czlonkow Zadrugi zyje we Wroclawiu i publikuje serie ksiazek o poganstwie w ich wlasnym wydawnictwie pod nazwa Toporzel. Jednym z czlonkow tej grupy jest niejaki Antoni Wacyk, ktory w swych filozoficznych pismach postuluje zniesienie wszelkiego posrednictwa uzurpowanego przez kaplanow miedzy ludem i sfera sacrum. Wacyk domaga sie rewizji narodowej historii pietnujac historykow, ktorzy gloryfikuja ludzi przegranych. Ta poganska atmosfera kultywowana we Wroclawiu tlumaczy niedawna edycje Mein Kampfu Hitlera wlasnie w tym miescie. Czy Polacy beda palic dziela swych wieszczow zarazone “zydowskim bakcylem”? I czy religia Kopernika stanie sie przedmiotem obowiazkowym w polskich szkolach tak jak darwinowski ewolucjonizm? Poganskie idee Zadrugi szerzone sa w Warszawie przez pismo Zywiol pod redakcja Andrzeja Wylotka.

Madonna otwarla sale gimnastyczna w Moskwie

Madonna otwarla sale gimnastyczna w Moskwie

Hold dla Kopernika - Ojca Kominternu

Hold dla Kopernika - Ojca Kominternu

Kopernika pamieci zalobny rapsod

Kopernika pamieci zalobny rapsod

Sarkofag M. Kopernika po pogrzebie w maju 2010 r.

Sarkofag M. Kopernika po pogrzebie w maju 2010 r.

Smierc M. Kopernika po ostatnim namaszczeniu

Smierc M. Kopernika po ostatnim namaszczeniu

Katedra we Fromborku

Katedra we Fromborku

Cerkiew zakupila dzialke w centrum Paryza

Cerkiew zakupila dzialke w centrum Paryza
2010-12-13 19:09:41.0 Wiceprezydent Białegostoku będzie głowie państwa doradzać społecznie w sprawach dotyczących mieszkających w Polsce wyznawców prawosławia. Nominację Aleksander Sosna odebrał z rąk Bronisława Komorowskiego osobiście, w poniedziałek, podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Miała ona charakter kameralny, ale bardzo podniosły. - Wyznawcy prawosławia są lojalnymi obywatelami Rzeczypospolitej. Prezydent Komorowski jest zaś prezydentem wszystkich jej obywateli, więc również wyznawców prawosławia - podkreślał Aleksander Sosna, który chciałby być łącznikiem między prezydentem a prawosławnymi. To właśnie w województwie podlaskim zamieszkuje większość z liczącej ponad pół miliona osób społeczności polskich prawosławnych. - Tak jak wszyscy obywatele tego kraju, mamy swoje bolączki - dodał Sosna, podkreślając, że jego rola nie będzie ograniczać się wyłącznie do mówienia o problemach. Przy okazji zdradził, że prezydent interesował się m.in. tym, czy rzeczywiście w wyborach, które dały mu stanowisko, cieszył się w gminie Czyże - zamieszkanej głównie przez wyznawców prawosławia - tak dużym poparciem. W drugiej turze oddało tam na niego głos ponad 90 proc. biorących udział w wyborach. - Mam nadzieję, że to początek nowego obyczaju. Z tego, co wiem, Bronisław Komorowskim jest pierwszym polskim prezydentem, który powołał takiego doradcę - cieszy się poseł Robert Tyszkiewicz, nie ukrywając, że zabiegał o nominację dla Aleksandra Sosny. Jednak decyzja należała do prezydenta.

Mikolaj Kopernik

Mikolaj Kopernik
Zdumiewajace podobienstwo do J. Glempa

In WikiLeaks We Trust

In WikiLeaks We Trust

Odnowa zycia religijnego w Rosji

Odnowa zycia religijnego w Rosji
Liczba wiernych podwoila sie w ciagu ostatniego dziesieciolecia. na zdjeciu katedra Chrystusa Zbawiciela

Autonomia dla Slaska

Autonomia dla Slaska

Ostpolitik Kanclerza W. Brandta

Ostpolitik Kanclerza W. Brandta

KaMAZ i Daimler utworza joint venture

KaMAZ i Daimler utworza joint venture

CSTO organizauje sily szybkiego reagowania

CSTO organizauje sily szybkiego reagowania

Szczyt EU-Rosja w Brukseli

Szczyt EU-Rosja w Brukseli
Medwediew, Jose Barrso i von Rompuy obradowali nad zniesieniem wiz miedzy Rosja i EU, o poparciu EU dla uczestnictwa Rosji w WTO oraz nad zbudowaniem bazy dla rosyjskiego gazu w Belgii. W tym samym czasie premier Francji Fillon przebywal w Moskwie gdzie prowadzil rozmowy nad rosyjsko--europejska tarcza antyrakietowa

Szczyt CSTO w Moskwie

Szczyt CSTO w Moskwie
Prezydenci wszystkich panstw czlonkowskich Organizacji Ukladu kolektywnego Bezpiecznstwa (CSTO) potwierdzili udzial w piatkowej (10 grudnia, 2010) Konferencji w Moskwie. Zgodnie z zapowiedzia przywodcy Armenii, Kazachstanu, Kirgizstanu, Rosji, Tadzykistanu, Uzbekistanu I Bialorusi beda obradowac nad lepsza reakcja na kryzysy jak rowniez nad militarna wspolpraca. Szczyt oglosi deklaracje w spraaie utworzenia wspolnej, militarnej grupy pokojowej.

WikiLeaks w roli nadzorcy demokracji

WikiLeaks w roli nadzorcy demokracji

WikiLeaks przyprawiaja o bol glowy i lamia kariery

WikiLeaks przyprawiaja o bol glowy i lamia kariery

Koniec legendy silnikow Rolls-Royce

Koniec legendy silnikow Rolls-Royce
Australijska firma lotnicza Quantas zaskarzyla do sadu brytyjska kompanie Rolls-Royce'a, gdy ta zazadala zredukowania ilosci pasazerow w airbusach A-380 z 450 do 80. Quantas domaga sie od Rolls-Royce'a milionow dolarow odszkodowan.

Spotkanie OSCE w Astanie, nowej stolicy Kazachstanu

Spotkanie OSCE w Astanie, nowej stolicy Kazachstanu
Sikorski i Lawrow odbyli osobne spotkanie przygotowawcze przed wizyta Medwediewa w Warszawie

1500 nowych samolotow dla ros. lotnictwa wojskowego

1500 nowych samolotow dla ros. lotnictwa wojskowego
przeciwko 48 Phantomom Polski

Heliocentryczna flaga Kominternu

Heliocentryczna flaga Kominternu
Charakterystyczne, heliocentryczne przechylenie osi ziemi. Por. nizej geocentryczne logo SCO

Geocentryczne logo SCO

Geocentryczne logo SCO

Mapa Szanghajskiej Organizacji Wspolpracy

Mapa Szanghajskiej Organizacji Wspolpracy
W wywiadzie dla niemieckiego dziennika Putin proponuje strefe wolnego handlu od Lizbony do Wladywostoku

Szanghajska Organizacja Wspolpracy

Szanghajska Organizacja Wspolpracy
W spotkaniu w Duszanbe 25 listopada 2010 r.po raz pierwszy wzial takze udzial premier Pakistanu

Statua Chrystusa Krola

Statua Chrystusa Krola
• Watykan chciał wykorzystać Polskę niczym konia trojańskiego do szerzenia chrześcijańskich wartości w całej Unii Europejskiej. Jeden z amerykańskich dyplomatów pisał w swoich depeszach, że Benedykt XVI jest „pochłonięty narastającym psychicznym dystansem Europy od swoich chrześcijańskich korzeni. Papież ciągle skupia się na Polsce, jako potencjalnemu narzędziu do przeciwdziałania temu zjawisku.” Twarz tej statuy zdradza wielkie podobienstwo do twarzy Jezusa z calunu Turynskiego. Jezus z tego calunu jest mezczyzna w wieku ok. 50 lat a nie 33. W kosciele sw. jana w Warszawie byla statua Jezusa, o ktore mowiono "U fary jest pan Jezus stary"

Hurysy czekajace na meczennikow z Brygad Al Aqsa

Hurysy czekajace na meczennikow z Brygad Al Aqsa

Norweski plakat

Norweski plakat

Pakt o Nieagresji NATO-Rosja

Pakt o Nieagresji NATO-Rosja
Tarcza w Mragowie stala sie bezprzedmiotowa

Swiebodzinska statua Jezusa, krola Polski

Swiebodzinska statua Jezusa, krola Polski
To zdjecie zostalo opublikowane w nowojorskim Nowym Dzienniku. Jak dotychczas w zadnej z polskich gazet nie widzialem zdjecia tej statuy. Mozliwe, ze pozostanie rownie maloznana jak krycyfiks z modlacym sie Kopernikiem. Ta statua bedzie przeslaniac osobe papieza, tak jak statua z Rio de Janeiro przslaniala papieza Brazylijczykom. Dlaczego ta statua nie stanela za pontyfikatu Jana Pawla II?

Aryjska boginii Kali jest rownie krwiozercza jak jej meski odpowiednik

Aryjska boginii Kali jest rownie krwiozercza jak jej meski odpowiednik
Wieniec z ludzkich glow wiszacy na jej szyi zainspirowal symbol trupiej czaszki na mundurach SS. Korona na jej glowie jest miniaturowa wersja tiary.

Indyjski bog slonce i krol w tiarze

Indyjski bog slonce i krol w tiarze
Indyjska mitologiczna ikonografia stala sie natchnieniem dla niezliczonych filmow o wampirach. To dlatego Bog Biblii zabronil Zydom spozywania krwi.

Tajemnica tytulu "Krolowa Polski"

Tajemnica tytulu "Krolowa Polski"
Ten obraz niezgodnie z teologia Trojcy podnosi Maryje do rangi na rowni z Bogiem Ojcem i Jezusem. Maryja nie jest boginia i nie stanowi osoby Trojcy sw.Propaganda koscielna posluguje sie tymi samymi trickami jak propaganda swiecka wykorzystujac teologiczna ignorancje wiernych. Przypomne, ze najpierw Jan Pawel II ukoronowal czestochowska Maryje tzw papieska korona, a nsatepnie powtorzyl ten akt Kard. Dziwisz pozujac w ten sposob na lokalnego "papieza". Godzi sie tez zwrocic uwage na inny trick psychologiczny zastsowany w tym obrazie. Bog Ojcec ma na glowie korone identyczna jak papieska tiara, co ma sugerowac iz papiez posiada wiekszy autorytet niz Jezus!

"Cudowna" wersja obrazu Jana Pawla II

"Cudowna" wersja obrazu Jana Pawla II
Ten rzekomo cudowny obraz jest plagiatem z obrazu papieza w objeciach Maryi wiszacego w rezydencji biskupa Wensky'ego w Orlando na Florydzie (Zobacz nizej oryginal tego obrazu). Ten plagiat ukazuje technike koscielnych cudow majacych umozliwic kanonizacje Jana Pawla II.

Ksiezyc z twarza przewrocona w przeciwnym kierunku

Ksiezyc z twarza przewrocona w przeciwnym kierunku

Ksiezyc nad Irakiem z lezaca twarza

Ksiezyc nad Irakiem z lezaca twarza

Ksiezyc Galileusza bez twarzy

Ksiezyc Galileusza bez twarzy

Hurysa na Galileuszowskim ksiezycu

Hurysa na Galileuszowskim ksiezycu

Nie-Galileuszowski ksiezyc nad Manhattanem

Nie-Galileuszowski ksiezyc nad Manhattanem

Antygrawitacja mitologiczna

Antygrawitacja mitologiczna

Z Centrum Kopernik: skocznosc, antygrawitacja

Z Centrum Kopernik: skocznosc, antygrawitacja

Pan i nimfy - Malowidlo z Pompei

Pan i nimfy - Malowidlo z Pompei

Bog Pan demonstruje harmonie sfer

Bog Pan demonstruje harmonie sfer

Bog slonce Apollo ustanawia harmonie sfer

Bog slonce Apollo ustanawia harmonie sfer
Za nim muza Melpomena, ktora zostala uwieczniona na pieczeci M. Kopernika. Kopernik powoluje sie w swym dziele na sredniowieczna encyklopedie De Nuptiis Philologiae et Mercuri, czyli Wesele Filologii i Merkurego. Chocholi taniec w Weselu S. Wyspianskiego jest parodia owej mitologicznej astrologii. Apollo jest grecka wersja aryjskiego Sziwy Nataraja, ktory tworzy swiat muzyka. Ludowa piosnka "Umarl Maciek umarl...gdyby mu zagrali podskocylby jesce..." Beatlesi w piosence Roll over Beethoven, apeluja do kompozytora by sie przewrocil w swym grobie i podskoczyl na dzwiek ich muzyki jak ow polski Maciek. Anglicy mowia o "wytaczaniu sie z grobu" (roll out)

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik
Kopernik oglada taniec Filologii i Merkurego , ze scholastycznej encyklopedii M. Capelli, ktora zainspirowala jego dzielo. (De Nuptiis Philologiae et Mercuri). Chocholi taniec z Wesela Wyspianskiego byl karykatura owego kosmicznego baletu do muzyki boga slonce Apolla.

Afganska boginii rzek

Afganska boginii rzek

Anty-islamski Geert Wilders, potencjalny premier Holandii

Anty-islamski Geert Wilders, potencjalny premier Holandii

Harry Potter nie uratowal swego Mistrza

Harry Potter nie uratowal swego Mistrza

Tea Party: Jestesmy chrzescijanskim narodem.

Tea Party: Jestesmy chrzescijanskim narodem.

Narodowy Hieroglif Chin

Narodowy Hieroglif Chin
Ten hieroglif wyraza Konfucjanska, geocentryczna astronomie gloszaca w przeciwienstwie do kopernikowskiego heliocentryzmu, ze wszystkie gwiazdy okrazaja nie slonce, ale Gwiazde Polarna, o czym kazdy moze sie przekonac kazdego wieczoru. Nikt, nigdy nie widzial gwiazd okrazajacych slonce.

Chinski mysliwiec A J-10

Chinski mysliwiec A J-10

Karol Marks, potem W. Churchill, potem L. Walesa

Karol Marks, potem W. Churchill, potem L. Walesa
Znak zwyciestwa ziscil sie, gdy w Warszawie zbudowano Centrum Nauki - Kopernik. Marks glosil zwyciestwo materializmu w mysl hasla, ze "religia to opium dla ludu" i antysemityzmu, ktory propagowal na caly swiat z lamow New York Tribune. Jego artykuly zainspirowaly znany paszkwil Henryka Forda "Miedzynarodowy Zyd" z ktorego odpisywal A. Hitler do Mein Kampfu. Kopernik nie przyniosl Polsce chwaly, przyniosl rozbiory i rozlegla amputacje po II wojnie w Jacie. Przyszle pokolenia Polakow dowiedza sie, co przynioslo Centrum. W Watykanie tez wyciagaja dziela K. Marksa z lamusa. Antysemityzm jest zawsze mile widziany w minipanstewku nad Tybrem.

Bog Brahma w Trojcy symbolizowanej przez trzy glowy objawia heliocentryczna astrologie

Bog Brahma w Trojcy symbolizowanej przez trzy glowy objawia heliocentryczna astrologie
Co trzy glowy to nie jedna

Seks w heliocentrycznym swiecie indyjskiego Brahmy

Seks w heliocentrycznym swiecie indyjskiego Brahmy
Takie sceny "zdobia" mury wszystkich swiatyn

"Stworca" zwany naukowo Wielki Wybuch podczas otwarcia Centrum Kopernik

"Stworca" zwany naukowo Wielki Wybuch podczas otwarcia Centrum Kopernik
Prawie gole dziewczyny jak muza z pierscienia Kopernika. Heliocentryczny swiat, to bardziej burdel niz powazny swiat Boga Biblii. Ten eksponat przywodzi na mysl logo Radia Maryja ukazujace Maryje z dzeiciatkiem Jezus na tle koncentrycznych kolek Kopernika.

Spiegel publikuje zdjecie Statuy Jezusa w dniu otwarcia Centrum Kopernika

Spiegel publikuje zdjecie Statuy Jezusa w dniu otwarcia Centrum Kopernika
Prace nad najwyzsza w swiecie statua zydowskiego Krola Polski, ktorya stanie w Swiebodzinie i bedzie widoczna z autostrady laczacej Warszawe z Berlinem zostana zakonczone do konca listopada. Czy fakt, ze Jezus nie wstrzymal slonca znaczy, ze byl glupszy od Kopernika, czy madrzejszy? Odpowiedz sobie Polaku na takie pytanie.

Dla Uczczenia otwarcia Centrum Kopernik

Dla Uczczenia otwarcia Centrum Kopernik
Szamanowie ze wszystkich krajow AmerykiLacinskiej spotkali sie w Czile i odprawili modly o pokoj.

Ucieczka z Kraju Wolnosci

Ucieczka z Kraju Wolnosci
Zalozyciel WikiLeak Julian Assange planuje zwrocenie sie o azyl polityczny w Szwajcarii. Jak zapewnia Szwajcaria jest jedynym krajem, w ktorym moze znalezc goscine dla swej internetowej stacji. Assange skrytykowal Waszyngton za utrudnianie sledztwa w sprawie pogwalcen praw czlowieka I publikacje materialow z tym zwiazanych.

Udalo sie, towarzysze

Udalo sie,  towarzysze

Warszawa A. Hitlera

Warszawa A. Hitlera
Centrum Nauki Koperni z wizji A. Hitlera

Centrum Ateistycznej Nauki Kopernik w Warszawie

Centrum Ateistycznej Nauki Kopernik w Warszawie
Wart Pac palaca, wart Obama Pogana. Architektura Centrum jest wierna kopia Hitlerowskiej wizji podobnego Centrum

Rasmussen w Moskwie 2 listopada 2010 r.

Rasmussen w Moskwie 2 listopada 2010 r.
powiedzial: Rosja jest partnerem dla NATO, a nie wrogiem

Dilma Rousseff, corka emigrantow z Bulgarii

Dilma Rousseff, corka emigrantow z Bulgarii
zostala wybrana nowym Prezydentem Brazylii. nalezy do Brazylijskiej Partii Robotniczej. Jej glownym celem bedzie zwalczanie ubostwa w jej kraju. USA nie beda priorytetem w jej polityce.

Bog nie zyje. Zamordowalismy go nasza nauka. - Nietzsche

Bog nie zyje. Zamordowalismy go nasza nauka. - Nietzsche
Modlitwa Kopernika: “Nie proszę o łaskę udzieloną Pawłowi, ani nie błagam o przebaczenie udzielone Piotrowi, ale nieustannie modlę się o przebaczenie jakim obdarowałeś z drzewa krzyża morderce.” Ta modlitwa cytowana jest pod portretem Kopernika w muzeum UJ, w Krakowie. W babilonskiej heliocentrycznej teologii bog Enlil obiecuje innemu bogu Enki, ze nie wyeksterminuje ludzkosci potopem, jesli ludzie beda praktykowac kontrole urodzin i zyc stosownie do ograniczonych zasobow naturalnego swiata. Jesli jednak ludzkosc nie zachowa umiaru zostanie zgladzona. Szczegolnie drastyczna forma kontroli urodzen byly ofiary z pierworodnych dzieci skladane bogu slonce Baalowi. W greckiej helio-teologii bog slonce Kronos pozeral wlasne dzieci natychmiast po urodzeniu. Kopernik wiedzial wiec jako religie promowal swym dzielem i to tlumaczy jego pokutna modlitwe.

"Polskie Obozy"

"Polskie Obozy"
Polonijne organizacje w USA przy wsparciu wybitnych autorytetów z Polski planują wielką akcję przeciwko używaniu w amerykańskich mediach sformułowania "polskie obozy koncentracyjne". Chodzi o to, by zebrać milion podpisów przeciwko takim praktykom. Inicjatywę wspierać będzie m.in. "Nowy Dziennik". Wbrew naszym sprzeciwom niektóre amerykańskie media wciąż określają hitlerowskie obozy koncentracyjne na terenie Wielkiej Rzeszy Niemieckiej polskimi. Ostatnio oliwy do ognia dolało zamieszczenie 20 października w "New York Timesie" nekrologu dr. Georgesa Mathe, w który Douglas Martin użył zaprzeczającego prawdzie historycznej sformułowania o "polskim obozie koncentracyjnym".

Nagrobek katolicki

Nagrobek katolicki
Krzyz na macewie z cmentarza zydowskiego

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny
Mur z macew

Naukowe Duchy

Naukowe Duchy
Jak on to robił? William Hope (ur. 1863, zm. 1933) był pionierem w jedynej w swoim rodzaju dziedzinie - fotografii zza grobu. Bez użycia współczesnych programów do obróbki zdjęć, stosując prostą metodę robił ''zdjęcia duchów''. Nawet sir Arthur Conan Doyle i sam Karol Darwin dali się nabrać ...Sam Prezes Royal Society czyli Brytyjskiej Akademii Nauk William Crookes modlil sie na kolanach do zmaterializowanej przez siebie Katie King. K. Darwin uznal to za bardzo maukowa “zdobycz”...

Partia Zielonych w Watykanie

Partia Zielonych w Watykanie
Debata w niemieckim parlamencie nad rządową propozycją wydłużenia życia niemieckich elektrowni atomowych poza rok 2021 miała być ostra i była - pisze "Die Zeit". Widząc ubranych w jednolitą czerń posłów Zielonych poseł współrządzącej Niemcami FDP stwierdził, że nigdy żadnemu parlamentowi w historii nie wyszło na dobre, jeśli jedna z frakcji nosiła identyczne ubranie. I rozpętał burzę. Wściekli Zieloni uznali, że poseł rządzącej w Niemczech koalicji porównał ich do posłów hitlerowskiej NSDAP, którzy również wsławili się występowaniem w parlamencie w jednolitych uniformach. - To jest mocne: (...) van Essen porównuje nas Zielonych z NSDAP" - napisał na Twitterze deputowany Zielonych Harald Terpe.

Rosja i Islandia beda rozwijac geotermiczna energie na Kamczatce

Rosja i Islandia beda rozwijac geotermiczna energie na Kamczatce

Zacmienie slonca w maju 2003 widziane w poblizu Wiednia

Zacmienie slonca w maju 2003 widziane w poblizu Wiednia

Statua chinskiego medrca Konfucjusza w centrum Chinskiej Kultury w Kaludze

Statua chinskiego medrca Konfucjusza w centrum Chinskiej Kultury w Kaludze
Ppolitycy amerykanscy dostrzegli wzrastajaca popularnosc geocentrycznej astronomii chinskiego medrca Konfucjusza, ktorego instytuty rodza sie jak przyslowiowe grzyby po deszczu we wszystkich krajach swiata. W harmonii z owa kulturowa inwazja Konfucjanizmu w USA zorganizowany zostal Blog4Brownback otwarty artykulem p.t. Heliocentrism is an atheist Doctrine, ktory “rozrosl sie” do gigantycznych rozmiarow. Opublikowalem w tym blogu moje najwazniejsze dociekania nad historia heliocentryzmu i biblijnego geocentryzmu.

Kartoflowcy w akcji

Kartoflowcy w akcji
PiS złoży wniosek o powołanie parlamentarnego zespołu ds. monitorowania internetu, m.in. portali politycznych. Najprawdopodobniej zrobi to w najbliższy wtorek. Posłowie PiS zapowiedzieli, że o niebezpiecznych i agresywnych treściach będą zawiadamiać organy ścigania. - Czas powiedzieć stop - uważa PiS. żart kiepski, ale politycy są śmieszni kiedy starają sie być poważni... PIS chce najwyraźniej zrobić Taliban z RP, zakazując karykatur i humoru.. kiedy burki i kamienowanie za obraze Jarka? a może Sybir? na środku papuga w koronie, po lewej kaczka z gołym kuprem a po prawej blaszczak

Obrady Monachijskiej Konferencji Bezpiecznestwa

Obrady Monachijskiej Konferencji Bezpiecznestwa
Udzial Brzezinskiego w tej konferencji nalezy rozpatrywac w kontekscie jego slynnego wywiadu po anulowaniu Tarczy, w ktorym apelowal do Polakow o dojrzalosc.

Jezus w Warszawie przeciwko Allahowi w Nowym Jorku

Jezus w Warszawie przeciwko Allahowi w Nowym Jorku

Vox Populi, Vox Dei

Vox Populi, Vox Dei
Nowa Demonstracja: Jezus musi byc krolem Polski

Nowy Trojkat Weimarski?

Nowy Trojkat Weimarski?
Prez. D. Medvediew przybyl do francuskiego miasta de Deauville, by przedyskutowac szereg problemow z przywodcami Niemiec i Francji, m.inn. Zlagodzenie przepisow wizowych miedzy Rosja i EU, stosunki Rosja-NATO, problem nuklearnego Iranu oraz traktat o europejskim bezpieczenstwie. Do Moskwy przybyla takze wojskowa delegacja Wloch, by przedyskutowac problemy wojskowo-technicznej wspolpracy z przemyslem zbrojeniowym Rosji.

Chinski ekspress dotrze nad Morze Srodziemne

Chinski ekspress dotrze nad Morze Srodziemne
Chiny i Turcja podpisaly osiem imow o wspolpracy, takze w dziedzinie kolejnictwa. Erdogan powiedzial w czasie konferencji prasowej, ze Turcja planuje zbudowac ok. 5,000 km nowych linii kolejowych i pragnie wspolpracy Chin w tym przedsiewzieciu. Planowane jest kolejowe polaczenie miedzy Pekinem i Istanbulem. Najnowszy chinski pociag CRH380A osiaga predkosc 416.6 km/godz. Zadebiutuje pod koniec pazdziernika 2010 r.

Nauczyli sie modlic czekajac na ratunek

Nauczyli sie modlic czekajac na ratunek
Siebzig Tage lang waren die 33 Bergleute im chilenischen Copiapo in der Tiefe gefangen. Bei ihrer Befreiung trugen einige T-Shirts mit christlichen Botschaften. Darauf zu sehen war ein weißer Stern, dazu die chilenischen Nationalfarben. Darüber stand auf Spanisch und Englisch der Satz „Danke, Gott“. Den linken Ärmel zierte das Logo für ein „Jesus-Film-Projekt“, auf der Rückseite war ein Bibelvers zu lesen.Nie znalazlem w polskich mediach wzmianki o religijnym szoku jaki przezyli czilijscy gornicy - Jak trwoga to do Boga

Ostrzegawcza wystawa dla sasiadow w Berlinie

Ostrzegawcza wystawa dla sasiadow w Berlinie
"Hamas, Hamas, Juden auf den gas" - śpiewali kibole Legii. W Muzeum Historycznym w Berlinie otwarto wystawe “Hitler i Niemcy. Narod i zbrodnia”. Na wystawie eksponowane sa rozne objekty, ale sa one umiesczone w kontekscie ukazujacym przestepczy charakter rezimu. Na wystawie nie umieszczono wielkich portretow Hitlera, te ktore zostaly wyeksponowane umieszczone sa w kontekscie jego rezymu i aktow przemocy jakich dopuscil sie on w Europie. Na wystawie nie wyeksponowano przedmiotow, ktore moglyby byc poczytane za przejaw holdu dla bohatera, powiedzial kurator wystawy Hans-Ulrich Thamer.” Nie wyeksponowano frywolnej myszki Mickey przed swastyka jako dziela sztuki, jak to uczynila niedawno pewna galeria w Poznaniu.

Prezydent Komorowski wita sie z papiezem (zdjecie z anglojezycznego serwisu radia Watykan)

Prezydent Komorowski wita sie z papiezem (zdjecie z anglojezycznego serwisu radia Watykan)

Prezydent Komorowski wita sie z papiezem Benedyktem (Zdjecie w GW)

Prezydent Komorowski wita sie z papiezem Benedyktem (Zdjecie w GW)

Geocentryczna ziemia w Astanie

Geocentryczna ziemia w Astanie
Geocentryczna ziemia wyobrazona jest w logo Szanghajskiej Organizacji Wspolpracy (SCO), ktorej czlonkiem obok Chin i Rosju jest Kazachstan

Masonska Swiatynia (House of the Temple) w Waszyngtonie

Masonska Swiatynia (House of the Temple) w Waszyngtonie
Za kolumnami nad frontowymi drzwiami wyobrazenie dwuglowego orla przejetego przez masonerie z rzymskiego imperium, ze skrzydlami boga Horusa przed piramida na czubku czerwonej polowki slonca. Takie slonce nosi bogini Izyda na swej glowie. Slonczny krzyz na drzwiach identyczny jak krzyz na brytyjskiej fladze jest babilonskim znakiem slowa ilu oznaczajacego boga slonce.

Teraz wierze w Boga

Teraz wierze w Boga
powiedzial Carlos Barrios, jeden z uratowanych gornikow czilijskich

"Bog zwyciezyl"

"Bog zwyciezyl"
Taki naglowek pojawil sie na pierwszej stronie wielkiego dziennika niemieckiego Die Welt po uratowaniu 33 gornikow chilijskich. Sami gornicy potwierdzili swa odnowiona wiare w Boga. Przypomne w tym miejscu, ze krol Jan Sobieski po zwycieskiej bitwie pod Wiedniem skorygowal slynne powiedzenie Cezara "Veni, vidi, vici" w formie: "Przybylem, spojrzalem, Bog zwyciezyl." Po Koperniku polskie gazety wstydza sie slowa "Bog", ktorego nauka nie potwierdza.

Papiez benedykt XVI i Metropolita Cyryl w 2007 r.

Papiez benedykt XVI i Metropolita Cyryl w 2007 r.
23 pazdziernika 1996 r. Watykanska Agencja Informacyjna przekazala swiatu wypowiedz papieza Jana Pawla II do czlonkow Papieskiej Akademii Nauk, w ktorej powiedzial on, ze w encyklice Humani Generis Pius XII stwierdzil, ze ewolucjonizm, to powazna hipoteza warta badan na rowni z przeciwna hipoteza....Dzis po ponad polowie wieku po owej encyklice, nowa wiedza sklania nas do uznania, ze theoria ewolucji to cos wiecej niz hipoteza. Czyli, ewolucja zwyciezyla nad nauka o stworzeniu swiata przez Boga. 12 wrzesnia 2006 r. Papiez Benedykt XVI w homilii wygloszonej podczas mszy na Islinger Field w Regensburgu zaatakowal ewolucje w slowach: „czlowiek nie jest przypadkowym produktem ewolucji” i przypomnial, ze wiara w Boga jako w Stworce nieba i ziemi wyrazona zostala w starozytnym wyznaniu wiary zwanym Kredem Apostolskim. „Jako chrzescijanie mowimy: „wierze w Boga Ojca, Stworzyciela Nieba i Ziemi...” W nastepnym roku papiez spotkal sie z Metropolita Cyrylem sprawujacym funkcje ministra spraw zagranicznych Kosciola ortodoksyjnego. 10 stycznia 2008 r. W wywiadze dla Spiegla Metropolita Cyryl oswiadczyl: „teoria ewolucji ma wielu zwolennikow, lecz pozostawia wiele pytan bez odpowiedzi. Np nikt nie dostarczyl dowodu potwierdzajacego przejscie jednego gatunku w inny. Darwinizm jest wiodaca teoria dzis, lecz moze byc zastapiony przez inna teorie jutro. Byl rowniez okres, gdy marksizm byl traktowany jako jedyna sluszna i naukowo uzasadniona teoria.” W tym samym 2007 r. Senator Sam Brownback zainicjowal blog gloszacy, ze "Heliocentryzm jest ateistyczna doktryna." (Blogs4Brownback)

Falliczne logo Hamasu

Falliczne logo Hamasu
Bogiem czczonym przez Hamas jest jest falliczny bog Baal, ktorego orgie zwiodly wielu Zydow. Nazwa Palestyna wywodzi sie etymologicznie od Baala (Baalstan). Nad meczetem widac mape Izraela, bowiem Hamas chce wysiedlic Zydow do Europy i przywlaszczyc sobie caly kraj. W Baalstanie beda produkowac dopalacze.

Falliczna architektura meczetu Al Aqsa

Falliczna architektura meczetu Al Aqsa
Lingam Sziwy symbolizujacy slonce osadzony w yoni jego Szakti

Egipski bog Amon-Min

Egipski bog Amon-Min
Egipski odpowiednik boga Sziwy

Sziwapujaom

Sziwapujaom
Ekstatyczny taniec przed swieta krowa w religijnej ceremonii boga Sziwy

Pan-Sziwa-Puja

Pan-Sziwa-Puja
Wyznawczynie namaszczaja phallusa (linga) boga Sziwy. Wedlug tej religii swiat powstal ze spermy boga Sziwy tak jak maslo jest robione w maselniczce z mleka

Ceremonia podczas swieta Sziwy

Ceremonia podczas swieta Sziwy
Palikot pojechal do Indii na takie swieto

Chrzescijanstwo gloszone przez Justyna Meczennika

Chrzescijanstwo gloszone przez Justyna Meczennika
Glosil on, ze Jezus podobnie jak Sziwa jest phallusem w stanie erekcji rozsiewajacym spermatyczne slowa. W okresei gdy zyl Justyn w przedislamskiej Kabie stal lingam (phallus) Sziwy. Meczet Al Aqsa w Jerozolimie zbudowany jest w ksztalcie zespolenia yoni (waginy) i lingi Sziwy

Dolmeny byly fallicznymi symbolami Sziwy

Dolmeny byly fallicznymi symbolami Sziwy
Po zwyciestwie chrzescijanstwa zachowano niektore dolmeny stawiajac krzyze na ich czubkach. Ten synkretyzm znamionowal ekumenizm chrzescijanstwa z sziwaizmem

Sziwaizm jest ekstatyczna religia jak bachizm

Sziwaizm jest ekstatyczna religia jak bachizm
Dopalacze pomagaja do osiagniecia religijnego transu w religii Sziwy

Sziwa Puja

Sziwa Puja
Adoracja phallusa symbolu boga Sziwy

Kaplanka boga Sziwy udziela chrztu papiezowi

Kaplanka boga Sziwy udziela chrztu papiezowi

Odkrycie polskich archeologow w Smolensku

Odkrycie polskich archeologow w Smolensku
Nie znalazlem informacji na jakiej glebokosci zachowaly sie owe szczatki

Cud w Smolensku

Cud w Smolensku
Harcerze przywieźli szczątki ofiary katastrofy: Prokuratorzy poinformowali też, że zidentyfikowano ludzkie szczątki, przywiezione ze Smoleńska przez harcerzy. Należą one do ofiar katastrofy TU 154. Trwa identyfikacja szczątków, przywiezionych przez uczestników Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. Według prokuratury, wyniki tej ekspertyzy powinny być znane w najbliższym czasie.Zachodze w glowe jak to mieso przetrwalo niezwykle upaly ostatniego lata. A moze Jan Pawel II sprawil cud, ze sie zachowalo. W USA nawet lodowki nie zapewnialy niskiej temperatury.

Francja sparalizowana przez strajki

Francja sparalizowana przez strajki
Sarkozy, ktory planuje obciecie emerytur poucza: "Pracujcie wiecej dla mych bogatych przyjaciol"...

Zdjecie dla J. Palikota

Zdjecie dla J. Palikota
Francuski jezuita, filozoficzny mentor K. Wojtyly uczyl: Mamy prawo do wyprobowania wszystkiego – nawet w dziedzinie ludzkiej biologii: homoseksualizmu, pedofilii, eutanazji, in vitro. Amerykanski jezuita John J. McNeil otrzymal pozwolenie od amerykanskich i rzymskich przelozonych na publikacje ksiazki domagajacej sie zniesienia koscielnego zakazu homoseksualizmu. Sam de Chardin, ktory stal sie filozofem Tygodnika Powszechnego byl gejem. Postulowal on takze rehabilitacje heliocentryzmu, co Jan pawel II urzeczywistnil...Since the start of the Iraq War 9, 713,442 American Children have died from Abortion http://blogs4brownback.wordpress.com/2007/05/18/heliocentrism-is-an-atheist-doctrine/ Były białe myszki, świnka morska, żółw, kilkanaście kotów różnych ras i kilkadziesiąt psów różnej wielkości i barwy. Najmniejszy - brązowy ratlerek ważył mniej niż kilogram. Wszyscy spotkali się wczoraj na mszy w intencji zwierzaków w kościele Bernardynów. Było spokojnie.

Stephen, Mamy dosyc wlasnych idiotow!

Stephen, Mamy dosyc wlasnych idiotow!

Chrystus Krolem

Chrystus Krolem
Jeden z czytelnikow w takich slowach skomentowal wiadomosc o sprzeciwie polskich hierarchow wobec demonstrantow postulujacych ogloszenie Jezusa Krolem Polski: "The Church will be so much better off when the skulls of the current crop of Bishops have joined those of their predecessors on the floor of hell. " Polacy spiewaja: "My chcemy Boga, my poddani, On naszym Krolem, on nasz Pan."

200 nowych gatunkow odkryli naukowcy na Papui Nowej Gwinei - 6, pazd. 2010

200 nowych gatunkow odkryli naukowcy na Papui Nowej Gwinei - 6, pazd. 2010
This photo released by Conservation International on Oct. 6, 2010 shows a tiny, long-snouted fro. Scientists Wednesday unveiled a spectacular array of more than 200 new species discovered in the Pacific islands of Papua New Guinea. (Xinhua/AFP Photo)

Jezus-zaba

Jezus-zaba
Znana angielska, masonska karykatura krucyfiksu

Anglia, ojczyzna nowoczesnego ateizmu

Anglia, ojczyzna nowoczesnego ateizmu

Zdjecie z niedawnego pogrzebu w niemieckim sajcie t-online

Zdjecie z niedawnego pogrzebu w niemieckim sajcie t-online
Historiker schrieb: am 21. Mai 2010 um 19:47:30 Geozentrisch Den Kopernikus als antireligiösen Mann zu veieinnahmen widersprich allen historischen Gegebenheiten. Er war sein ganzes Leben ein überzeugter Katholik. Er hatte eben Verstand! Die historischen Lügengeschichten über die Wissenschaftfeindlichkeit der Kath. Kirche ist nur permanente Lügenlegende und wird ( Freimaurern, ähnlichen gegen historische Erkenntnisse immer noch weit. gesponnen. Wahr wird sie so auch nicht. Kaufen Sie sich einmal das Buch : Die Dunkelmänner von M. Hesemann. Nur Mut

Zdjecie dla mediow z niedawnego pogrzebu

Zdjecie dla mediow z niedawnego pogrzebu
Ten krucyfiks na trumnie, to nie to samo, co Kopernik w modlitwie do Zbawiciela

Pogrzeb domniemanych szczatkow Kopernika we Fromborku

Pogrzeb domniemanych szczatkow Kopernika we Fromborku
Na trumnie standardowy portret swieckiego ateisty

Portret Kopernika

Portret Kopernika
z niemieckiego gimnazjum im. M. Kopernika w Weissenhorn

Jaka religie glosil Kopernik w swym dziele?

Jaka religie glosil Kopernik w swym dziele?
Słońce-bòg jest wszechmocnym duchowym bytem, ktòry narzuca swą wolę narodom tego świata…Ze wszystkich ludòw świata, tylko Teutonowie doznali cudowego i subtelnego procesu ewolucyjnej zmiany, ktòra pozwolila im dostrzec słoneczną energię jako żywą, ewoluujacą i twòrczą…Na nieszczeście dla ludzkości, lud Wotana nie miał wystarczającej odwagi, by głosić swą wiarę; wybrał on łatwą drogę, i przyjął chrześcijaństwo. Teraz, po wiekach zdrad, hipokryzji i zdemaskowanego fałszerstwa, jego lud odrzuca żydowsko-chrześcijańskie kłamstwo i zwraca się ku swej wewnetrznej, duchowej jaźni, by odnaleźć prawdę i zrozumienie – i odnajduje Wotana. Nie ma bardziej przekonywującej demonstracji twòrczej potęgi Wotana jak ten fakt właśnie. Stoimy na progu nowej ery, i widzimy przed sobą wszechświat. Niosąc sztandar duchowej energii naszego Słońca ku najodleglejszym galaktykom, możemy być dumni, wiedząc że jesteśmy nosicielami nasion ewolucji, kreatywności, honoru, i godnosci.” Innymi słowy: Bòg-Słońce, Honor i Ojczyzna! To się nazywa Rewolucja! (http://www.artgemeinschaft.org/ewotsun.htm)“Nie proszę o łaskę udzieloną Pawłowi, ani nie błagam o przebaczenie udzielone Piotrowi, ale nieustannie modlę się o przebaczenie jakim obdarowałeś z drzewa krzyża morderce.” Ta modlitwa cytowana jest pod portretem Kopernika w muzeum UJ, w Krakowie. W babilonskiej heliocentrycznej teologii bog Enlil obiecuje innemu bogu Enki, ze nie wyeksterminuje ludzkosci potopem, jesli ludzie beda praktykowac kontrole urodzin i zyc stosownie do ograniczonych zasobow naturalnego swiata. Jesli jednak ludzkosc nie zachowa umiaru zostanie zgladzona. Szczegolnie drastyczna forma kontroli urodzen byly ofiary z pierworodnych dzieci skladane bogu slonce Baalowi. W greckiej helio-teologii bog slonce Kronos pozeral wlasne dzieci natychmiast po urodzeniu.

Irving tonie w heliocentrycznym wirze Keplera

Irving tonie w heliocentrycznym wirze Keplera
Mozna sie zastanawiac, czy aby III RP nie zostala utworzona po to by propagaowac dzielo Hitlera Mein Kampf w j. polskim i historyczne falszerstwa najemnych pior angielskich bankierow pokroju Davida Irvinga. Wszak to brytyjskiemu kapitalowi zawdzieczal swe polityczne sukcesy sam Hitler. Eryka Steinbach musi byc w siodmym niebie. Moze miec nadzieje na odszkodowania. W okresie miedzywojennym nie-polskie karykatury przedstawiqaly Hitlera jako propagatora slynnej frazy Galileusza: "A jednak sie obraca". W Polsce nie wolno bylo publikowac karykatur fuehrera. Przywodcy II RP obawiali sie gniewu jego poteznych protektorow.

Kontrast: Papiez w Anglii pietnuje bezbozny nazizm, a Polsce grasuje wielbiciel Hitlera

Kontrast: Papiez w Anglii pietnuje bezbozny nazizm, a Polsce grasuje wielbiciel Hitlera
Dziennik "Corriere della Sera" pisze w niedzielę, że Irving mówi oprowadzanym przez siebie turystom o Hitlerze jako "wielkim człowieku", "jednym z największych Europejczyków od stuleci". Specjalny wysłannik "Corriere della Sera" podąża śladem grupy. W programie "wycieczki" są hitlerowskie obozy Zagłady oraz bunkier Hitlera koło Kętrzyna. Dziennik relacjonuje, że turystom z Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii i Australii kontrowersyjny historyk powiedział między innymi, że Hitler "nie był niemoralny". "Ale potrafił być bardzo okrutny" - dodał. W zeszłym tygodniu, 20 października, "The New York Times" opublikował tekst o zmarłym doktorze George'u Mathe, w którym napisano, że został on wysłany "w wagonie bydlęcym do polskiego obozu koncentracyjnego". Przerzucanie odpowiedzialności osiągnęło już takie rozmiary, że w czerwcu "The Los Angeles Times" wydrukował artykuł, w którym recenzentka kulturalna F. Kathleen Foley użyła wyrażenia "nazistowska Polska". To oszczerstwo. "The Los Angeles Times" poprawił ten błąd na swojej stronie internetowej.

Benedykt XVI w Wielkiej Brytanii

Benedykt XVI w Wielkiej Brytanii
“Today, the United Kingdom strives to be a modern and multicultural society. This challenging enterprise, may it always maintain its respect for those traditional values and cultural expressions that more aggressive forms of secularism no longer value or even tolerate. Even in our own lifetime, we can recall how Britain and her leaders stood against a Nazi tyranny that wished to eradicate God from society and denied our common humanity to many, especially the Jews, who were thought unfit to live. I also recall the regime’s attitude to Christian pastors and religious who spoke the truth in love, opposed the Nazis and paid for that opposition with their lives. As we reflect on the sobering lessons of the atheist extremism of the twentieth century, let us never forget how the exclusion of God, religion and virtue from public life leads ultimately to a truncated vision of man and of society.”

Katyn

Katyn
Sikorski był wiernym katolikiem i zaufanym czlowiekiem Kościoła, ktòrego tenże Kościòl wywyzszył ponad J. Piłsudskiego. Pewna niezwykła publikacja kościelna upowszechniona na obszarze USA pozwala zerknąć w tajne zakamarki mòzgòw Sikorskiego i jemu podobnych. Książka owa nosi tytuł Świat Objawiony. Proroctwa, Przepowiednie, Wizje, Objawienia wydana przez Catholic Publishing. London. Ont. Canada. Na uwagę zasługują zwłaszcza Wizje “Podlasianki” spisane przez Ojca Jòzefa Prusa, długoletniego Prowincjonała zakonu Karmelitòw. Oto kilka cytatòw z owych Wizji: “Miłosierdzie Boże jest nad Rosją, ale nad Niemcami zawisł miecz gniewu Bożego.” “Idź w głąb Rosji, polska, biała dziewczyno. Mòdl się za Rosję. Pan Bòg chętnie wysłuchuje modlitwy Polakòw za Rosjan.” “W roku 1932 Pan Jezus nakazał mi się modlić za Rosję. Kiedy gorąco modliłam się za Polskę, Pan ukazał mi okryte całunem śniegu przestrzenie Rosji i powiedział: - Oto twoja ojczyzna, Polska ma wielu patronòw, Mòdl się za Rosję. “Podczas innego widzenia Pan dał mi do zrozumienia, że komunizm był potrzebny jako mściciel nadużyć kapitalizmu. Jest on konsekwencją grzechòw i błędòw chciwcòw i bogaczy, ktòrzy ponoszą odpowiedzialność za bunt wyzyskiwanych…Pan Jezus powiedział mi o potępionym przez wielu Stalinie: “Wolę tego trybuna zemsty ludu od tych wszystkich bankieròw i kupcòw, ktòrych bogiem jest pieniądz. Oni ponoszą odpowiedzialność za to co się stało. Stalin był naprawdę przekonany, że to co czyni jest słuszne. Zwalczał mnie, jak uczciwy przeciwnik.” Nawet nie myśl Polaku o karze za Katyń. Misja Sikorskiego, to była nowa Targowica!

W Boga Wierzymy - Tea Party

W Boga Wierzymy - Tea Party
W czasie swej wizyty w Wielkiej Brytanii papiez Benedykt XVI porownal wspolczesny brytyjski ateizm z pojawiniem sie nazistowskich Niemiec, ostrzegajac przed agresywnym sekularyzmem. W powitalnym przemowieniu w obecnosci krolowej w Holyroodhouse w Edynburgu, papiez mowil, wedle relacji BBC, o “nazistowskiej tyranii zmierzajacej do wykorzenienia Boga ze spoleczenstwa,. Pamietamy jeszcze, jak Wielka Brytania i jej przywodcy stawili czola nazistowskiej tyranii zmierzajacej do eliminacji Boga ze spoleczenstwa i do zanegowania godnosci ludzkiej wielu ludziom, a zwlaszcza Zydom, ktorzy zostali uznani za “niedostosowanych do zycia.,” powiedzial papiez.

Nowa Amerykanska madonna dla Polski

Nowa Amerykanska madonna dla Polski
In his message to German President Christian Wulff, Patriarch of Moscow and all Russia Kirill has remarked on the special historical significance of the teardown of the Berlin Wall, saying that this event had a key role in building new interstate relations in Europe.According to the head of the Russian Orthodox Church, the collapse of the Berlin Wall put an end to one of the tragic splits in contemporary history. Patriarch Kirill also expressed his hope that the activities of the Russian Orthodox Church in Germany will promote further mutual understanding and trust on the European continent. (Sept. 29, 2010)

Bill Gates podbija Polske

Bill Gates podbija Polske
Młodzi menedżerowie kultury ruszają na prowincję. Za pieniądze Billa Gatesa Zajmą się stereotypem wiejskiej biblioteki. Zadbają, by przestały być tylko miejscem, w którym wypożycza się książki, a stały się oknem na świat. Jak to zrobić w kraju, w którym potencjalne "centra cywilizacyjne" zabija brak pieniędzy, bezradność i rutyna? Bibliotekarze wiedzą, jaką orką na ugorze bywa praca wśród ludzi, którzy nie czytają książek, komputer jest do gier, a z gazet znają "Na żywo".

Zmierzch wyzwolenczej legendy Solidarnosci

Zmierzch wyzwolenczej legendy Solidarnosci
Czarna Maryja na tym znaczku jest biala, nastoletnia zalotna dziewczynka, bez syna. Lechu chodzmy do disco! German ex-Chancellor Helmut Schmidt opened a monument to George Bush, Mikhail Gorbachev and Helmut Kohl in Berlin on Wednesday in the run-up to the 20th anniversary of United Germany. The sculpture is placed near the so- called Checkpoint Charlie  -Berlin Wall crossing point-  in the center of the city. Schmidt noted the significance of the leaders' contribution to the Unification of Germany.The one-meter bronze sculpture is created by Frenchman Serge Mangin.

Oblezenie palacu z krzyzami

Oblezenie palacu z krzyzami

Ku Klux Klan ready for Action

Ku Klux Klan ready for Action

Karykatura z New Yor Timesa

Karykatura z New Yor Timesa
Mozesz oczekiwac najgorszego

Messerschmidt Me 264

Messerschmidt Me 264
Zdolny do przelotu z ladunkiem bomb z Europy do USA. Model dla amerykanskich bombowcow klasy B

Przywracaja nazistowskie nazwy

Przywracaja nazistowskie nazwy
"Nazi Poland" (Nazistowska Polska) - takiego określenia użył w piątek 22 pazdziernika 2010 r.czołowy amerykański dziennik "Los Angeles Times". W anglojęzycznej wersji strony zamiast ''al. J. Ch. Szucha'' widniała: ''al. Gestapo'' - donosi o pomyłce Radio ZET.

Bog slonce Kopernika emanuje swiat

Bog slonce Kopernika emanuje swiat

Warszawa. Tuż po godzinie 8 rano usunięto sprzed Pałacu Prezydenckiego krzyż upamiętniający ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Krzyż został przeniesiony do kaplicy Pałacu Prezydenckiego, o czym po godzinie 9 poinformował, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski. Krzyż został przeniesiony bez rozgłosu po pięciu miesiącach od jego ustawienia. Na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim uprzątnięta została część barierek ograniczających dostęp do krzyża i Pałacu. Tak zwani obrońcy krzyża zapowiadają jednak spotkanie przed Pałacem dziś wieczorem

Sekcja jednej z ofiar

Sekcja jednej z ofiar
dla posla Macierewicza. Polish crew's decision to try to land  at the airport in Smolensk was "totally irrational," Polish investigator Edmund Klich told the daily Gazeta Wyborcza newspaper on Tuesday (Sept. 28, 2010).Klich, who is an experienced pilot, believes the plane had no conditions for landing in thick fog.  Thus, he supposes pilots may have been under pressure.

Swastyki z kaczych nozek

Swastyki z kaczych nozek
The Polish Catholic paper “Maly Dziennik” edited by Father Marian Kolbe, whom John Paul II raised to the rank of a saint expressed its antisemitism as follows: “Jews must be compelled to emigrate, not by Nazi methods but by withdrawing their citizenship and reorganizing our national economy according to the needs of the Polish people. There is no other way.” He did not say where more than 3 millions people were supposed to go. Let me remind here that another Polish priest father Jozef Kruszynski of the Catholic University of Lublin, the same university where Prof. Karol Wojtyla used to teach ethics, wrote: “If the world is to be rid of the Jewish scourge, it would be necessary to exterminate them, down to the last one.” W maju na łamach "The Wall Street Journal" pojawił się zwrot "polski obóz koncentracyjny". Amerykanie polskiego pochodzenia protestowali przed redakcją tego dziennika, jednakże "The Wall Street Journal" nie chce usunąć tego znieważającego wyrażenia ze swojej strony internetowej.

To juz prawie zamach stanu

To juz prawie zamach stanu
"Obrońcy krzyża" sprzed Pałacu Prezydenckiego piątkową demonstrację na Krakowskim Przedmieściu nazywają sukcesem i mówią już o kolejnych. Zapowiadają, że we wtorek mogą wesprzeć ich związkowcy z "Solidarności", którzy przyjadą do Warszawy protestować przed Sejmem w sprawach gospodarczych.

Najnizszy mezczyzna swiata

Najnizszy mezczyzna swiata
24-letni Edward zyjacy w Bogocie mierzy niewiele ponad 70 cm.

Aleksander Aleksiejew, nowy amb. Rosji w Warszawie

Aleksander Aleksiejew, nowy amb. Rosji w Warszawie

America coming back to God

America coming back to God
Glenn Beck Rally: America Turning Back to God "Something beyond imagination is happening," he said. "America today begins to turn back to God."The crowd — organizers had a permit for 300,000 — was a sea of people standing shoulder to shoulder across large expanses of the Mall. It was not clear how many tea party activists were in the crowd, but the sheer size of the turnout helped demonstrate the size and potential national influence of the movement. Activists distributed fliers urging voters "dump Obama." The pamphlet included a picture of the president with a Hitler-style mustache. Click on the link to see the picture.

Prezydent, klęcząc przed obrazem Matki Bożej, myślał o swoich poprzednikach - zarówno tych z odległej historii, jak i o Lechu Kaczyńskim, który również na Jasnej Górze swoją służbę ofiarował Bogu i Matce Bożej. - Myślę także o nas wszystkich, że gdzieś w każdym z nas jest taka potrzeba, żeby czuć się przytulonym przez Matkę Bożą i żeby czuć, że wszyscy inni ludzie wokół nas myślą podobnie; gdzieś w tym samym miejscu szukają tego, co w życiu najważniejsze. Tu jest źródło siły Polski, tu jest źródło siły każdego z nas - dodał Komorowski, dziękując za możliwość modlitwy, spotkania i "dotknięcia tego źródła wielkiej, pięknej siły".

Orlando, Fl. Obraz Jana Pawla II w rezydencji biskupa Wenskyego

Orlando, Fl. Obraz Jana Pawla II w rezydencji biskupa Wenskyego
Ta Maryja jest w wieku nastolatki, jak Maryja z klapy marynarki L. Walesy. W rzeczywistosci Maryja czestochowska jest w wieku 40-50 lat. Solidarnosciowa Madonna zostala dostosowana do ery seksu, narkotykow i pedofilii. Nie osadzajcie Polacy R. Polanskiego!

Ogrodzenie gulagu na wyspie Wajgacz w strefie polarnej

Ogrodzenie gulagu na wyspie Wajgacz w strefie polarnej

Izolatka gulagu w Permie

Izolatka gulagu w Permie

Various Human Skeletons

Various Human Skeletons
A. Present day modern man which averages about 6-feet tall + or – several inches or more. B. 15-foot human skeleton found in southeast Turkey in late 1950’s in the Euphrates valley during road construction. Many tombs containing giants were uncovered here. This pertains to the picture of the giant human femur and myself above. C. Maximinus Thrax Ceaser of Rome 235-238 A.D. This was an 8′ 6″ skeleton. D. Goliath was about 9 feet + or – a few inches. I Samuel 17:4 late 11th century. E. King Og spoken of in Deuteronomy 3:11 whose iron bedstead was approximately 14-feet by 6-feet wide. King Og was at least 12-feet tall, yet some claim up to 18. F. A 19′6″ human skeleton found in 1577 A.D. under an overturned oak tree in the Canton of Lucerne. G. 23-foot tall skeleton found in 1456 A.D. beside a river in Valence, France. H. A 25′ 6 ” skeleton found in 1613 A.D. near the castle of Chaumont in France. This was claimed to be a nearly complete find. I. Almost beyond comprehension or believability was the find of the two separate 36-foot human remains uncovered by Carthaginians somewhere between 200-600 B.C.

Krol Szwecji zwiedza wystawe chinskiej armii terrakotowej

Krol Szwecji zwiedza wystawe chinskiej armii terrakotowej

Rozne dinozaury z dluga i krotka szyja

Rozne dinozaury z dluga i krotka szyja
Wystawa w Hong Kongu 15 lipca 2010 r.

Nowy gatunek dinozaura (ceratopsid) znaleziony w Chinach

Nowy gatunek dinozaura (ceratopsid) znaleziony w Chinach

Najslynniejszy heliocentryk

Najslynniejszy heliocentryk
zobacz w blogu nazistowski znaczek z Kopernikiem

Koperniku prowadz

Koperniku prowadz
Po raz drugi Toruń stał się centrum wszechświata. Świetlne instalacje artystów z Polski, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Brazylii zamieniły miasto w gigantyczny Układ Słoneczny Po bruku Rynku Staromiejskiego toczyło się wielkie „Słońce”, które Wiesław Smużny zamienił w balon, jarzący się od wnętrza tajemniczym światłem. Największą radość miały dzieci, próbujące je podrzucić lub popchnąć jak piłkę.

Patriarcha Cyryl i Prezydent Medviediev uczestnicza w ceremonii konsekracji odnalezionej ikony

Patriarcha Cyryl i Prezydent Medviediev uczestnicza w ceremonii konsekracji odnalezionej ikony

Warszawa. W południe konferencję prasową zwołali tak zwani obrońcy krzyża. W imieniu koczujących pod Ministerstwem Kultury oświadczenie wygłosił Mariusz Bulski. Obrońcy zapowiedzieli, że powołany w ostatnich dniach komitet budowy pomnika ogłosi międzynarodowy konkurs z udziałem autorytetów z dziedziny sztuki i architektury. Konkurs ma wyłonić projekt pomnika, który godnie upamiętni ofiary katastrofy. Grupa tak zwanych obrońców krzyża wezwała też do dialogu, żądając uwzględnienia ich stanowiska w sprawie krzyża smoleńskiego. Zapowiedzieli także, że pod krzyżem przetrwają nawet zimę

Krzyzak z tarcza

Krzyzak z tarcza
Philip Johnson, leader of the Intelligent design movement, writes, “the philosophy that fueled German militarism and Hitlerism is taught as fact in every American Public school, with no disagreement allowed.”

Ewolucja w akcji

Ewolucja w akcji
Zgodnie z prawem naturalnym

Inspiracja dla pomnika w ksztalcie rak

Inspiracja dla pomnika w ksztalcie rak
1 kwietnia 1938 r. austriacki Kardynal T. Innitzer wyrazil wobec Kard. Adolfa Bertrama, przewodniczacego Niemieckiej Konferencji Biskupow, nadzieje ze niemieccy biskupi popra deklaracje austriackiego episkopatu co sie tyczy plebiscytu, ktory mial zadecydowac o Anschlussie. Dodal, ze taka deklaracja nie moze byc “oslabiona restrykcyjnymi klauzulami.” Pod listem, podpis austriackiego Prymasa poprzedzony jest napisanym odrecznie “Und Heil Hitler”. W plebiscycie z 10 kwietnia 99% glosujacych opowiedzialo sie za Hitlerem. I tak Niemcy zostaly wchloniete przez Austrie dla celow katolickiego antysemityzmu Triumf Hitlera byl zwiastowany trzema artykulami poswieconymi “Kwestii Zydowskiej” opublikowanymi w maju 1937 r. w “La Civilta Cattolica.” W pierwszym artykule anonimowy autor zapewnia, ze Judaizm, to obce cialo. “Sa tylko dwa mozliwe rozwiazania: eliminacja badz segregacja. Eliminacja moze byc osiagnieta na trzy sposoby: poprzez zdecydowana wrogosc, przez zniszczenie, we wrogi lecz mniej okrutny sposob, przez wygnanie…” Jak to uczniono w Polsce po marcu 1968 r! W tej tradycji miesci sie triumfalny powrot arcyksieznej Habsburg do Zywca opisany niedawno w “Polityce”. Jakiez to osiagniecia zakwalifikowaly ja do wielkiego artykulu w najpowazniejszym politycznym tygodniku Polski, poza lektura dziela sw. Tomasza z Akwinu? Kliknij by zobaczyc plakat propagujacy ow plebiscyt, ktory zostal przeprowadzony 10 kwietnia!

Od Darwina do Hitlera

Od Darwina do Hitlera

Turysci porazeni piorunem pod krzyzem na Giewoncie

Turysci porazeni piorunem pod krzyzem na Giewoncie

Maryja nawrocona na poganski heliocentryzm

Maryja nawrocona na poganski heliocentryzm

28 lipca archeologowie bulgarscy znalezli relikwie w postaci urny wbudowanej w starozytny oltarz na wyspie nieopodal Sozopola. Oglosili, ze relikwie sw. Jana Chciciela to:czesc kosci ramienia, stopy, zab i kosc twarzowa. Jan Chrzciciel jest uznawany za ojca chrzestnego Jezusa.

Przedmowa kardynala Nicolasa Schoenberga do De revolutionibus

Przedmowa kardynala Nicolasa Schoenberga do De revolutionibus

1943 lat pozniej

1943 lat pozniej

Ukrzyzowanie z Tora

Ukrzyzowanie z Tora
Jezus na osiolku z matka (Jozef w tle) ucieka do Egiptu

Zydowskie korzenie chrzescijanstwa

Zydowskie korzenie chrzescijanstwa

Budda byl gejem

Budda byl gejem

Przedchrzescijanski krzyz z Irlandii (zatajony przed wiernymi)

Przedchrzescijanski krzyz z Irlandii (zatajony przed wiernymi)

Urban VIII: "Na kolana heretyku"

Urban VIII: "Na kolana heretyku"
Galileusz: "Ale ziemia sie porusza!"

Money, money, czyli tonsurowany "handeles"

Money, money, czyli tonsurowany "handeles"

Boze przebacz

Boze przebacz

Prof. Page Smith observed in his book Killing the Spirit. Higher Education in America: “

Prof. Page Smith observed in his book Killing the Spirit. Higher Education in America: “
Rosenstock-Huessy had experienced the resentment and hostility of his Harvard colleagues (one of them referred to him as “that little squirt”) because he refused to genuflect to two of the reigning deities of the academic world, Marx and Freud, and occasionally spoke favorably of God. (...) Academic fundamentalism is at issue, the stubborn refusal of the academy to acknowledge any truth that does not conform to professional dogmas”.(pp.XII and 5)

Pomnik M. Jacksona w Pradze

Pomnik M. Jacksona w Pradze
wyrazate sama idee jak portret M. Kopernika modlacego sie do Zbawiciela

Sesja plenarna w gmachu Opery krakowskiej w oczekiwaniu na przylot H. Clinton

Sesja plenarna w gmachu Opery krakowskiej w oczekiwaniu na przylot H. Clinton

Twarz boga slonce M. Kopernika

Twarz boga slonce M. Kopernika

Krakatoa, Indonesia

Krakatoa, Indonesia

Mavi Marmara z geocentrycznym logo

Mavi Marmara z geocentrycznym logo
Muzulmanie obawiaja sie, ze ateistyczny heliocentryzm i darwinizm uznawane za sprawdziany postepu w swieckich i intelektualnych kregach w ostatecznosci doprowadzilyby do upadku spolecznosc zydowska i muzulmanska na Bliskim wschodzie. Nieunikniony bylby przelew krwi, poniewaz te zbrodnicze ideologie wierza ze konflikt jest istotnym warunkiem postepu.

Thursday, April 29, 2010

Jak Bog pokonal komunizm

Piecsetna rocznica urodzin M. Kopernika w 1973 r. upamietniona zostala dwoma znaczacymi ceremoniami:sympozjum naukowym zorganizowanym w Krakowie, w ktorym uczestniczyli swieccy naukowcy z roznych krajow i prawie religijna ceremonia z udzialem kard. K. Wojtyly we Fromborku.. Owa ceremonia zaszczycona obecnoscia wysokiej ranga hierarchy Kosciola katolickiego musiala wzbudzic uczucie zaskoczenia u tych, ktorzy wiedzieli z historii, ze w ceremonii odsloniecia pomnika Kopernika w Warszawie w 1829 r. nie wzial udzialu zaden przedstawiciel polskiego kleru, mimo, ze ledwie dziesiec lat wczesniej papiez Pius VII uznal heliocentryzm za fakt odstepujac tym samym od tradycyjnego stanowiska Kosciola, ktore tolerowalo owa doktryne pod warunkiem, ze bedzie gloszona jako hipoteza. Kopernik zaakceptowal owo stanowisko Kosciola okresliwszy w liscie dedykacyjnym do Papieza Pawla III swe dzielo jako hipoteze i proszac o stlumienie wszelkiej krytyki “nieomylnym sadem papieskim.”

Ceremonia we Fromborku satysfakcjonowala wyznawcow “naukowego swiatopogladu” zarzadzajacych PRL w imieniu ideologii, ktora ustami Fryderyka Engelsa zaliczyla Kopernika w poczet “tytanow ludzkosci.” Ceremonia ta miescila sie w politycznym programie tzw. Ostpolitik, czyli ekumenicznego pojedania katolicyzmu z marksizmem. Nic wiec dziwnego, ze w albumie p.t. Jan Pawel II, papiez z Polski opublikowanym przez Interpress rok po wyborze K. Wojtyla na papieza znalazly sie zdjecia z owej ceremonii ukazujace na pierwszym planie osobe krakowskiego hierrachy. Zasadnicza idea owej ceremonii wyrazona zostala na olbrzymim transparencie rozpietym na murze otaczajacym Frombork. Propagandowa tresc owego transparentu skladala sie z czterech elementow przedstawiajacych od lewej do prawej: znane kolka kopernikowskie z nalozonym na nie sloncznym krzyzem, negatowowy portret Kopernika przypominajacy wizerunek Jezusa z calunu turynskiego nalozony na ramie trojkata oraz napis: “Zaprawde ogromne jets to boskie arcydzielo Istoty najlepszej i najwiekszej.”

Wizualna i pisana tresc owego transparentu w dyskretny sposob kojarzyla sie tym, ktorzy czytali dzielo Kopernika w j. lacinskim z powszechnie zatajanym ustepem z Ks. I, 10, w ktorym autor zdefiniowal slonce jako “wszystko widzacego boga siedzacego na tronie i zarzadzajecgo splodzonymi przez niego gwiazdami i planetami.” Ten ustep wyrazal religijne stanowisko kosciola rzymskiego w jego wojnie z protestancka Reformacja, ktorej religijne stanowisko odzwierciedlone zostalo w wiekopomnej Kronice Norymberskiej, w kolorowych ilustracjach wyrazajacych w wizualnej formie tresc opisu biblijnego Stworzenia swiata. Ilustracja zatytulowana Kosmos przedstawia Boga Biblii siedzacego na tronie ponad koncentrycznymi kregami z ziemia w srodku.

Na fromborskim transparencie idee stworzenia symbolizuje trojkat, ktory jest pitagorejskim trojkatem, z ktorego wylonil sie caly kosmos. Te sama idee heliocentrycznego “stworzenia” swiata wyrazil Galileusz w swej idei natury jako drugiej ksiegi, ktora pisana jest trojkatami, kwadratami i kolami zgodnie z platonskim dogmatem, ze “Bog wiecznie geometryzuje,” Ten platonski bog w napisie na transparencie zdefiniowany zostal jako “Istota najlepsza i najwieksza”, czyli zostal utozsamiony z platonska idea dobra, ktora sam Platon utozsamil ze sloncem, ktorego swiatlo swiecilo dla wszystkich bez wyjatku, zarowno dla ludzi dobrych jak i zlych, co zainspirowalo m.inn. bulwersujace nauki gnostycznych filozofow uznajacych wszelkie przejawy seksu za dobre. W ich nauce homoseksualizm, w odroznieniu od Biblii, nie byl zachowaniem nagannym, ale tak samo swietym jak seks malzenski.

W przeciwienstwie do owej fromborskiej ceremonii naukowe sympozjum w Krakowie za sprawa amerykanskiego naukowca Brandona Cartera podwazylo obowiazujacy w nauce tzw. kopernikowski pryncyp, ktory byl logiczna konsekwencja przemieszczenia ziemi przez Kopernika z jej srodkowej pozycji miedzy planety na niebie, co sugerowalo takze fizyczny, ziemski charakter owych planet. “Kopernikowski pryncyp” znany byl takze pod nazwa “pryncypu przecietnosci” bo nie uznawal on zycia za stworczy akt Boga, ale za spontaniczny przejaw naturalnych procesow zgodnie z filozoficznymi dogmatami, ze np. “zaby rodzily sie z mulu dzieki energii slonca.” Hipoteze spontanicznego powstania zycia wyznawal koscielny filozof Tomasz z Akwinu, ktory byl rowniez heliocentrykiem.

Otoz podczas owego sympozjum Brandon Carter zglosil negacje kopernikowskiego pryncyp w tzw. Antropicznym pryncypie, ktory zwraca uwage na fakt, ze zyjemy we wszechswiecie, ktory czyni nasze zycie mozliwym. B. Carter zwrocil uwage na fakt wspolistnienia pewnych stalych wielkosci fizycznych, ktore gdyby byly inne, zycie nie nie tylko nie powstaloby, ale byloby niemozliwe. To bylo wyjscie naprzeciwko nauce Biblii, w ktorej slonce nie tylko nie jest bogiem, ale jest podporzadkowane i sluzy zyciu na ziemi. W nauce biblijnej zycie na ziemi jest czyms wyjatkowym, a nie kopernikowska ewolucyjna przecietnoscia. Taka wyjatkowosc ludzkiego zycia glosil tez biolog George Simpson w swym naukowym artykule ogloszonym na lamach naukowego pisma Science, w ktorym zaatakowal popularne gazetowe mity o kosmitach, ktore gloszone byly jako dywersja religijna nawiazujaca do herezji zgloszonej przez syryjskiegoi gnostyka Marcjona, ktory uznal Jezusa za przybysza z kosmosu. Ta dywersyjna teologia zainspirowala serial Smallville, w ktorym niejaki Clark Kent jako przybysz z planety Krypton posiada moce porownywalne z mocami chrzescijanskiego zbawiciela.
Klasyczny, filozficzny heliocentryzm szedl w parze z ewolucjonizmem, ktory glosil, ze wszechswiat zbudowany jest z czterech elemntow. W starozytnej Grecji idee upowszechnili filozofowie skupieni wokol Demokryta, ktory powstulowal, ze wszystka materia utworzona byla z malenkich i niezniszczalnych “atomow” Glosili, ze atomy poruszaly sie w prozni i ze spadajac i zderzajac sie z soba wytworzyly wszystko co jest w swiecie. Rozwijajac logicznie owa “nauke” moznaby rzec, ze czlowiek rodzi sie nie w rezultacie aktu plciowego, ale w efekcie zderzenia mezczyzny z kobieta. W najnowszej teorii kosmicznej znanej pod nazwa Big Bang owo spadanie i kolizje atomow zainicjowane zostalo w efekcie gigantycznej eksplozji. Absolutna proznie w stosunku do ktore atomy spadaja zainpirowala Newtonowska absolutna proznie znana takze z filozofii indyjskiej pod nazwa Sunyata. Newton zglosil komiczna hipoteze: Gdby nie bylo przestrzeni, Bog nie mialby miejsca dla swego istnienia.

Filozof Arystoteles, ktorego nauki bezkrytycznie zaakceptowal sw. Tomasz z Akwinu zglosil ewolucyjny w swym charakterze dogmat ze wszystko w naturze dazy zawsze do “lepszego” ablo “dobrego”. Przez “to co lepsze” Arystoteles rozumial okreslone jakosci i tak np. Wierzyl, ze “byt jest lepszy od nie-bytu”, ze “zycie jest lepsze niz nie-zycie”. Zgodnie z tym dogmatem wierzyl, ze caly kosmos przenikniety jest dazeniem i aspiracja ku gorze - “owo dazenie ku gorze” nalezy rozumiec jako dazenmie do osiagniecia formy, zycia i duszy. W ten sposob Arystoteles staral sie rozwiazac zagadke spontanicznej samo-generacji, czy poczatek zycia. Rosliny i zwierzeta zdawaly sie materializowac z nieozywionej materii, ku czemu sklaniala go obserwacja, ze larwy i muchy szybko pojawiaja sie w rozkladajacej sie tkance zwierzecej. Akceptacja tej nauki przez sw. Tomasza z Akwinu nazwana przez niego generatio aequivoca tlumaczy sie autorytetem sw. Pawla, ktory w I liscie do Koryntow napisal: “Nierozsadny,, to co siejesz nie zostanie ozywione, jesli wpier nie obumrze.” (1 Kor 15:36). Ta nauka zkorzeniona jest w indyjskim solarnym panteizmie, ktory wyrazal idee niesmiertelnosci w slowach: “Smiertelny niszczeje jak ziarno, i jak ziarno znow sie odradza” (Kata Upaniszad)

Mnich Tomaso Campanella najwczesniejszy obronca Galileusza w ksiazce Apologia pro Galileo (Frankfurt 1623) dal wyraz swemu przekonaniu, ze Galileusz dopatrywal sie nieistniejacych szczegolow ksiezyca pod wplywem dogmatow Mahometa gloszacych istnienie miliardow dziewic mieszkajacych na “niebieskich cialach” zbudowanych z czterech filozoficznych elemntow. Pisal on:

“Galileo twierdzi, ze woda jest na ksiezycu, co nie jest mozliwe. Te ciala sa niezniszczalne, bo czyz wszyscy scholastycy nie sa zgodni z Arystotelesem, ze trwaja one bez zmian przez wszystkie czasy? Opisuje on ziemie i gory na ksiezycu i na innych globach niebieskich i w ten sposob nie tylko szkaluje domy aniolow, ale takze pomniejsza nasza nadzieje co sie tyczy Nieba.

“Gdyby elementy, ktore tworza nasz swiat istnialy takze w gwiazdach, to z doktryny Galileusza wynikaloby, ze, jak to glosil Mahomet, istnieje wiele swiatow z ziemiami, morzami i z ludzkimi istotami. Jednakze, Pismo mowi tylko o jednym swiecie i o jednym stworzonym czlowieku, z czego wynika, ze jego wiara sprzeczna jest z pismem. Pozostawiam bez komentarza opinie, ze Galileusz odnowil heretycka nauke, ze Chrystus musi odpokutowac takze za ludzi, ktorzy zyja na gwiazdach i umrzec tam znowu, tak jak to gloszono wczesniej, ze Chrystus musi byc ukrzyzowany po raz wtory na antypodach, jesli ludzie tam zyjacy maja byc zbawieni.” Innymi slowy Chrystus Galileusza jest nieustannym pielgrzymemskladajacym ofaire ze swego zycia niezliczona ilosc razy. Wloski autor Pietro Redondi opublikowal ksiazke p.t. Galileusz heretyk, ktora zostala przelozona na j. angielski, ale oczywiscie zostala zignorowana w ojczyznie papieza.

Mahomet, z powodow politycznych odrzucil idee biblijnego Edenu posadzonego na ziemi i przyjal zamiast tej nauki mityczna idee Ogrodu Niesmiertelnosci, ktory Babiloscy astrolodzy umiescili w niebie. W przeciwienstwie do biblijnego Adama, ktory zostal “odeslany z ogrodu edenskiego” (Rodz 3:23; te sama idee wyraza powiesc Steinbecka p.t. Na wschod od Edenu) Adam z Koranu “zostal zeslany na dol z Edenu” (Sura Ta-Ha 20:123). Rajski ogrod Korau zostal zainspirowany “wiszacymi ogrodami” babilonskiej Semiramidy.

Ale najsilniejszy cios w papieska Ostplitik wymierzyl sam Bog w 1986 r. kiedy to zmienil calkowicie trajektorie lotu komety Halleya i poslal ja z jej dotychczasowych torow nad polkula polnocna nad polkule poludniowa. Przypomne, ze obliczenia Halleya, ktory za wlasne pieniadze wydal dzielo Newtona mialy potwierdzac wlasnie prawde Newtonowskiej hipotezy. Hipoteza o stalych niezmiennych prawach natury wziela w leb, fakt, ktory posial prawdziwa panike w sowieckiej nauce. Przypomne, ze 4 pazdziernika 1957 r. gdy wystrzelony zostal pierwszy sputnik marksistowscy naukowcy zapewniali swiat, ze jego trajektoria zostala obliczona zgodnie z prawami Newtona, tymi samymi, ktorych uzyl Halley wyliczajac trajektorie komety nazwanej jego imieniem. Trzy lata pozniej sowieckie pismo naukowe Astronomia i fizika opublikowalo artykul gloszacy, ze “model ruchow komety Halleya nie moze byc zdeterminowany.” Innymi slowy, jej ruchy sa wylacznie zalezne od woli Boga, ale nie boga slonce.
Jest bardzo mozliwe, ze naukowy dogmatyzm sowieckich naukowcow zostal dodatkowo podminowany znaczkiem wypuszczonym przez mongolska poczte wlasnie z okazji 500-rocznicy urodzin Kopernika, na ktorym reprodukowany zostal nagrobkowy portret Kopernika ukazujacy go z rekami zlozonymi w modlitwie przez krucyfiksem z rozpietym na nim Jezusem. Ten znaczek posial ziarna religijnego odrodzenia na obszarach komunistycznego imperium. Nic wiec dziwnego, ze w tym samym 1989 r. , w ktorym opublikowany zostal ow artykul komunizm rozpadl sie jak domek z kart. Podobnie rozpada sie kalendarz gregorianski; rownonoc wyzwolila sie spod papieskiej matematyki i przypada obecnie kilka dni wczesniej.
Zalacze do powyzszych uwag kopie mego listu do Prezydenta RP jaki napisalem po ogloszeniu decyzji Sadu w Straburgu w sprawie obecnosci krzyzy w miejscach publicznych.

List do Prezydenta RP
,Panie Prezydencie
W przemowieniu z okazji Swieta Niepodleglosci powiedzial Pan:

“Europa stoi przed eksperymentem, jakim jest wprowadzenie w życie traktatu lizbońskiego. Polsce odpowiada interpretacja traktatu zakładająca, iż Unia Europejska jest związkiem niepodległych państw. - Nikt w Polsce nie przyjmie do wiadomości, że w szkołach nie wolno wieszać krzyży. Nie ma na co liczyć. Być może gdzie indziej tak. W Polsce - nie - podkreślił Lech Kaczyński.”
Uznalbym te slowa za przejaw skrajnego cynizmu, gdyby nie pewnosc, ze nie jest Pan swiadom faktu odkrytego przeze mnie w toku moich wieloletnich studiow nad geneza i recepcja kopernikowskiego heliocentryzmu. Nie moze Pan znac tego faktu, bo nawet polscy astronomowie, czego najdobitniej dowiodl prof. Wolszczan, rowniez nie sa swiadomi jego istnienia. Mam na mysli portret nagrobkowy M. Kopernika z katedry w Toruniu ukazujacy go z rekami zlozonymi w modlitwie przed, no wlasnie, krzyzem. Portret ow nie jest wytworem czystej fantazji artysty, ktory go wykonal, z zamiarem zagluszenia tresci jego dziela, ktore zgodnie z duchem Renesansu mialo nawrocic Europe i nie tylko na poganski kult boga slonce, co astronom wyrazil w ponizszym ustepie swego dziela:
In medio vero omnium residet Sol. Quis enim in hoc pulcherimo templo lampadam hanc in alio vel meliori loco poneret, quam unde totum simul possit illuminare. Siquidem non inepte quidam lucernam mundi, alii mentem, alii rectorem vocant. Trismegistus visibilem Deum, Sophoclis Electra intuente omnia. Ita profecto tanquam in solio regali Sol residens circum agentem gubernat Astrorum familiam. – De revolutionibus I, 10.
A oto polski przeklad owego ustepu, z mojeg artykulu p.t. “U zrodel kopernikanskiego heliocentryzmu opublikowanego w miesieczniku PolskiegoTowarzystwa Milosnikow Astronomii “Urania” (Rok LII, Styczen 1981, Nr 1, str. 9-15):
“Jednakze w srodku wszystkich planet ma swe miejsce Slonce. Ktoz moglby w tej pieknej swiatyni ustawic to swiatlo w innym lub lepszym miejscu niz w tym, z ktorego moze one jednoczesnie wszystko oswietlac. Nie jest wiec niemadre, ze niektorzy nazywaja je swiatlem swiata, inni – rozumem, inni – jego kierownikiem, Trismegistus – widzialnym bogiem, Elektra Sofoklesa – wszystko widzacym. Przeto zaprawde panuje Slonce, niby na krolewskim tronie siedzac nad okrazajaca je rodzina gwiazd.”
I wlasnie owa “boska ranga slonca” sklonila Kopernika do hipotezy, ze ziemia nie majac tej samej boskiej rangi musi sie poruszac po orbicie wokol slonca:
“Do tego jeszcze dochodzi i to, ze stan bezruchu uwaza sie za szlachetniejszy i bardziej boski niz stan zmiennosci i niestalosci, ktory z tego powodu bardziej przystoi ziemi niz wszechswiatowi.” (De revol. I, 8 str. 18, wyd z 1976 r.).
Portret ukazujacy autora tych slow w modlitwie do chrzescijanskiego Zbawiciela rozpietego na krzyzu jest rownoznaczny z jego wyrzeczeniem sie poganskiej nauki zgloszonej w jego dziele i powrotem do wiary z jego mlodzienczych lat, ktorej dal wyraz w utworach odkrytych przez polskiego historyka Brodskiego w Bibliotece Jagiellonskiej.

Autor Historii Literatury Polskiej wydanej w Krakowie w XIX w przypomnial: “Osobliwe wiersze Kopernika Jan Broski wynalazł w bibliotece Akademii Krakowskiej i to dziełko Urbanowi VIII (zaczął swòj pontyfikat w 1623) podarował. Jest to 7 òd, każda o 7-strofach dla tego, iż 7x7 czyni 49. Miał tę myśl Kopernik, iż gdy u starożytnych astronomòw wedle Higina 48 konstelacji liczono, on przydał jedną, wyrażając ją w liczbie 49, a zatem w liczbie doskonalej, znaczącej, bo z liczby 7 powstała (zasadnicza idea magi, zwanej gematrią!).

“Treść religijna w odzie pierwszej: Chrystus od prorokòw obiecany. W drugiej, od patriarchòw pożądany, w trzeciej, z panny narodzony. W czwartej, obrzezany. W piątej, od trzech medrcòw uczczony. W szòstej, w kościele stawiony. W siòdmej, między doktorami siedzący. Tytuł tego dzieła: Septem Sidera.” Cr. Cezary in 4.”

Mało kto zdaje sobie sprawę z religijnego i politycznego znaczenia owych utworòw Kopernika. Odnajdujemy w tych utworach Jezusa znanego z lektury ewangelii setkom milionòw wiernych, Jezusa osadzonego w biblijnej tradycji Żydòw a nie greckich filozofòw-heliocentrykow. Pozostawiam innym wyjasnienie faktu, dlaczego ow portret nigdy nie zostal publikowany na jednym ze znaczkow z podobizna Kopernia, ktorych tak wiele bylo w Polsce. Jest to tym bardziej dziwne, ze poczta komunistycznej Mongolii wydala znaczek wlasnie z tym portretem Kopernika z okazji piecsetnej rocznicy jego urodzin, czyli w 1973 r. Jest bardzo mozliwe, ze znaczek ten Mongolowie wydali z mysla o podwazeniu ateistycznego wydzwieku znaczka z Kopernikiem wydanego przez Nazistow w generalnej Gubernii dla upamietnienia czterechsetnej rocznicy opublikowania dziela Kopernika. Reprodukcje tego znaczka mozna znalezc pod internetowym adresem: faculty.kirkwood.edu/ryost/worldwartwo.htm

Zwracalem uwage na ow fakt w moich internetowych publikacjach, ktore takze wysylalem do odbiorcow w Polsce, ale pozostalo to zignorowane, choc musi to dziwic w kraju, ktory uznaje sie za katolicki prawie w 100%. Decyzja Trybunalu Europejskiego, ktora zamierza Pan zignorowac nie byla dla mnie zadnym zaskoczeniem. Nalezy ja oceniac w kontekscie dwoch znamiennych manifestacji wlasnie w ojczyznie i miescie Kopernika i w ojczyznie Galileusza.

Ateisci i agnostycy przemaszerowali

 PAP 2009-10-10, ostatnia aktualizacja 2009-10-10 19:29:56.0
Jak informowali organizatorzy, celem marszu było pokazanie, że w Polsce żyją osoby bezwyznaniowe, i zaistnienie takich osób w przestrzeni i dyskursie publicznym. "Jest to niezwykle ważne w państwie demokratycznym, ponieważ w sytuacji, gdy jakaś mniejszość nie jest widoczna, łatwo ją dyskryminować, pomijać jej interesy i prawa, zwłaszcza w niezwykle istotnej dziedzinie legislacji" - poinformowała PAP rzeczniczka marszu Ewelina Podsiad.

Tematem marszu była "Moralność bez wiary", czyli "szeroko pojęta etyka niepostrzegana przez pryzmat religii". "Chcemy pokazać, że bycie ateistą czy agnostykiem nie oznacza amoralności, zła czy zwyrodnienia, co niestety stanowi częsty i krzywdzący stereotyp, z którym się spotykamy" - wyjaśniła Ewelina Podsiad.

Marsz został zorganizowany w Krakowie, ponieważ jego organizatorzy działają w Krakowie, ponadto - jak stwierdzili - "Kraków to miasto akademickie, a nic tak nie sprzyja bezwyznaniowości i otwartości jak nauka i środowiska naukowe".


Dlaczego moj list zostal zignorowany?

Oczywiscie, moj list pozostal bez odpowiedzi, z czego wynika logiczny wniosek, ze Kosciol rzymski, ktory zatail istnienie owego portretu i owych mlodzienczych wierszy Kopernika ma zupelnie inna wizje chrzescijanstwa niz setki miliony wiernych, chrzescijanstwa, ktore Jan Pawel II zgodnie ze swym zamierzeniem ujawnionym w ksiazce Przekroczyc prog nadziei postanowil oderwac od jego biblijnych korzeni i osadzic w glebie greckiej ateistycznej, materialistycznej filozofii.
Swe religijne i polityczne zamierzenia Jan Pawel II wyrazil w tym oto ustepie jego ksiazeczki:

“To tak zwane Kredo Apostolskie jest wyrazem wiary Piotra i calego Kosciola. Pozniej, na poczatku IV w. weszlo do katechetycznego i liturgicznego uzytku Kredo Nicejsko-Konstantynopolitanskie, wzbogacajac nauke Kosciola. Wzbogacilo te nauke dzieki poszerzonej swiadomosci jaka kosciol zyskal wkraczajac progresywnie w grecka kulture i lepiej uswiadamial sobie potrzebe takiego sposobu prezentowania swej doktryny, ktory bylby adekwatny i przekonywujacy w tym kulturowym kontekscie.” (str. 46)

Przytlaczajaca wiekszosc teologow ocenia negatywnie znaczenie nicejskiego kreda dla rozwoju Kosciola, lecz przede wszystkim bierze pod uwage jego wplyw na ksztaltowanie swiadomosci, ktora zaowocowala Holokaustem:
“ To co zostalo zapoczatkowane podczasSoboru Nicejskiego w 325 r. zostalo dokonczone w obozach koncentracyjnych i w krematoriach chrzescijanskich Niemiec, w ktorych zginelo szesc milionow Zydow.”

Nie co innego, ale wlasnie owa wiara w Nicejskie kredo sklonila Jana Pawla II do podwojnej rehabilitacji heliocentryzmu i ewolucjonizmu, co mialo umozliwic Kosciolowo wypracowanie takiego sposobu prezentowania jego doktryny, ktory bylby adekwatny i przekonywujacy w greckim kontekscie kulturowym.” Wszak i heliocentryzm i ewolucjonizm byly doktrynami wypracowanymi przez ateistycznych filozofow greckich.

Nowa, modna sukienka dla Krolowej Polski

Katastrofa na lotnisku w Smolensku stanowi dla polskiego Kosciola powazny problem teologiczny. No bo jesli Kosciol przypisal zwyciestwo w wojnie 1920 r. Maryi, by w ten sposob zanegowac strategiczny wklad Marszalka Pilsudskiego, to nauwa sie pytanie, dlaczego Maryja usmiercila Prezydenta tak faworyzowanego przez ten Kosciol, co znalazlo swoj dobitny przejaw w krolewskim pochowku na Wawelu i w obecnej propagandzie poparcia dla jego blizniaczego brata. Kosciol stara sie zagluszyc mozliwe watpliwosci rodzace sie w umyslach Polakow przy pomocy nowej sukienki dla czestochowskiej Maryi, w ktorej maja byc umieszczone fragmenty feralnego samolotu, o ktorym Maryja zapomniala, i dodatkowo heretyckie drobiny rzekomo z ksiezyca i Marsa. Watpliwosci co do ladowania na ksiezycu zywione przez coraz licznejsza rzesze Amerykanow zostaly dodatkowo wzmocnione likwidacja tego programu przez obecnego Prezydenta, mimo ze miliony ludzi na calym swiecie uwiedzione owa propagnda zakupily dzialki na ksiezycu sprzedawane przez profesjonalnych zlodziei. Czytaj wiecej w moim blogu :http://thescincedelusion.blogspot.com/2010/04/religion-of-landing-on-moon.html

Monday, April 26, 2010

Wilno

Wilno

Mojsze Kulbak

I.

Ktoś w tałesie przemyka po twych ulicach.
Tylko on błąka się po mieście nocą.
Nasłuchuje. Stare, szare żyły pulsują dźwiękiem
Przez dziedziniec i bóżnicę niby ochrypłe
zapylone serce.
Jesteś psalmem, rytym w glinie i żelazie.
Każdy kamień jest modlitwą; hymnem każda ściana,
Gdy księżyc, marszczący się w starych zaułkach,
połyskuje nagim, zimnym aż do brzydoty blaskiem.
Twa radość jest smutkiem -radość głębokich basów
W chórze. Święta są pogrzebami.
Twą pociechą jest ubóstwo: jasne, przeczyste -
Niby letnia mgła na krańcach miasta.
Jesteś ciemnym amuletem oprawionym w Litwę,
Starą szarzyzną piszącą mszyście, łuszczącą się.
Każdy kamień to księga, pergaminem każda ściana.
Karty przewracają się, potajemnie otwierane nocą,
Gdy na starej bóżnicy zamarznięty nosiwoda,
Z małą zmierzwioną bródką, stoi licząc gwiazdy.


II.

Tylko ja błąkam się po mieście nocą.
Cisza. Domy są sztywne - bele szmat.
Łojowa świeca dygocze, kapiąc,
gdzie siedzi kabalista, zagmatwany na swym poddaszu,
Jak pająk, ciągnąć szarą nić swego żywota.
"Czy ktoś jest w tej zimnej pustce?
Czy ogłuchli -usłyszymy zamarłe krzyki?"
Raziel stoi przed nim; pobłyskuje w ciemności.
Skrzydła niby stary wyblakły pergamin.
Oczodoły napełnione piaskiem i pajęczyną.
"Nie ma nikogo. Pozostał tylko smutek".
Świeca ocieka. Zamarły słaby człowiek słucha.
Syci się cieniem postaci anioła.
Poddasze oddycha -płuca
Garbatego stworzenia, które drzemie na wzgórzach.
O miasto! jesteś snem kabalisty.
Szarością zbłąkaną we wszechświecie -pajęczyną wczesnej jesieni.

III.

Jesteś psalmem rytym w glinie i w żelazie.
Litery zanikają. Rozsypują się -zbłąkane.
Sztywni ludzie są jak laski -kobiety jak bochny chleba.
Ze ściśniętymi ramionami. Chłodne, maskujące brody.
Podłużne oczy, które kołyszą się, niby łodzie z wiosłami na jeziorze.
Nocą, późno, nad srebrnym śledziem
Biją się w piersi. "Boże, jesteśmy grzeszni -grzeszni".
Białe oko księżyca, pęczniejące przez malutkie szyby,
osrebrza szmaty wiszące na sznurze;
Dzieci w łóżkach -żółte, przepoczwarzające się robaki.
Dziewczęta obnażone do połowy, ich ciała jak deski -
Owi posępni mężczyźni są wąscy jak twe ulice.
Czoła milczące -sztywna ściana bożniczego podwórka.
Brwi mszyste: jak dach nad ruinami.
Jesteście psalmem wyrytym na polach.
Kruku, śpiewam do ciebie, gdy przepływa księżyc.
Słońce nigdy jeszcze nie podniosło się nad Litwą.

IV.

Twa radość jest smutkiem - radość głębokich basów.
W chórze. Spokojne majowe dni są posępne.
Sadzonki wyrastają z moździerza. Trawy kiełkują na murach.
Ociężałe, szare kwiecie wypełza ze starego drzewa.
Zimna pokrzywa podnosi się z otworu.
Gnój i rosnące ściany drzemią w swych wyziewach.
Może się zdarzyć nocą. Powiem wiatru porusza suchy kamień na dachu.
Wizja: promień księżyca i krople wody,
Płynie srebrnymi, śniącymi, w drżeniu ulicami.
To Wilia, chłodna, mgliście podnosząca się
Świeża i naga jak dziecko, z długimi jak rzeka ramionami,
Przybywa do miasta. Ślepe okna wykrzywiają się.

Łuki mostów krzywią się na swych podporach.
Żadne drzwi nie otworzą się. Nie poruszy się głowa
Na powitanie Wilii w jej błękitnej nagości skóry.
Brodate ściany zdumiewają się - wokoło ciebie wzgórza.
I cisza. Cisza.


V.

Jesteś ciemnym amuletem oprawionym w Litwę.
Postaci rozpadają się niewyraźnie na niespokojnym kamieniu.
Przejrzyści, biali mędrcy z odległego blasku,
Drobne twarde kości wypolerowane pracowicie.
Czerwona tunika stalowego bundysty.
Niebieski student, który słucha szarego Bergelesona -
Yidisz jest swojską koroną dębowego liścia
Nad bramami, świętymi i świeckimi, wiodącymi do miasta,
Szary yidisz jest światłem, które mruga w oknie.
Jak pielgrzym, który przerywa swą wędrówkę obok starej studni,
Siadam i słucham chrapliwego dźwięku języka żydowskiego.
Czy to dlatego moja krew tak się burzy?
Jestem miastem: tysiąc wąskich drzwiczek do wszechświata,
Dach nad dachem ku błotniście chłodnemu niebu.
Jestem czarnym, głodnym, liżącym mury płomieniem
Który płonie w oczach Litwaka w obcym kraju.
Jestem szarością! Jestem czarnym płomieniem! Jestem miastem!

VI.

A na starej bożnicy zamarznięty nosiwoda
Z rozczochraną bródką stoi licząc gwiazdy.

(przełożył z języka żydowskiego Roman Pytel,
zaczerpnięto z "Zeszytów Literackich" nr2 1995)

Saturday, April 17, 2010

Nie-chrzescijanski bog De revolutionibus

Solarna teologia M. Kopernika
1.
Od samego poczatku obecne byly w chrzescijanstwie dwie zasadnicze i przeciwstawne sobie tendencje ksztaltowane przez ich stosunek to religijnej spuscizny zydowskiej Biblii. Zydowscy wyznawcy Jezusa pozostawali wierni Nauce Mojzesza i jej potwierdzeniu w slowach samego Jezusa, ze ani “jota nie zginie z Pisma...”, lecz ugrupowanie chrzescijan wywodzacych sie z niezydowskich wyznawcow Jezusa sklanialo sie ku pogladom Syryjczyka Marcjona, ktory glosil, ze Bog Jezusa nie mial nic wspolnego z Bogiem Starego Testamentu. Podczas chrztu Jezus zostal, rzekomo, zaadoptowany przez tego innego Boga i jego zadaniem stalo sie przezwyciezenie praw Starego Testamentu i co za tym szlo samego Boga tego Pisma uznanego za zlego. Poglady Marcjona zostaly oficjalnie odrzucone w Rzymie, ale jego idea skomponowania antologii pism odrebnej od pism Starego Testamentu zaowocowala ostatecznie kanonem Nowego Testamentu, w ktorym mozna znalezc echa pogladow Marcjona jak np.werset 44 w rozdziale ewangelii sw. Jana, w ktorym w usta Jezusa wlozono nauke Marcjona, ze Bog Zydow jest morderca i diablem.

Laczy sie logiczne z tym wersetem prolog do owej ewangelii, w ktorym Jezus utozsamiony zostal z Logosem (Slowem, ktore stalo sie cialem) pojeciem dobrze znamym nie tylko z greckiej filozofii. Miliony wiernych, ktorzy nie sa swiadomi owych filozoficznych zawilosci Jezus ktory urodzil sie w Judei i zostal obrzezany przez jego matke zgodnie z nakazem Prawa Mojzeszowego i ktory z krzyza przemowiel po hebrajsku cytujac jeden z psalmow jest Zydem, a jego Ojcem jest Bog, ktory wyprowadzil jego narod z niewoli egipskiej.
Atoli wczesna ikonografia chrzescijanska utrwalona w rzymskich katakumbach przedstawia Jezusa nie jako zydowskiego Nauczyciela, ale jako poganskiego boga slonce powozacego kwadryga na podobienstwo greckiego Heliosa, czy Apolla. Ta ikonografia byla kontynuacja religii Niezwyciezalnego boga slonce (Sol Invictus), jaka zaprowadzil w Rzymie dwa wieki wczesniej cesarz Elagabal, ktory byl syryjskim kaplanem Najwyzszego Boga slonce (El Gabal). Oczywiscie religijne nauki utrwalone w owej ikonografii nigdy nie byly oficjalne gloszone przez rzymskich papiezy, co nie znaczy, ze nie mialy one swych zwolennikow wsrod najwyzszych ranga hierarchow Kosciola. Tacy wlasnie hierarchowie kryli sie za finansowaniem badan Kopernika i ostatecznie za promocja jego dziela wyrazona w odpowiedniej przedmowie do tego dziela.
Pozostali oni wierni naukom wyrazanych we wczesnych chrzescijanskich hymnach do Chrystusa, w ktorych Jezus utozsamiany byl z bogiem slonce Apollinem:

Badz pozdrowiony, prawdziwy Apollinie, wzniosly Paianie
Zabojco smoka swiata podziemi!

Solarna teologia Kopernika nie jest bez historycznych korzeni; wyraza ona zasadniczo te sama nauke jaka utrwalona zostala w tzw. Kredzie nicejskim, w ktorym odzywaja sie echem nauki Persa Maniego, ktore byly przekazywane przez jego wyznawcow skupionych w sekcie tzw. Manichejczykow, do ktorej poczatkowo nalezal rowniez sw. Augustyn. Mani, ktory zgodnie z odwieczna iranska tradycja uznawal slonce za boga glosil, ze to co bylo w lonie Dziewicy bylo czastka substancji Boga, ktora zostala od Niego oddzielona i wcielila sie w osobe Jezusa. Ta nauka byla zinspirowana staroegipska teologia, ktora glosila, ze ludzie wylaniali sie z oczu Ra, natomiast podrzedniejsi bogowie wylaniali sie z jego ust (logos!). Identyczna nauka wyrazona zostala w chrzescijanskiej ikonografii. W rekopisie Zycia naszej Pani z XIV w. znjdujemy ilustracje wykonana przez flamandzkiego artyste przedstawiajaca Niepokalane Poczecie: z prawego oka Boga wybiegaja niby promienie sloneczne, ktore “plodza” syna w lonie matki. W solarnym hymnie faraona Achenatona czytamy:
Ty sprawiasz, ze nasienie rozwija sie w kobietach,
Ty zmieniasz wode w ludzi,
Ty utrzymujesz przy zyciu syna w lonie matki.

Sw. Augustyn zwalczal takie nauki argumentujac w ks. V, 11: “gdyby wasze afekty skupione byly na tym co dobre intelektualnie, a nie na materialnych formach, nie oddawalibyscie czci materialnemu sloncu jako boskiej substancji i swiatlu madrosci, co, jak wszyscy widza, czynicie, a ja tylko wspominam mimochodem.” W oslawionym wersecie w dziele kopernika wyrazona zostala wlasnie nauka potepiona przez sw. Augustyna:
“In medio vero omnium residet Sol. Quis enim in hoc pulcherimo templo lampadam hanc in aio vel meliori loco poneret, quam unde totum simul possit illuminare. Siquidem non inepte quidam lucernam mundi, alii mentem, alii rectorem vocant. Trismegistus visibilem Deum, Sophoclis Electra intuente omnia. Ita profecto tanquam in solio regali Sol residens circum agentem gubernat Astrorum familiam.” – De revolutionibus I, 10.

Ten materialny bog Kopernika nazwany przez niego Rozumem swiata i widzialnym Bogiem sprowokowal jednego z wczsenych krytykow do takiej opinii: “Kopernik pod wplywem ekstatycznych przezyc wierzyl, ze objawil on w naukowy sposob bostwo i jednoczesnie jego fizyczna nature.” Włoski historyk Benedetto Varchi odnotował że biskup Faencji, Monsignor Cheri zmarł podczas stosunku homoseksualnego z nieprawym synem Papieża Pawła III, ktòremu Kopernik zadedykował swe dzieło w nadziei, że papież “swym nieomylnym sądem obroni je przed wszelkimi możliwymi krytykami.” W solarnej teologii Kopernika homoseksualizm jest jedyna forma milosci zaslugujaca na szacunek i slawiony jest jako “orgazmy swiatla”. Czytaj wiecej pod adresem:
http://thescincedelusion.blogspot.com/2010/03/scientific-impossibility-of.html


Polityczne znaczenie heliocentryzmu

Autor Meczenstwa Jerzego z Kapadocji prosi Ducha o podniesienie z grobu poganina imieniem Boes, ktory byl martwy przez dwiescie lat, i ktory powiedział Dadianusowi, zarzadcy, ze zyjac byl on czcicielem “glupiego, głuchego, i slepego bozka Apollina”. W rzeczy samej, podczas gdy bogowie Olimpu, Apollina nie wyłaczajac, niezmordowanie gonili za pieknymi chłopcami takimi jak Ganymed, Bog Synaju czuwal nad wdowami i sierotami. Po przeczytaniu owej relacji o Boesie nasunęla mi sie nieunikniona w polskim kontekscie refleksja: gdyby biskup Stanislaw wskrzesił Piotrowina nie po to by pozyskać sobie dodatkowy folwark, ale by oglosic polskim wiernym zasadnicza roznice miedzy poganska heliolatria a Nauka Biblii dzielo Kopernika nie uzyskaloby akceptacji Polakow. I polskie wdowy i sieroty mialyby lepsza opieke w swej chrzescijanskiej ojczyznie, gdzie, jak sie zdaje, nadal obowiązuje zasada uprzywilejowania wyrazona przez jednego z moich znajomych, ktory po zapewnieniu sobie dziennikarskiej i nie tylko pozycji orzekł, ze “kiedy juz dorwal sie do zlobu” nie zalezy mu na innych.(Typowy samolub z Ody do mlodosci Mickiewicza) Ow znany w literackich kregach osobnik codziennie przemierzal trase miedzy budynkiem krakowskiego Komitetu Partyjnego a redakcja Tygodnika Powszechnego.

Francuski krytyk literacki XIX w. Taine widzial nierozerwalna wiez miedzy monarchia, arystokracja i katolicyzmem. W rzeczy samej dzielo Kopernika bylo z entuzjazmem aprobowane zarowno na dworze fracuskim (przez krola-slonce Ludwika XIV) jak i na dworze angielskim przez Elzbiete I, ktora na portretach przedstawiana byla z twarza swiecaca jak slonce i w sztach tak bialych jak szaty papieskie. Szekspir opisywal “chwalebna planete slonce, siedzaca na tronie w szlachetnej eminencji w srodku innych...” i zapewnial swych czytelnikow, ze “slonce jest nie tylko krolem nieba, ale jest jak krol, zas krol jest jak slonce...” Korepondencja miedzy Bogiem, sloncem krolem przejawiala sie rzekomo w “uzdrowicielskiej mocy angielskiego krola” wywodzacej sie z “uzdrawiajacego oka Slonca”. Z tej samej mocy wowodza sie “cuda” potrzebne do uznania takiego czy innego papieza za swietego.

Wspomniany Taine, jako zagorzaly monarchista ostrzegal narod francuski przed oslabiajacym i niebezpiecznym pojeciem 'demokracji'. To samo przekonanie sklonilo Napoleona do przeprowadzenia jego zamachu stanu i restauracji monarchii z entuzjazmem zaakceptowanej przez dwor papieski. Ks. Settele, ktory zlozyl przysiege wiernosci Napoleonowi uznal niebawem heliocentryzm za 'fakt', co zostalo zatwierdzone przez papieza Piusa VII. Ten rzekomy 'fakt' zostal potwierdzony przez dwa oszukancze mechanizmy, a mianowicie zegar na wiezy katedralnej w Strasburgu i przez tzw. wahadlo Foucaulta, ktore nie tak dawno bylo prezentowane przez astronoma UJ, wiernego syna Kosciola w kosciele sw. Anny w tym samym kosciele, gdzie na oltarzu stoi popiersie Kopernika sugerujace jego 'zbawcze, uzdrowicielskie moce'.

Heliocentryzm byl gloszony przez wszystkich rzymskich autorow. Oto w jakich slowach wyrazil go Cyceron: “Slonce…przywodca, ksiaze i sternik pozostalych gwiazd, dusza i porzadkujacy pryncyp swiata, tak wielkie, ze swiatlem swym oswietla i wypelnia wszystko…nastepuja za nim jako towarzysze orbity Merkurego i Wenus.” Twierdzenia spekulatywnej filozofii, z ktorych jednym bylo twierdzenie heliocentryzmu byly okreslanego takimi terminami jak: decreta, scita placita, axiomata, enunciata (nuncjusz), effata. Cyceron zastapil te wszystkie terminy jednym: dogmata. Wedlug Plutarcha dogmat heliocentryzmu zglosil filozof Arystarch z Samos.

Polski termin 'kosciol' jest scisle zwiazany z solarna teologia starozytnych. Odpowiadaja mu dwa terminy lacinskie: ecclesia i templum. Ecclesia jest terminem zapozyczonym z j. greckiego, ktore w Nowym Testamencie jest odpowiednikiem hebrajskiego terminu qahal oznaczajacego zgromadzenie wiernych nie w kosciele, ktorych w tym wczesnym okresie nie budowano, ale w domach wiernych. W polskim nazewnictwie dwa terminy plebania i kosciol wyrazaja dwa odmienne rozumienia chrzescijanskiej religii. To pierwsze wywodzi sie etymologicznie z lac. plebs i jako takie wyraza
demokratyczna tresc religii. To drugie wywodzi sie z lacinskiego castel (pol. kasztel/ania) i ma uswiadamiac zwiazek religii z warstwa arystokratyczna w taki sam sposob jak termin komza, ktory wywodzi sie od comesa i podpowiada zwiazek religijnej funkcji z funkcja polityczna. Zwiazek lacinskiego terminu castel z religia potwierdza Castel Gandolfo, ktory jest arystokratyczna rezydencja papiezy. Stosownie do tej tendencji termin pleban zostal wyparty z jezyka przez termin ksiadz, ktory w staropolszczyznie mial takie samo znaczenie jak termin 'ksiaze.' Ten koscielny arystokratyzm nakazuje wznoszenie okazalych budowli koscielnych i nie mniej okazalych biskupich rezydencji porownywalnych z arystokratycznymi zamkami. W ewangelii Mateusza 16:18 Jezus mowi do Piotra: “Ty jestes Piotr i na tej skale zbuduje moj Kosciol...” Staropolska forma imienia Piotr brzmiala Skalosz (por. Skalka), ale we wsystkich przekladach zaginela pierwotna tresc tego wersetu. Lacinskie Petrus (autorzy Nowego Testamentu zamienli wszystkie hebrajskie imiona apostolow lacinskimi odpowiednikami, tak jak obecnie Litwini litwinizuja wszystkie polskie nazwiska) jest odpowiednikiem hebrajskiego Kefas (Kajfasz), ktore rowniez ma znaczenie zwiazane etymologicznie ze skala. Z tego samego semickiego zrodla wywodzi sie arabska nazwa Kaaba oznaczajaca skale meteorytu. Poganscy Rzymianie oddawali boska czesc tzw. Jupiter Lapis, ktory rzekomo spadl z Jowisza i jako taki uznawany byl za nadnaturalny. W ewangelii Mateusza odzywa sie echem kult slonca Sol Invictus ustanowiony przez syryjskiego kaplana boga slonce Elagabala Antoniusa, ktory przywiozl do Rzymu symol owego bozka w postaci czarnego kamienia (jak kaaba) czczonego w Emesie. Najdawnijszy solarny ewolucjonizm uznawal za zrodlo zycia tzw. Petra genetrix, z ktorej wylonil sie perski bog slonce Mithra, ktorego imie stalo sie nazwaniem rytaualnych nakryc glowy biskupow. Takie nakrycie glowy nosil palestynski bozek Dagon, bedacy meskim odpowiednikiem warszawskiej syrenki. Powyzsze uwagi pozwalaja lepiej zrozumiec polityczny zamysl kryjacy sie za tzw. Centrum Nauki Kopernik, ktoremu bedzie towazyszyl meczet. The Bible is for the government of the people, by the people, and for the people. (Wycliffe, Preface to first English tr of the Bible, 1384)

Inny Bog Pedofilow
Profesor Wisniewski, autor Historii Literatury Polskiej wydanej w Krakowie w XIX w przypomnial: “Osobliwe wiersze Kopernika Jan Broski wynalazł w bibliotece Akademii Krakowskiej i to dziełko Urbanowi VIII (zaczął swòj pontyfikat w 1623) podarował. Jest to 7 òd, każda o 7-strofach. Treść religijna w odzie pierwszej: Chrystus od prorokòw obiecany. W drugiej, od patriarchòw pożądany, w trzeciej, z panny narodzony. W czwartej, obrzezany. W piątej, od trzech medrcòw uczczony. W szòstej, w kościele stawiony. W siòdmej, między doktorami siedzący. Tytuł tego dzieła: Septem Sidera. Cr. Cezary in 4.” Odnajdujemy w tych utworach Jezusa znanego z lektury ewangelii setkom milionòw wiernych, Jezusa osadzonego w biblijnej tradycji Żydòw a nie greckich filozofòw.
Owe utwory Kopernika najprawdopodobniej sklonily inkwizycje do umieszczenia dziela Galileusza na indeksie dziel zakazanych, gdzie pozostawalo ono az do 1820 r.Utwory te sa bardzo wazne dla krytycznej oceny dziela Kopernika zawartej w Komentarzu do De revolutionibus z 1976 r. (t. II, str. 327) Otoz tlumacze PWN podwazyli autentycznosc zasadniczego ustepu z dziela Kopernika uznajac go za “falszerstwo Osiandera”. Dodam, ze jest to ow ustep, w ktorym Kopernik uznal za swego boga boga slonce Heliosa, czy Apolla.
Nie podzielam opinii, redaktorow Uranii, ze ustep ow byl wynikiem falszerstwa Osiandera. Zaden teolog tak niskiego szczebla nie odwazylby sie na takie falszerstwo, a nastepnie na jego publikacje, ktora bylaby rownoznaczna z jego cywilna smiercia.
Jest tylko jeden fakt, ktory tlumaczy ow ustep. Oto w 1503 r. papiez Juliusz II umiescil statute boga slonce Apolla* na wewnewtrznym dziedzincu palacu belwederskiego Inocentego VIII. Z tego wzgledu statuta ta otrzymala nazwanie Apolla belwederskiego. Jak zrozumiec owa oczywista apostazje przywodcy swiata chrzescijanskiego porownywalna z odstepstwem Juliana nazwanego Apostata (odszczepiencem). Czyn Juliusza II zrozumialy jest w atmosferze poganskiego nawrotu w renesansowym Rzymie. Wyobrazmy sobie prezydenta RP, ktory z niezrozumialych dla nikogo powodow ustawilby statue Swiatowida z czterema twarzami na dziedzincu przed palacem prezydenckim. Wydaje mi sie, ze jest to po prostu niemozliwe. Ale w renesansowym Rzymie, ktory rozbrzmiewal modlitwami do boga slonce i spiewami nieszporow odprawianych przez zakonnikow w swiatyni Jowisza statua pganskiego bozka nikogo nie razila. I to najprawdopodobniej tlumaczy pozostawienie owego ustepu w dziele Kopernika przez papieska cenzure.
Przypomne, ze Apollo mial homoseksualny romans z pieknym mlodziencem Hiacyntem, nasladujac w tym wzgledzie swego ojca Zeusa, ktory porwal pieknego chlopca Ganymeda (imie to znaczy doslownie “rozkosz genitaliow”) dla homoseksualnych uciech. Inicjatywa papieza Juliusza znajduje poparcie w teologii sw. Pawla, ktory w Dziejach Apostolskich (17:23) oglosil wobec atenskich filozofow: “Mezowie atenscy …przechodzac i uwaznie ogladajac wasze przedmioty kultu znalazlem takze oltarz, na ktorym napisano: “Nieznanemu Bogu.” Co wiec – nie znajac – traktujecie ze zboznym oddaniem, to wam oglaszam.” Ow oltarz Nieznanemu Bogu upamietnial poganskiego boga Platona opisanego w Fajdrosie. Bog filozfow greckich odpowiadal ich homoseksualnym sklonnosciom, bowiem jak to orzekl Voltaire: “Raz filozof, dwa razy sodomita.”
Rzymski cesarz Hadrian, ktorego mlodociany kochanek Antinous utonal w Nilu, podniosl go do rangi boga i zbudowal miasto Antinopolis, w ktorym swiatynia poswiecona byla jego kultowi. W swej willi w Tivoli, ktora zostala odkopana w 2002 r. Hadrian mial prywatna kaplice swego mlodocianego boga, z ktorej zarzadzal rozleglym kultem Antinousa na obszarze calego imperium. Hadrian ta religia chcial zagluszyc rodzace sie chrzescijanstwo, ktore przezwyciezylo poganskie praktyki homoseksualne surowymi prawami Boga Biblii. Autor ksiazki p.t. The Pink Swastika ujawnil, ze elita rzadzaca nazistowskich Niemiec skladala sie w przygniatajacej wiekszosci z gejow i pederastow, do ktorych zaliczal sie rowniez sam Hitler. Tym ktorych interesuja te sprawy polecam sajt http://ww.antinopolis.org/ gdzie rowniez mozna znalezc obszerna liste znanych i mniej znanych gejow takich np. jak Napoleon Bonaparte. Jako swoiste kuriozum wspomne artykul zatytulowany “Czy Odyn istnial? (Did Odin Exist) pod adresem http://www.artgemeinschaft.org/ewotsun.htm. Odyn czy tez Wotan nazistow byl germanskim odpowiednikiem Apolla. Polski profesor, ktory odnalazl statue Swiatwida w Zbruczu zmarl w zapomnieniu i ubostwie.

Friday, April 9, 2010

Fuga Smierci

Czarne mleko switu
pijemy je wieczorem pijemy je w poludnie i rankiem
pijemy je noca
pijmy pijemy
kopiemy grob
w powietrzu
tam nie lezy sie w scisku

Mezczyzna mieszka w domu
ktory bawi sie z wezami
ktory pisze
pisze kiedy sie zmierzcha do Niemiec
twe zlote wlosy Malgorzato
pisze i wychodzi przed dom
gwiazdy poblyskuja
przyzywa gwizdem swe psy
przyzywa gwizdem swych Zydow
kaze kopac grob w ziemi
rozkazuje nam
grajcie teraz do tanca

Czarne mleko switu
pijemy cie noca
pijemy cie rankiem i w poludnie
pijemy cie wieczorem
pijemy pijemy

Mezczyzna mieszka w domu
i bawi sie z wezami
ktory pisze
ktory pisze gdy sie zmierzcha do Niemiec
twe zlote wlosy Malgorzato

Proch twych wlosow Sulamitko
kopiemy grob w powietrzu
tam nie lezy sie w scisku

Krzyczy
kopcie glebiej w ziemie
wy tutaj
wy tam spiewajcie i grajcie
wyrywa zelazo zza pasa
wywija nim
jego oczy sa niebieskie
wy tutaj wbijajcie glebiej lopaty
wy tam grajcie dalej do tanca

Czarne mleko switu
pijemy cie noca
pijemy cie rankiem i w poludnie
pijemy cie wieczorem
pijemy pijemy

Mezczyzna mieszka w domu
twe zlote wlosy Malgorzato
proch twych wlosow Sulamitko
bawi sie z wezami
Krzyczy przygrywajcie slodko smierci
smierc to wielki Pan z Niemiec
krzyczy
uderzajcie w struny posepniej
wtedy wzniesiecie sie jak dym w powietrze
wtedy bedziecie miec grob w chmurach
tam nie lezy sie w scisku

czarne mleko switu
pijemy cie noca
pijemy cie w poludnie
smierc to wielki Pan z Niemiec
pijemy cie wieczorem i rankiem
pijemy pijemy
smierc to wielki Pan z Niemiec
jego oko jest niebieskie
trafi cie olowiana kula
trafi cie celnie
mezczyzna mieszka w domu
twe zlote wlosy Malgorzato
szczuje swe psy na nas
obdarowuje nas grobem w powietrzu
bawi sie z wezami i sni na jawie
smierc to wielki Pan z Niemiec
twe zlote wlosy Malgorzato
proch twych wlosow Sulamitko

(Przeklad Roman Pytel)


Uwagi tlumacza:

Wstrzasajacy poemat P. Celana, rumunskiego Zyda mowiacego od dziecinstwa po niemiecku laczy sie w jego tragicznym nastroju z dwoma innymi utworami, ktore poeta napisal podczas swego pobytu w obozie pracy. W 1942 r. Celan napisal Chanson juive (Zydowska piosnka); niebawem jednak zmienil ten tytul na An den Wassern Babels w nawiazaniu do Ps. 137 Nad rzekami Babilonu. Kilka miesiecy pozniej zatytulowal inny poemat Aus der Tiefe zainspirowany Psalmem 130 Z glebokosci wolalem do Ciebie Panie. Fuga smierci w zamierzeniu poety miala wyrazac tragiczne losy Wiecznego Zyda, ktorego historia zaczela sie w niewoli egipskiej i przebiegala przez kolejne wygnania i przesladowania kulminujac w nazistowskiej Zagladzie.

Przeklad dwoch oryginalnych terminow, od ktorych uzalezniona jest dramatyczna glebia tego poematu nastrecza spore trudnosci. Terminy te to: Meister i aschenes w werscie “Dein aschenes Haar Sulamit.” Angielski tlumacz John Felstiner, nie mogac znalezc wlasciwego odpowiednika angielskiego pozostawil niemiecki termin w oryginalnym brzmieniu “ein Meister”. Niemiecki Meister jest wieloznacznym trminem i kazdy jego synonim wiedzie nas w okreslonym historycznym kierunku. Co chcial jednak wyrazic poeta przez ow termin? Pod wzgledem ustrojowym nazizm nawiazywal do feudalizmu w swym hasle “arystokratycznego pryncypu natury.” Feudalizm zas byl wierna kopia niewolniczego systemu imperialnego Rzymu, w ktorym wlasciciel niewolnikow byl panem ich zycia i smierci, dokladnie jak niemiecki personel obozow zaglady. W moim przekladzie wzialem pod uwage dwa synonimy terminu Meister: Herr i Grandseigneur w syntezie “wielki Pan.” Herr zostal uwieczniony w nazistowskim wyrazeniu Herrenvolk “narod Panow” majacy wladze zycia i smierci nad “narodami podludzi,” zas “wielki Pan” to feudal, ktory w Polsce az do czasow Kazimierza Wielkiego mogl bezkarnie zabic chlopa, jak rzymski wlasciciel niewolnikow. “Werset “smierc to wielki Pan z Niemiec” wyraza wiec cale tragiczne bezprawie nazistowskiego systemu obowiazujace w obozach, ktore z tego wzgledu zostaly nazwane obozami smierci.

Laczy sie logicznie z owa tragiczna rzeczywistoscia obozowa wyrazenie “dein aschenes Haar Sulamit.” Angielski tlumacz nie mial specjalnych trudnosci; zarowno orginalny przypomitnik niemiecki aschnes jak i jego angielski odpowiednik ashen wywodza sie od rzeczownika Asch (ang. Ash) popiol i niekoniecznie oddaja kolor wlosow Sulamitki jako popielaty. Wlosy biblijnej Sulamitki z Piesni nad Piesniami opisane zostaly jak “stado koz” (“wlosy twe sa jak stado koz, ktore zeskoczyly z Gileadu”). Mysle, ze poeta mial cos wiecej na uwadze niz kolorowy kontrast wlosow Malgorzaty i Sulamitki. Mial raczej na uwadze tragiczny kontrast, ktory w przypadku Sulamitki wyznaczony zostal przez jej “grob w powietrzu”, ktory sugeruje spalenie jej ciala w krematorium. I to wyrazilem w mym przekladzie “proch twych wlosow Sulamitko.” Ow proch wlosow brzmi echem we wstrzasajacym wyrazeniu “czarne mleko”, ktore powtarza sie w refrenie owego poematu. Czarne mleko, to oczywiscie dymy z krematoriow w relacji zycia obozowego opisanego prez Krystyne Szmaglewska w “Dymach nad Birkenau.” W filmie Spielberga Lista Schindlera w koncowej scenie widzimy wysokie kominy krematoriow z ktorych bucha gwaltownie czarny dym, owo mleko, ktore wiezniowie pili dniami i nocami zamiast prawdziwego mleka.

Smierc rodzicow poety i jego osobiste doznanie Szoah pozostawily niezatarte pietno na jego umysle, ktore tak wstrzasa kazdym czytelnikiem tego poematu. P. Celan byl najwybitniejszym poeta powojennej ery i jego Fuga smierci zadala klam twierdzeniu filozofa Adorno, ze pisanie poezji po Oswiecimiu, to barbarzynstwo.

W latach 1960-tych poemat Celana stal sie standardowym literackim opisem zycia w obozach smierci. I jako taki pozyskal sobie niezliczonych wrogow, ktorzy ze wzgledow politycznych negowali historyczna rzeczywistosc Zaglady. Probowano zagluszyc tresc tego poematu na rozne sposoby, a to poprzez formalistyczne interpretacje, w ktorych analizy strukturalne poematu mialy zagluszyc jego historyczny przekaz, a to grzebaly owa tresc pochwalami jego literackiego geniuszu. Bylo to tak powszechne zjawisko, ze poeta zabronil przedrukow poematu w antologiach. Inna strategia zdyskredytowania owego poematu polegala na wlaczaniu go do kolekcji utworow utrakonserwatywnych czy wrecz faszyzujacych poetow, albo w antologiach poetow zwiazanych z wdowa po surrealistycznym poecie Yvanie Gollu, ktora wszczela szkalujaca poete kampanie oskarzjac go bezzasadnie o plagiat Poeta zainspirowany zostal do napisania Fugi smierci opowiadaniami bylych wiezniow obozow koncentracyjnych, ktorzy wrocili do Rumunii w 1944 r. Oficjalnie smierc poety uznana zostala za smobojstwo, ale osobiscie zywie watpliwosci co do takiego werdyktu.

Cudzynowice starsze od Rzymu

Jakis czas temu znalazlem, wdrujac po Internecie, strone poswiecona 50-cio leciu Szkoly Rolniczej we wsi, w ktorej sie urodzilem, na niej, ku mojemu wielkiemu dziwieniu i radosci jedno-liniowa wzmianke brzmiaca: “Z Cudzynowic pochodzi wielu madrych ludzi, n.p. Roman Pytel. Opuscilem moja rodzinna wies okolo pol wieku temu i ta pamiec o moim imieniu zdumiala mnie, no i oczywiscie bardzo ucieszyla jako swoisty zwiastun “zbladzenia moich dziel pod strzechy.” Archeologia potwierdza, ze Cydzynowice byly zamieszkale 4.000 lat temu.

W tych dniach. Na ulicy w dzielnicy Nowego Jorku Brooklynie, gdzie mieszkam, rozpoznal mnie inny Cudzynowianin Stanislaw Melech, od ktorego dowiedzialem sie, ze inny, dobrze mi znany Cudzynowianin Stefan Czuba napisal ksiazke o Cudzynowicach, ktora zgodzil sie mi pozyczyc. Jestem wlasnie w trakcie lektury tej ksiazki, ktora podsunela mi mysl, aby poszukac w Internecie wiecej wiadomosci o mojej wsi. Znalazlem je.

A oto parę faktòw z mego polskiego życiorysu. Wkròtce po rozpoczęciu studiòw na Orientalistyce w UJ zachęcono mnie do studiowania hebraistyki, bowiem kierownik katedry prof. T. Lewicki potrzebował kogoś kto potrafiłby czytać hebrajskie dokumenty zawierające wiadomości ważne dla historii Polski. W 1964 r. otrzymałm stypendium od Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, na wniosek prorektora tej uczelni, ktoego poznalem podczas Jubileuszu 600-lecia UJ. Wspomne, ze moim nauczycielem j. hebrajskiego byl ks. Prof. Aleksy Klawek, byly prorektor Uniwersytetu im. Jana Kazimierza we Lwowie, ktory po opuszczeniu tego miasta po II wojnie zostal prorektorem UJ i wykladal na wydziale Teologicznym tej uczelni. Jakis czas temu znalazlem w tutejszej bibliotece album, a w nim kopie karty immatrykulacyjnej ks. Karola Wojtyly. Na karcie tej widnieja trzy podpisy; wlasnie Rektora Ks. Prof. A. Klawka, dziekana prof. Jozefa Kaczmarczyka, i prof. Filozofii Wladyslawa Wichra, ktory rowniez byl promotorem pracy habilitacyjnej Dra K. Wojtyly. Dzis po latach milczenie mojego nuczyciela o tym fakcie zastanawia mnie, choc powody tego milczenia nie sa mi calkowicie obce. Ale nie o tym chce pisac.

Pewnego dnia w Bibliotece Narodowej w Jerozolimie znalazłem książke, z ktòrej dowiedziałem się, że heliocentryzm to bardzo stara nauka i zawsze ateistyczna. Po przezwyciężeniu początkowego szoku postanowiłem zbadać ten problem tak głęboko jak to jest możliwe. Pierwsze rezutaty moich badań przedstawiłem w wykładzie w Krakowie, p.t. Zapomniana astronomia z Ksiego Joba w 1977 r.a następnie w artykule p.t. U zrodel kopernikanskiego heliocentryzmu opublikowanym w miesięczniku Urania (Nr 1, 1981). Dwie osoby zwiazane z historia Cudzynowic, a mianowicie Ojciec naszej literatury narodowej Mikolaj Rej, ktory przez pewien czas byl wlascicielem tej wsi i Stanislaw ze Skalbmierza, pozniejszy rektor UJ zasluguja na historyczny komentarz w kontekscie dziela Kopernika. Niechec Reja do nauki wlasnie w szkole w Skalbmierzu, potem we Lwowie i wreszcie ledwie jednoroczny kurs w Uniwersytecie Jagiellonskim znajduje swe pelne i zrozumiale wyjasnienie zarowno w dziejach krakowskiej uczelni jak i w heretyckich pogladach religijnych rektora Stanislawa ze Skalbmierza, ktory zainaugurowal owa uczelnie jako jagiellonska, z wielka krzywda dla pamieci naszego najwybitniejszego wladcy krola Kazimierza Wielkiego, ktorego inicjatywie Polska zawdziecza te uczelnie.

Kazimierz Wielki do dnia dzisiejszego znienawidzony jest przez kler katolicki z racji jego wielkiego szacunku dla narodu zydowskiego od ktorego nauczyl sie zasady swietosci ludzkiego zycia, co tez utrwalil w swym prawodastwie. Jak informuja nasi kronikarze “do czasow Kazimierza Wielkiego feudalny pan mogl bedzkarnie zabic poddanego chlopa” zgodnie z niewolniczym prawem Rzymu. “Krol chlopow” wzial w obrone najliczniejsze rzesze polskiego ludu zgodnie z przykazaniem “Nie zabijaj”.Jego inicjatywa zorganizowania krajowej uczelni miala zapobiegac pobieraniu nauk przez elity krajowe za granicami kraju, co przyczynialo sie do wyobcowywania tych ludzi sposrod wlasnego narodu. Dostrzegal to doskonale Mikolaj Rej i to tlumaczy jego niechec do pobierania nauk w jezyku lacinskim, co tak dosadnie wyrazil w swym porzekadle, ze “Polacy nie gesi...” Podczas gdy ludzie ksztalceni za granicami poslugiwali sie wlasnie lacina, j. wloskim i francuskim gardzac j. polskim jako jezykiem pospolstwa M. Rej wyrazil swe madre mysli uksztaltowane dzieki lekturze Biblii wlasnie w jezyku pospolstwa.

Uczelnia Kazmierza Wielkiego byla wznoszona nie w Krakowie, ktorego Kazmierz Wielki nie lubil, ale w miescie, ktore zaczal budowac i ktore nazwal swym wlasnym imieniem Kazimierz. Ten Kazimierz oddzielony byl od Krakowa Wisla, ktory w owych czasach plynela innym niz dzis korytem. Po jego smierci, krakowski motloch nienawidzacy Krola chlopow przeprowadzil pogrom tej uczelni, co zostalo opisane w zupelnie dzis nieznanym dramacie staropolskim, ktory jest przechowywany w Bibliotece Jagiellonskiej. Zachowal sie tez inny dokument ukazujacy miejsce, gdzie wznoszona byla uczelnia ostatniego Piasta, ktorym jest drzeworytniczy plan Krakowa i Kazimierza, ktory mial byc opublikowany z Kronice Swiata opracowanej przez Marcina Bielskiego. Lecz w ostatecznosci nie znalazl sie w tym dziele. Ale nie zaginal. Plan ten zostal pozniej opublikowany w dziele niemieckiego architekta poswieconym zabytkom Krakowa, w ktorym go znalazlem. Plan ten pozwala zidentyfikowac miejsce uczlni Kazmierza Wielkiego z miejscem, na ktorym do dnia dzisiejszego stoi Stara Synagoga tzw. Ale Szul przy ul. Szerokiej 24,zamieniona w latach 1950 na Muzeum Zydowskie w ktorym pracowalem przez 14 lat. Tak wiec uczelnia Kazimierza Wielkigo zostala zburzona az “do fundamentow”, a to co wniej bylo zostalo w procesji przeniesione do Krakowa do nowej uczlni nazwanej na czesc liewskiego meza Jadwigi “jagiellonska.” Litewskie nazwisko krola brzmialo Jogajlo, a nie Jagiello; Ta zmiana wiescila nowe ukierunkowanie polityki polskiego Kosciola, ktore znalazlo swoj ostateczny wyraz wlasnie w dziele Kopernika, ktory zostal jednym z wczesnych studentow.

Niech wytlumacze na czym owa rewolucyjna zmiana polegala. Autor Cudzynowic, zgodnie z przyjeta wykladnia polskiej historii narzucona przez Rzym pisze, ze przed przyjeciem chrztu Polacy nie mieli zadnego pisma, i ze dopiero chrzest zapewnil im alfabet lacinski. I wraz z nim cala nrodowa kulture. Jest to typowo imperialistyczna wykladnia polskiej historii. W podobnym schemacie za czasow PRL znieksztalcano historie naszego kraju w duchu materialistyczne nauki marksizmu-leninizmu i wiodacej roli wielkiego brata zza wschodniej granicy. Zgodnie tym schematem wszystkie dobrodziejstwa plynely do Polski ze Wschodu, tak jak dzis, rzekomo, plyna z Zachodu i w imie tej powszechnie akceptowanej uludy Polacy nawet sklonni sa zapomniec wlasnego jezyka, mieszajac do codziennego jezyka zdania i frazy angielskie, co ma byc rzekomo dowodem madrosci i cywilizacyjnego awansu. (Mawiali staropolacy: “z laciny madry, a po polsku glupi.”) A przeciez nie jest do nic innego jak stare makaroniarstwo, w nowym opakowaniu. Drazni mnie glupota owych gryzipiorkow poslugujacych sie “bannerami” billbordami. ”castingami” tak jakby nie bylo polskich slow dla wyrazenia owych pojec. I znow Polacy gdacza jak gesi i czynia ze siebie posmiechowisko. Niestety nie widac nowego Reja.

No wiec glebsza znajomosc zrodel polskiej historii przekonuje, ze piastowscy Polacy znali nie tylko lacinski alfabet, ale takze grecki i hebrajski. Pierwsze slowa polskie zapisane zostaly nie alfabetem lacinskim, ale hebrajskim co potwierdzaja tzw. Brakteaty, czyli piastowskie monety z napisami polskimi hebrajskim alfabetem. Ujawnienie tego faktu grozi jednak inkwizycyjnymi konsekwencjami, podobnie jak krytyka darwinizmu w USA.Napis na jednym z brakteatow, ktory odcyfrowalem glosi “Meszko kral Polski”. Inny napis, ktory znalazlem na monecie przyniesionej do Muzeum w Starej Boznicy brzmial “Abraham Pecha”. Te monete przyniosla pewna starsza dama z prosba o odczytanie, co tez uczynilem. Nie wiem co sie z nia stalo. Abraham Pecha znaczy tyle co Abraham namiestnik i byc moze nazwanie Piast jest polska wersja owego tytulu. Nie bede sie wglebial w te rozwazania, bo ten problem nalezy szerszej historii. Wspomne tylko, ze procz owych napisow z monet znalazlem rowniez wzmianke w hebrajskim komentrzu do Biblii o kopalniach zlota srebra i soli w poblizu Olkusza i moj artykul na ten temat zostal opublikowany w pismie p.t. Slavia Antiqua. Owe hebrajskie napisy nalezy rozpatrywac w kontekscie pewnego historycznego faktu, ktory ma rowniez ciekawy przypis w naszej wsi. Zapamietalem z mej podstawowej szkoly kamienne narzedzie znalezione pewnego dnia w pobliskiej kopalni piasku. Poodbne narzedzie znalezione zostalo, jak sie dowiedzialem z lektury ksiazki na innym polu wiele lat pozniej. Te narzedzia dowodza, ze Cudzynowice staly sie ludzka osada na dlugo przed powstaniem Rzymu slawionego przez polskie papugi koscielne jako “wieczne miasto”. Czy miasto moze byc wieczne jak Bog?

Otoz, zrodla historyczne wspominaja, ze Mieszko przywiozl w darze na Zjazd imperialny (dzis powiedzielibysm na obrady Unii Europejskiej) dla Cesarz wielblada. Byc moze wyslancy Mieszka przywiezli owo ciekawe zwierze gdzies z okolic, na ktorych mieszkal narod Chazarow (dzisiejszy Afganistan), ktory przyjal religie zydowska jako religie panstwowa. Fakt ten nie mogl nie wzbudzic zainteresowania ludzi odpowiedzialnych za polityke panstwa. W takiej sytuacji owe monety z hebrajskimi napisami glosza, ze owszem, przyjelismy chrzescijanstwo, ale jestesmy swiadomi historycznych korzeni owej religii w Biblii Zydow, ktorej winnismy nasz szacunek, co najdobitniej potwierdzil ostatni Piast w swym prawodastwie. Zgodnie z tym ukierunkowaniem piastowskiej polityki Konrad Mazowiecki sprowadzil do Polski Zakon Krzyzowy, ktory w jego zamysle mial sie stac swoistym “chinskim murem” broniacym jego ksiestwo przed napadami poganskich Jacwingow i sprzymierzonych z nimi Litwinow i Pusow. Ta polityka zostala obrocona o 180° w Polsce jagiellonskiej, czyli w przymierzu z Litwiniami przeciwko Zakonowi krzyzackiemu. Dodam, ze wspolczesni Litwini nie swietuja rocznicy bitwy pod Grunwaldem w 1410 r. ale obchodza swoja wlasna rocznice bitwy pod Tannenbergiem w 1420 r. w ktorej Wielki Ksiaze Witold pokonal Krzyzakow bez udzialu Polakow. Na slynnym obrazie Matejki poswieconym tej bitwie centralne miejsc e zajmuje wlasnie postac ks. Witolda, co byc moze inspiruje szowinizm wspolczesnych litewskich neopogan skupionych w organizacji Romowe, ktorej symbolem jest swastyka. St. Wyspianski narysowal karykature owego Matejkowego malowidla, ktora, niestety, jest malo znana Polakom

W tym kontekscie znajduje wyjasnienie etymologiczne nazwsko znane w Cudzynowicach, a mianowicie Bator wspomniane w ksiazce. Nazwisko to podobnie jak nazwisko krola Batory wywodzi sie z jezyka jakim poslugiwali sie azjatyccy przodkowie Wegrow zwani Ujgurami. Batory w j. wegierskim znaczy smialy jak w przydomku krola Boleslawa. Forma identyczna jak nazwisko Cudzynowiana znana jest z nazwy stolicy Mongolii, ktora brzmi Ulan Bator. Wspomne ponizej jak Mongolowie zademonstrowali swiatu swoja znajomosc polskiej historii.

Jest pewien znaczek polski za 15 groszy, ktory jest swoistym komentarzem historycznym do dziejow Polski jagiellonskiej. Znaczek ten ukazuje scene zaslubin Jagielly i Jadwigi. Uwage zwraca miecz ktorego rekojesc Jagiello trzyma w lewej rece. Otoz wokol owego miecza owija sie waz, ktory od niepamietnych czasow byl symbolem boga slonce. Ten znaczek podwaza historyczny dogmat o chrzcie Litwy przez Jagielle wzamian za malzenstwo z krolowa Polski. Byc moze mozna mowic o chrzcie w dwoch kierunkach czyli o swoistej unii chrzescijanstwa z poganskimi wierzeniami Litwinow. W tym sensie znaczek ten jest swoistym kodem pozwalajacym glebiej zrozumiec mowe inauguracyjna Stanislawa ze Skalbmierza, w ktorej nazwal on nowa uczelnie “przybytkiem muz Apollina”. Jest to szokujace okreslenie w kraju, ktory od czterech wiekow uznawal sie za chrzescijanski. Ten fakt pozwala jednak interpretowac dzielo Kopernika jako natchnienie muz bozka Apollina. Zanim zacytuje kluczowy ustep z dziela Kopernika wspomne moje inne odkrycie jakiego dokonalem w bibliotece Polskiej Akademii nauk w Krakowie, gdzie znalazlem czasopismo Zycie redagowane przez Stanislawa Wyspianskiego. Otoz w Nr 44 z II rocznika z 29 marca 1897 r. znalazlem rycine Franciszka Bilka zatytulowana Ziemia Leci we Wszchswiat. Juz pierwszy rzut oka na te rycine przekonal mnie, ze jest ona zwiezla ilustracja do wspomnianego kluczowego ustepu z dziela Kopernika, ktorzy brzmi:

“Jednakze w srodku wszystkich planet ma swe miejsce Slonce. Ktoz moglby w tej pieknej swiatyni ustawic to swiatlo w innym lub lepszym miejscu niz w tym, z ktorego moze one jednoczesnie wszystko oswietlac. Nie jest wiec niemadre, ze niektorzy nazywaja je swiatlem swiata, inni – rozumem, inni – jego kierownikiem, Trismegistus – widzialnym bogiem, Elektra Sofoklesa – wszystko widzacym. Przeto zaprawde panuje Slonce, niby na krolewskim tronie siedzac nad okrazajaca je rodzina gwiazd.”

I wlasnie owa “boska ranga slonca” sklonila Kopernika do hipotezy, ze ziemia nie majac tej samej boskiej rangi musi sie poruszac po orbicie wokol slonca:
“Do tego jeszcze dochodzi i to, ze stan bezruchu uwaza sie za szlachetniejszy i bardziej boski niz stan zmiennosci i niestalosci, ktory z tego powodu bardziej przystoi ziemi niz wszechswiatowi.” (De revol. I, 8 str. 18, wyd z 1976 r.).
Ta rycina, lepiej niz tomy naukowych rozpraw obnaza poganska umyslowosc M. Kopernika i zasluguje na spopularyzowanie jako ostrzezenie dla tych wszystkich latwowiernych, ktorzy mamieni sa porzekadlem o nadludzkich mocach Kopernika: “wstrzymal slonce...” Zapytajmy tego supermana slowami Boga z biblijnej Ksiegi Joba: “Gdzie byles gdym (Ja-Bog) kladl podwaliny ziemi?”
Taka to astronomia natchnely muzy bozka Apollina ksiedza Kopernika. W przedmowie do dziela Kopernika opublikowany zostal list Kardynala Schoenberga (Niemca), ktory palniac wazna funkcje na dworze papieskim napisal do Kopernika list, w ktorym zachecal go do opublikowania jego dziela. Wiedzial ow dostojnik doskonale, co owo dzielo glosilo, ale w owym czasie Kosciol katolicki zmagajac sie z rewolucja protestancka, ktora powolywala sie na autorytet Biblii przeciwko papiezowi chcial za wszelka cene podkopac wiarygodnosc Biblii jako dziela zainspirowanego natchnieniem Boga, ktory stworzyl niebo i ziemie. Wspomne, ze dzielo Kopernika zostalo wydrukowane w Norymberdze, bo w Polsce nie bylo drukarni, ktora moglaby wydrukowac matematyczne symbole wystepujace w dziele Kopernika. I tu jest miejsce, by wspomniec jeszcze jednego Cudzynowianina, ktory w odroznieniu od M. Reja dal sie zwiesc “madrosci” dziela Kopernika. Tym oosbnikiem byl wlasciciel Cudzynowic Adam Krzyzanowski, ktory od 1812 r. byl czlonkiem Lozy Wolnomularskiej “Przesad zwyciezony” od 1816 r.- czlonkiem Towarzystwa Naukowego Krakowskiego, zas w latach 1843-1847 byl rektorem UJ. Zmarl 13 listopada 1847 r. w Krakowie. Spoczywa na cmentarzu w Czulicach. Pozwole sobie rozszyfrowac nazwe owej Lozy. To masoni nazywali chrzescijanstwo pogardliwie przesadem jako ze dla nich prawdziwa religia byla religia boga slonce opisana “naukowym” jezykiem przez ks. M. Kopernika. Do dnia dzisiejszego Masoni, ktorym swa najnowsza ksiazke poswiecil Dan Brown autor Kodu da Vinciego skupieni w najwyzszych wladzach Narodow Zjednoczonych glosza koniecznosc przezwyciezenia zydowskiego przesadu w imie nauki Kopernika i Darwina. Hymn masonski napisany w 19 wieku brzmi:

Czlek w czlowieku pozna brata,
Odetchnie ludzkosc cierpiaca
Bo kwieciem glogi przeplata
Nasza jutrzenka wschodzaca
Po niej dopiero wspaniale
Slonce swe ognie roznieci
To bozyszcze okazale,
Co zywi, grzeje i swieci.

I tak to Cudzynowianin Adam Krzyzanowski przezwyciezal przesad, ktory od Mieszkowego chrztu az po dzien dzisiejszy nadaje sens zyciu Polakow i inspiruje piesni spiewane przez Cydzynowian, ktorzy uznaja sie za stworzenia Boga, ktory stworzyl niebo i ziemie, a nie boga slonce Apollina. A. Mickiewicz, w oprzeciwienstwie do cudzynowskiego arystokraty nie dal sie zwiesc poganskim majaczeniom Kopernika. Przekonuje o tym jego przeklad Psalmu:

Tymczasem Ow, tworzacy jedna moca slowa
Ow co nie zna poczatku i konca – Jehowa,
Ktorego czolo wzniosle nad wiecznoscia stropy
A cmy slonc, planet i niebios kraza mu u stopy…

W dobie, gdy F. Engels zachwalał M. Kopernika jako jednego z “tytanow ludzkosci” (czyli uwierzyl on ze “wstrzymal on slonce...”) polski wieszcz tłumaczył psalm biblijny wyrażający geocentryzm. W przeciwienstwie do Kopernika, ktory utozsamil slonce z poganskim bogiem, Mickiewicz nazwal je 'cma' ktora Jehowa moze latwo zdeptac. Dlatego Nazistowscy wielbiciele Kopernika glosili, ze “Jehowa jest najwiekszym przestepca wszechczasow” zas obecni wyznawcy nowego poganstwa znanego pod nazwa New Age, licznie reprezentowani w Organizacji Narodow Zjednoczonych postuluja ostateczna eksterminacje Zydow, z tego samego powodu. Ta polityka kryje sie za tzw. Raportem Sedziego Goldstone'a obwiniajacego Armie Izraela o dokonanie zbrodni wojennych w konflikcie sprowokowanym przez pupilkow owej organizacji czyli Hamas. Co ciekawsze, ow Hamas nie uznaje ani Boga Biblii, ani Boga Koranu, mimo iz oficjalnie glosi sie organizacja muzulmanska, ale slawi wladze poganskiego bozka znanego z Biblii, Baala, ktorego znany autor brytyjski Arthur Koestler w ksiazce Sleepwalkers (Lunatycy) uznal za bozka wspolczesnej nauki z inspiracji wlasnie Kopernika.


Historycy polscy opisujacy rzewnie jak to dzielo Kopernika zostalo opublikowane, gdy on sam byl juz na lozu smierci pomijaja milczeniem fakt o wiele wazniejszy dla polskiej historii, a mianowicie nawrocenie sie Kopernika na wiare jego mlodosci, ktore to nawrocenie zostalo uwiecznione w portrecie nagrobkowym astronoma w katedrze sw. Jana w Toruniu. Portret ow ukazuje M. Kopernika z rekami zlozonymi w modlitwie przed wizerunkiem ukrzyzowanego zbawiciela. W pierwszej polowie tego miesiaca red. Pawel Lisicki z Rzeczpospolitej opublikowal artykul p.t. Panstwo, krzyz, tradycja w reakcji na decyzje Trybunalu Europejskiego w sprawie krzyzy w miejscach publicznych. W komentarzu do tego artykulu napisalem:

1.Roman Pytel Pisze: Twój komentarz trafił na biurko redaktora.
15/11/2009 o 00:17
Rozumiem emocjonalny stosunek Polakow do krzyza jako symbolu ich wyznania. Kilka lat temu obserwowalismy swoista krucjate do Oswiecima wyznaczona lasem wlasnie krzyzy, co zapewne mialo symbolizowac odzyskanie tego miejsca dla Polski zaanektowanego przez pomordowanych Zydow dla Izraela? A przeciez ci ludzie byli w wiekszosci obywatelami Polski. Dostrzegam ocean hipokryzji w owym obsesyjnym znakowaniu wszystkich mozliwych miejsc symbolem krzyza. Ta hipokryzja dochodzi do glosu w przypadku czlowieka, ktoremu Polacy przypisali nadludzka moc w znanym porzekadle “wstrzymal slonce…” Otoz na nagrobku M. Kopernika w katedrze torunskiej jest jego portret ukazujacy go z rekami zlozonymi w modlitwie przed krucyfiksem. Mam pokazny zbior znaczkow z podobizna Kopernika takze polskich. Zaden z nich nie ukazuje owej modlitwy. Pamietam jakie wrazenie wywarl na mnie ow portret, gdy go zobaczylem po raz pierwszy. Po latach komunistycznej indoktrynacji podnoszacej torunskiego astronoma do rangi wielkiego medrca, ktory rzekomo wykazal ignorancje biblijnych autorow “przywlaszczajacych” sobie boska inspiracje, nagle ten dowod pokory czlowieka, ktory w wyobrazni wielu ma zastapic samego Boga. Kiedy wiele lat pozniej przeczytalem prasowe informacje o nawroceniu sie Husaka na lozu smierci nieodparcie przypomnial mi sie ow portret Kopernika. No wiec, co sie kryje za owym utajnianiem owego waznego momentu w zyciu torunskiego filozofa-heliocentryka? I kto w takim kraju obsesyjnie demonstrujacym przywiazanie do krucyfiksu ma sile do ukrywania tego faktu. I w jakim celu? Moze po decyzji Europejskiego Trybunalu jakies smiale wydawnictwo opublikuje plakat z owym portretem, albo ufunduje serie plansz przydroznych (billbordow) przy najwazniejszych trasach komunikacyjnych kraju. Bylaby ta demonstracja bardzo na czasie, bo w USA w ostatnich dwoch latach zyskal rozglos Blog zwiazany z osoba Senatora Brownbacka, ktory otwarty zostal artykulem p.t. “Heliocentryzm jest ateistyczna doktryna.” No i na zakonczenie tych uwag wspomne, ze w 1973 r. w piecsetna rocznice urodzin M. Kopernika poczta Mongolii wypuscila znaczek wlasnie z reprodukcja owego portretu. Apeluje do polskich medrcow o wyjasnienie tych dziwnych faktow. Mysle, ze ten portret Kopernika jest wazniejszy niz krzyz w polskim Sejmie czy Senacie. Dlaczego? W Ameryce mozna znalezc wiele obrazow przedstawiajacych krucyfiks w toalecie i obrazy te sa namalowane przez szczerych wielbicieli M. Kopernika. Majac ten portret przed swoimi oczami ks. T. Rydzyk moglby na falach Radia Maryja podbudowac prestiz jej syna w calym swiecie. Stalby sie znany w swiecie fakt utajniany przez Polakow przez 500 lat tych samych Polakow, ktorzy glosza gotowosc obrony krzyza przed ateistycznymi zakusami Unii Europejskiej.
We wspomnieniu owej komunistycznej indoktrynacji mialem na mysli lekcje geografii prowdzone przez kierownika szkoly podstawowej do ktorej uczeszczalem. wspomnianego w ksiazce Wincentego Marca. Byl on typowym kierownikiem z tzw. awansu spolecznego, ktorym to terminem okreslano ludzi zajmujacych wazne pozycje spoleczne nie z racji ich kwalifikacji, ale z racji przyjecia ideologii komunistycznej. Kierownik Marzec nazywal mnie “amerykanskim szpiegiem” z racji pobytu mojego dziadka Jana Dubaja w USA. Nie wiem, czy Prezydent RP wezmie pod uwage moj list jaki do niego napisalem w sprawie owego portretu po jego przemowieniu w swieto Niepodleglosci, w ktorym zapewnil narod, ze Polska nie usunie krzyzy. Zauwazylem w tym liscie, ze znajomosc tego portretu Kopernika bardzo umocnilaby Polakow w ich wierze. Bo ostatnia inicjatywa uczczenia masona Wolszczana przez zamieszczenie jego podobizny na znaczku raczej miala na celu dywersyjne podkopanie tej wiary. Tych ktorzy znaja j. angielski zachecam do odszukania w intrnecie wspomnianego Blogu. Google: 'heliocentrism' a nastepnie przywolaj trzecia pozycje od gory. Opublikowalem w tym blogu moje najwazniejsze dociekania o kopernikowskim oszustwie. Moj ostatni wpis zawiera polaczenie z ilustracja ukazujaca niemozliwosc wyladowania Ducha sw. w postaci golebicy na obracajacej sie ziemi.
Portret ukazujacy fromborskiego supermana w modlitwie do chrzescijanskiego Zbawiciela rozpietego na krzyzu jest rownoznaczny z jego wyrzeczeniem sie poganskiej nauki zgloszonej w jego dziele i powrotem do wiary z jego mlodzienczych lat, ktorej dal wyraz w utworach odkrytych przez polskiego historyka Brodskiego w Bibliotece Jagiellonskiej.
Autor Historii Literatury Polskiej wydanej w Krakowie w XIX w przypomnial: “Osobliwe wiersze Kopernika Jan Broski wynalazł w bibliotece Akademii Krakowskiej i to dziełko Urbanowi VIII (zaczął swòj pontyfikat w 1623) podarował. Jest to 7 òd, każda o 7-strofach dla tego, iż 7x7 czyni 49. Miał tę myśl Kopernik, iż gdy u starożytnych astronomòw wedle Higina 48 konstelacji liczono, on przydał jedną, wyrażając ją w liczbie 49, a zatem w liczbie doskonalej, znaczącej, bo z liczby 7 powstała (zasadnicza idea magi, zwanej gematrią!).

“Tresc religijna w odzie pierwszej: Chrystus od prorokow obiecany. W drugiej, od patriarchow poządany, w trzeciej, z panny narodzony. W czwartej, obrzezany. W piątej, od trzech medrcow uczczony. W szostej, w kosciele stawiony. W siodmej, miedzy doktorami siedzacy. Tytul tego dzieła: Septem Sidera.” Cr. Cezary in 4.” Nowa publikacja tych utworow mlodego Kopernika moglaby byc podarowana Organizacji Narodow Zjednoczonych zanim zdolaja one urzeczywistnic nowy Holokaust, jako przypomnienie, ze Bog nie pozwala z siebie kpic. Przekonaly sie o tym najwieksze mocarstwa tego swiata lacznie z bezboznym ZSRR.

Co sie kryje za owym utajnieniem wpomnianego portretu Kopernika i jednoczesna eksterminacja pamieci o jego mlodzienczym wyznaniu wiary, ktora ulegla zniszczeniu w toku jego dalszych studiow we Wloszech? Odpowiedz na to pytanie pozwoli zarazem lepiej zrozumiec troske madrego krola Kazimierza Wielkiego o przyszlosc jego narodu. Kopernik, podobnie jak prawie wszyscy polscy ksieza z tego okresu pobieral nauki we Wloszech, gdzie lacina byla jezykiem zarowno teologii jak i innych dyscyplin naukowych. Nic wiec dziwnego, ze glebsze mysli owych ludzi byly ksztaltowane przez lacine i dziela napisane w tym jezyku. Jeszcze w 16 wieku literatura polska byla pisna po lacinie i byla tylko adaptacja lacinskich wzorcow. Efektem takie stanu rzeczy byla paradoksalna sytuacja religijna przejawiajaca sie w tym, ze ludzie w ktorych sercach osadzona byla milosc do Boga Prawdy, w ich pismach glosili chwale Apollina, Bachusa i innych poganskich bostw. Literatura owego okresu obfitowala we frazy zapozyczone od klasycznych autorow, takie jak ta zacytowana wyzej z dziela Kopernika, ktora nie jest zadnym rezultatem osobistych badan Kopernika, ale zwiezlym streszczeniem astrologicznych bredni takich autorow jak: G. Pontano, Vettius, Valens, Rhetorius, Proclus.

Jeden z polskich historykow z 19 w. zauwazyl: “Podziw dla starozytnych autorow zwodzil nawet najczcigodniejszych mezow; przez wszystkie Wieki Srednie, a nawet pozniej, greccy autorzy traktowani byli jako nieomylni godni pelnego zaufania; wszystkie ich sady byly przyjmowane bez zadnych oporow i nawet ich przesady byly traktowane z szacunkiem. Ich system sloneczny, ich bledna i basniowa geografia, ich dzika metafiyka przeniesione z dziedziny nauki do historii uchodzily za prawde. Nie rozrozniali oni ich wartosci historycznej od naukowej. Wszyscy potepiali mordercow lecz morderstwa Spartan i ich zlodziejstwa byly gloryfikowane. Klamstwo zapisane greckimi literami uchodzilo za prawde.

3 wrzesnia 2009 r. w nocnej dyskusji dotyczacej wiernosci slubom jasnogorskim relacjonowanej na falach radia Maryja niejaka pani Halina nieoczekiwanie zaczęła krytykować króla Kazimierza Wielkiego. Za co?
“-    W mojej ocenie to nie był wielki król - oznajmiła kobieta. - On aktem elekcyjnym jaki nadał ludziom narodowości żydowskiej, rozpoczął byt Żydów na ziemiach polskich.” Ta wypowiedz odslania mroki za jakimi sie kryja inspiratorzy pogromu Uniwersytetu Piastowskiego Kazimierza Wielkiego, ktorzy do dnia dzisiejszego uniemozliwiaja ukazanie Polakom Koprenika, ktory na lozu smierci odzegnal sie od poganskich nauk nabytych w czasie jego wloskich, renesansowych studiow.

Na pytanie redemptorysty prowadzacego owa dyskusje jak jej odpowiedz ma sie do wiernosci slubom jasnogorskim, pani Halina odpowiedziala: “- Ano ma się w ten sposób, że na ziemiach polskich ściarają się dwie cywilizacje. Cywilizacja łacińska, chrześcijańska i ta druga, którą rozpoczął król Kazimierz - oznajmiła nie zrażona niewiasta.” Innymi slowy, w naukach polskiego kosciola szerzonych wsrod sluchaczy Radia Maryja i nie tylko cywilizacja chrzescijanska, zrodzila sie z cywilizacji lacinskiej, a nie z biblijnej.I to tlumaczy gigantyczna cenzure jaka Kosciol narzucil nauczaniu historii Polski, z ktorej usunieto wszelkie wzmianki o owych piastowskich monetach, i wizerunek Kopernika, ktory podwaza taka wizje chrzescijanstwa. Ktoz jest wiec Bogiem Polakow, jesli nie jest Nim Bog ktory stworzyl niebo i ziemie? Ano jest nim ks. M. Kopernik, ktory zanegowal prawde Biblii, gdy wstrzymal slonce i ruszyl ziemie. I dlatego nie wierze, by Prezydent RP wierny sluchacz Radia Maryja odwazyl sie na ukazanie Polakom prawdy historycznej. W opinii Jana Pawla II wyrazonej podczas jednej z jego pielgrzymek do Polski Maryja, to nie Zydowka, ktora obrzezala swego syna posluszna Prawu Mojzesza, ale “gazdzina” najprawdopodobniej z okolic Wadowic.

W grudniu 2006 r. gdy Sejm RP gotow byl oglosic Jezusa honorowym Krolem Polski arcybiskup Goclowski sprzeciwil sie stanowczo i projekt upadl? Dlaczego? Otoz za pontyfikatu polskiego papieza bogiem, ktory mial zespolic ekumenicznie i naukowo rozne wyznania stal sie kopernikowski bog slonce symbolizowany przez dysk slonca na tle ktorego dostrzec mozna niewyrazne sylwetki filozofow Platona i Kopernika tak jak zostali oni przedstawieni na znanym obrazie Rafalea Szola atenska. Jezus jest nadal czczony przez polski lud ale nie przez hierarchow. Wspolne zdjecie J. Glempa i Tejkowskiego opublikowane swego czasu we Wprost podpowiada ze w jego prywatnej kaplicy moze sie znajdowac posag Swiatowida. Mozna domniemywac, ze zawziety opor Kosciola wobec owego portretu Kopernika wynika z obawy, ze suerowna przez niego wiernosc “wielkiego astronoma” zydowskiej Biblii zatrwozy niezliczonych pedofilow ukrytych pod sutannami i w ten sposob zniszczy, to co zostalo osiagniete przez renesansowa anty-biblijna rewolucje. Nie ma innego racjonalnego wytlumaczenia owego koscielnego spisku.

11/21/09

Thursday, April 8, 2010

Sekrety biografii Jana Pawla II

Autorka kryjaca sie za psudonimem Immaculata ujawnila w swym komntarzu do artykulu p.t. The Theology of the Body as Realized Eschatology opublikowanego w internetowej gazecie www.remnantnewspaper.com nastepujacy fakt:

“Juz w latach 1950, kiedy Wojtyla napisal swa teologiczna prace doktorska promotor tej dysertacji znany teolog francuski Ojciec Garrigou-Lagrange (prawdopodobnie najwybitniejszy teolog XX wieku napisal taka oto uwage na jego pracy: “Piszez duzo, ale nie wynika z tego zbyt wiele.”) Ojciec Garrigou, zakonczytla swoj komentarz Immaculata, rozpoznawal “smieci” kiedy je widzial.


Jeden z czytelnikow tego komenarza zapytal: “Immaculata, jakie jet zrodlo twej zmianki o tym incydncie w Angelicum? To jest zdumiewajace!” Poniwaz nie uzyskal informacji ktorej szukal w moim komentarzu do tego samego artykulu wskazalem na zasadnosc jej komentarza w dwoch cytach z oficjalnej biografii Jana Pawla II napisanej przez Johna Cornwella p.t. The Pontiff in Winter. Triumph and Conflict in the Reign of John Paul II Doubleday 2004:

“K. Wojtyla nie otrzymal tytulu doktorskiego za swa teze od Angelicum. Po powrocie do Polski przedstawil ja Wydzialowi Teologicznemu UJ, od ktorego otrzymal tytul Doktora Teologii.” (str. 30)

Drugi cytat spod piora Dr Anny Tymenieckiej, ktora w przekladzie na j. angielski skorygowala jego ksiazke p.t. Osoba i czyn zawiera ocene jego wczesniejszej pracy, ktora wbudzila rozglos juz samym faktem, ze po raz pierwszy “ksiaze Kosciola” odwazyl sie pisac o intymnych stosunkach malzenskich poslugujac sie fachowa terminologia medyczna. Poniewaz jego tzw. Teologia ciala zostala naglosniona przez kregi niekoniecznie sprzyjajace Kosciolowi pozwole sobie przypomniec owa ocene, tym cenniejsza, ze zostala napisana przez reprezentantke plci, ktora w USA ma doskonale rozeznanie w kwestiach nie tylko kobiecego orgazmu ale i kobiecej psychologii:

”Ten kto napisal te ksiazke tak jak ja napisal ma znikoma wiedze w sprawach seksu. Bylam naprawde zdumiona, kiedy czytalam Milosc i odpowiedzialnosc. Bylam przekonana, ze autor nie wiedzial o czym pisal. Jak mogl on pisac o takich sprawach? Odpowiedz jest taka, ze nie ma on tego rodzaju doswiadczenia. Ksiazka, oryginalnie opublikowana w 1960 r. sprawia wrazenie zbioru doraznych notatek na temat ludzkiego seksu sporzadzonych przez antropologa z Marsa – gmatwanina uwag z zakresu etyki, anatomii, fizjologii, wykresow plodnosci, klinicznych opisow zenskiego orgazmu i abstrakcyjnych analiz stosunkow i emocji uzyskanych podczas jego kontaktow z mlodymi ludzmi. Ksiazka ta to swego rodzaju esej o fenomenologii koloru napisany przez fizjologa, ktory widzi czarno-bialy swiat bez kolorow” (ib. str. 30)

Ja sam zmusilem si do przeczytania tylko 30 stronic tej ksiazki, ktora pozyczylem Z Biblioteki Publicznej dzielnicy Brooklyn, w Nowym Jorku. Dalej nie moglem sie zmusic. Dzis, gdy czytam uwage autora owego internetowego artykulu, ze po przeczytaniu pieciuset stron z rozwazan papieza o “Teologii ciala” nie byl on calkiem pewny znaczenia jego wyrazenia o “malzenskim znaczeniu ciala” rzopoznaje te sama rozpacz w zacytowanej uwadze Ojca Garrigou-Lagrange'a i moja wlasna bezradnosc i zniecierpliwienie po przeczytaniu 30 stronic jego ksiazki. Bylem tak wytracony z rownowagi, ze zapisalem na marginesie tej ksiazki niezbyt pochlebny komentarz, ktorego nie widze potrzeby tu przypominac.

Polski aktor Ireneusz Wykusz, ktory ogarniety entuzjazmem dla pierwszego polskiego papieza staral sie rozslawic jego imie prezentujac na scenie nowojorskiej jego dramat Przed sklepem jubilera zmarl przedwczesnie prawdopodobnie straciwszy resztki zludzen co do rangi literackiej owego dramatu, ktorego widzowie byli intelektualnie biczowani dretwymi dialogami sugerujacymi, ze malzenska obraczka jest gwarantem seksualnego orgazmu w akcie swietego seksu pokropionego swiecona woda.

Pare informacji o wspomnianej wyzej Annie Tymienieckiej. Byla studentka dobrze znanego w Polsce filozofa Romana Ingardena. Po ukonczeniu studiow na wydziale filozogicznym Sorbony uzyskala doktorat of Katolickiego Uniwersytetu we Fryburgu. Po wieloletnich pracach badawnych w znanych uczelniach amerykanskich (Yale, Penn State, Bryn Mawr, Berkeley, Oregon) osiadla na stale w Harwardzie. Jako przewodniczaca Swiatowego Instytutu Zaawansowanych Badan Fenomenologicznych i redaktorka Acta Husserliana poznala Kard. Wojtyle na konferencji w Neapolu i wkrotce w nieodlacznym towarzystwie ks. Dziwisza rozpoczela prace nad przekladem ksiazki Osoba i czyn, ktora spotkala sie z miazdzaca krytyka polskich kregow filozoficznych. Egzemplarz amerykanskiego wydania tej ksiazki dostepny w Wiedner Library Uniwersytetu Harwardzkiego skatalogowany jest jako wspolna praca Kard. K. Wojtyly i Anny Tymienieckiej, co znaczy, ze ksiazka domagala sie powaznych korekt przed udostepnieniem jej kregom amerykanskich specjalistow. Entuzjasta amerykanskiej Rewolucjii Seksu i Narkotykow mlodzenczy Ch. West, ktory propaguje Teologie Ciala Jana Pawla II jako dzielo polskiego Hugha Hefnera oddaje niedzwiedzia przysluge randze naukowej polskiego papieza. W gruncie rzeczy to ideowe pokrewienstwo zakorzenione jest w fallicznej astrologii M. Kopernika. Wszak i sam Kopernik tlumaczyl przed napisaniem De revolutionibus pornograficzne wierszydla niejakiegoTteofilakta Symokatty, zas jego brat, jak przystalo na wyznawce Renesansowej Rewolucji Seksu, zmarl na syfilis. Droga ktora prowadzi teraz Polakow Kapucyn Knotz wiedzie na rozlegle cmentarzysko. Jego wyklady na temat seksu zdradzaja podobna ingorancje jak ksiazka Milosc i odpowiedzialnosc.

“Mohamed zmyslil rozkosze pol niebianskich dla przywabienia ludzi miazszego umyslu”
(Staropolski kaznodzieja)


The head of an Indonesian cult was arrested for proclaiming himself as God and leading his followers into wild sex orgies and giving sermons in his underpants, police said on Sunday, adding he faces charges of “lewd acts” and insulting religion.

Agus Noro, who is called Agus Imam Solihin or “leader of the faithful” by his followers, was exposed by a female member of the cult and finally turned himself after a three-day hunt, Jakarta police spokesman Zulkarnain Adinegara said
Noro has about 40 followers, all adults. At the beginning, Noro told them to pray and carry out religious recitations," Adinegara said and a former follower Eko claimed Noro told them to learn “Kamasutra”* sex techniques to use in the afterlife.
Zagraniczna prasa: Zapomnijcie o Kamasutrze, polski ksiądz pisze o seksie
 (14-05-09, 16:55)
We’re investigating him based on a report made by a female follower named Kartiningsih on Jan. 26. She complained that Noro had asked her to massage him and touch his genitals.”
Christopher West in his now famous interview for ABC suggested that a man and woman bless their genitals before making love.

"She was also made to have sex with him, while her husband and followers watched,” Adinegara added. (Al Arabiya 7-29-09)
Teologia ciala Jana Pawla II miesci sie w materialistycznej filozofii buddyzmu w takiej samej mierze jak utozsamial sie z nia sowiecki materializm dialektyczny, czy amerykanski behawioryzm. W poemacie Material Kard. Wojtyla pisal, ze mysl kierujaca praca robotnika w kamieniolomie zagmatwana jest w zmarszczkach jego brwi (tak jak mysli w kreconych wlosach murzynow?) Francuscy materialisci wywodzili,ze mozg wydziela mysli tak samo jak watroba wydziela zolc. Znany amerykanski behawioysta Skinner w jego utopii Walden Two (Macmillan, 1948) astr. 104 pisze, ze “myslimy takze naszymi cialami”, czyli erekcja penisa jest rowniez procesem myslowym. Mysl robotnika z wspomnianego poematu Material tworzy luk aureoli nad jego glowa i zapewne to samo przekonanie kryje sie za postulatem wzajemnego blogoslawienia genitaliow z Teologii ciala. Mozna domniemywac, ze sw. Tomasz z Akwinu postulujacy burdel w kazdym miescie jest rowniez odpowiedzialny za natchnienie dla Teologii ciala. Tak czy owak spotkanie Jana Pawla II z francuskimi prostytutkami bylo aktem religijnego kultu mieszczacym sie w poganskim kulcie sakralnej prostytucji. Historycznie rzecz ujmujac Jana Pawla II Teologia ciala wywodzi sie z teologii niejakiego Justyna usmierconego za jego heretyckie poglady, zgodnie z ktorymi Jezus to Rozum (logos) roziewajacy nasienie, zasBog to fallus w stanie erekcji jak aryjski bog Sziwa ((Hippolytus, Refutation 5.7.21-22), ktorego jednym z pomnikow jest meczet Al Aqsa w Jerozolimie. Niektorzy teologowie katoliccy nadal wola nazywac Justyna Meczennikiem i do nich jak mozna domniemywac zaliczal sie Jan Pawel II i jego dyrektor obserwatorium asytonomicznego jezuita Coyne, ktory traktowal gwiazdy jako sperme Boga, za przykladem Kopernika.
Do tej pory pozostaje niewyjasniona etymologia hebrajskiego terminu okreslajacego wczesnych chrzescijan, ktory brzmi minim. Znany religioznawca M. Eliade wyjasnia pochodzenie wyrazenia Logos spermatikos wskazujac na egipskiego bozka Atuma, ktory tworzy swiat poprzez akt masturbacji. Egipskie teksty opisuja, ze bozek wtrysnal swe nasienie do ust, a nastepnie splunal tworczo unasienjacym slowem (logos spermatikos). I wlasnie ten egipski “kreacjonizm” zainspirowal teologie Stoikow i Justyna “Meczennika”. Ten egipski kreacjonizm jest symbolizowany przez statuy egipskich bogow z fallusami w stanie erkcji. Jeden z tych bogow nazywany byl Min, ktore to imie zqainspirowalo hebrajskie nazwanie minim.Nigdy nie odwazylbym sie napisac tego co napisalem bez mozliwosci odniesienia moich slow jako komentarza do Teologii Ciala.Aryjskie bostwa w odroznieniu od Boga Biblii sa materialne i w kontekscie tej “teologii” znajdujemy rozwazania takze katolickich teologow o mozliwosci orgazmu Boga. Big Bang w ich ujeciu to wlasnie pierwszy wytrysk nasienia aryjskiego boga. Ktory nazywany jest puru, czyli punktem. W filozofii Teilharda de Chardine'a swiat ewoluuje poprzez kompleksyfikacje czyli ekspansje tego punktu do Punktu Omega, czyli do nirwany skad ponowny proces skurczu (Big Crunch) zawraca swiat do jednosci (singularity) Big Bangu. I tak to w kolo Macieju.

Wojna o przyszlosc chrzescijanstwa

Pope Preaches Against Chance Evolution: “Man is Not the Chance Result of Evolution

The Pope explained that the belief in God as Creator comes in the most ancient profession of faith known to Christians, The Apostle's Creed. “As Christians, we say: I believe in God the Father, the Creator of heaven and earth – I believe in the creator Spirit. We believe that at the beginning of everything is the eternal Word, with Reason and not Unreason,” he said. LifeSiteNews.com Tuesday September 12, 2006
"Żaden rozsądny naukowiec nie neguje teorii ewolucji"
autor: PAP, ar, 2006-10-19, Ostatnia aktualizacja: 2006-10-19 

Teoria ewolucji Darwina jest powszechnie uznawana w świecie naukowym, a przeciwstawianie jej kreacjonizmowi nie ma sensu, gdyż kreacjonizm nie jest teorią naukową - uważa senat Uniwersytetu Warszawskiego. Stanowisko władz uczelni w tej sprawie przekazał rzecznik prasowy UW, Artur Lompart. Jest ono reakcją na wypowiedzi polityków, że nie powinno się uczyć teorii ewolucji w szkołach.

Senat UW przypomniał, że europoseł Maciej Giertych* postulował w Parlamencie Europejskim usunięcie ze szkół nauczania teorii ewolucji. Zaproponował w zamian naukę o kreacjonizmie, wedle którego wszechświat oraz wszystkie organizmy i człowiek zostały stworzone poprzez nadnaturalne interwencje Boga-Stworzyciela. - Jego stanowisko w tej sprawie ośmiesza go, ośmiesza także kraj, który reprezentuje, trudno jednak zabraniać komukolwiek wygłaszania nawet najbardziej absurdalnych poglądów - napisano w uchwale.


Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, komentując list papieża ocenił, że abp Wielgus jest wybitnym naukowcem, 'który ma wiele do zrobienia w życiu naukowym'. - Arcybiskupem Kościoła pozostaje się na zawsze. Arcybiskup Wielgus nosi na sobie znamiona sakry biskupiej - przypomniał kard. Dziwisz.


Scientific Conference Refuting Evolution Theory to be held in Rome, Italy
The Scientific Impossibility of Evolution
November 9, 2009 9:30 a.m. to 5:00 p.m. St. Pius V University (Rome)
In Response to Pope Benedict XVI’s Call for Both Sides to be Heard
FOR IMMEDIATE RELEASE - OCTOBER 16, 2009


The 150th anniversary of Darwin’s "Origin of the Species" in November 2009 will be the occasion for a unique conference at Pope Pius V University in Rome presenting a scientific refutation of evolution theory. According to Russian sedimentologist Alexander Lalamov, “Everything contained in Darwin’s Origin of Species depends upon rocks forming slowly over enormous periods of time. The November conference demonstrates with empirical data that such geological time is not available for evolution.” Recently returned from a ground-breaking geological conference in Kazan, sedimentologist Guy Berthault will present the findings of several sedimentological studies conducted and published in Russia. In one of these, the age of the rock formation surveyed was found to be 0.01% of the age attributed to it by the geological time-scale—instead of an age of 10 million years, the actual age was no more than one thousand years. “Contrary to the conventional wisdom,” Lalamov observed, “these rocks formed quickly, and the fossils they contain must be relatively young. This finding contradicts the evolutionary interpretation of the fossil record.” www.sedimentology.fr
18:44/17/11/2009
U.S. Ambassador to Russia John Beyrle discusses an upcoming exhibition on his father's WWII experiences fighting for the U.S. and the Soviets, and says the countries' joint war against fascism should serve as a model for future cooperation.
Kardynał Stanisław Dziwisz ma stanąć przed prokuratorem?
 mip  2009-12-01, ostatnia aktualizacja 2009-12-01 17:40:23.0

Prokuratura będzie chciała przesłuchać kardynała Stanisława Dziwisza - twierdzi radio RMF FM. Chodzi o śledztwo w sprawie dotyczącej domniemanej korupcji przy wpisaniu iwabradyny na listę leków refundowanych.Russia boosts ties with Vatican \

"President Medvedev told Pope Benedict at today's meeting that he signed a decree concerning the establishment of full diplomatic relations with the Vatican," presidential spokeswoman Natalya Timakova told reporters. Story from BBC NEWS:http://news.bbc.co.uk/go/pr/fr/-/2/hi/europe/8394079.stm
Published: 2009/12/03 20:59:30 GMT
Prime Minister of Italy calls Pope Benedict XVI a Liar
Il Giornale, a newspaper owned by Berlusconi's family, carried the exaggerated headline "He Lied" ("Ha mentito"), referring to the Pope and his handling of the "Williamson affair." up/link?linkurl=http%3A%2F%2Fblogs.telegraph.co.uk%2Fnews%2Fdamianthompson%2F100011034%2Fberlusconi-turns-his-guns-on-pope-benedict-xvi%2F
Berlusconi bez immunitetu
Piotr Kowalczuk 07-10-2009, ostatnia aktualizacja 07-10-2009 21:10
Premier Silvio Berlusconi nie zamierza się podawać do dymisji i chce w sądzie walczyć z oskarżeniami o korupcję
Mafijny morderca oskarża premiera o związki z cosa nostrą
 PAP, prot 2009-12-04, ostatnia aktualizacja 2009-12-04 16:35:30.0

Nawrócony mafioso cosa nostry Gaspare Spatuzza w zeznaniach złożonych przed sądem w Turynie wskazał premiera Włoch Silvio Berlusconiego oraz jego bliskiego wieloletniego współpracownika Marcello Dell'Utriego jako "politycznych rozmówców" sycylijskiej mafii.

Attacker hurls statuette at Berlusconi at rally
Dec. 13, 2009 - Associated Press , THE JERUSALEM POST

An attacker hurled a statuette at Italian Premier Silvio Berlusconi, striking the leader in the face at the end of a rally on Sunday and leaving the stunned 73-year-old media mogul with a bloodied mouth, police said.

Berlusconi zaatakowany po spotkaniu ze zwolennikami
tan, gazeta.pl2009-12-13, ostatnia aktualizacja 2009-12-13 22:29

Złamana kość nosowa, uszkodzenie dwóch zębów i pęknięta warga to bilans ataku na Silvio Berlusconiego. 73-letni premier przebywa w mediolańskim szpitalu po tym, jak otrzymał cios - nie wiadomo, czy pięścią, czy metalową podobizną katedry - po spotkaniu na Piazza Duomo. Sprawca to leczący się psychiatrycznie 42-latek.

Dec. 14 (Xinhua) -- Italian Prime Minister Silvio Berlusconi's conditions are more serious than expected, the doctor in charge of him said on Monday.
*Szanowna Pani Dr. hab. Joanna Pijanowska
Dziekan Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego
Warszawa, ul. Miecznikowa 1

Szanowna Pani Dziekan,

Ze zdumieniem przeczytałam list od pana Piotra Giertycha, w którym zaprasza on mnie, jak i wielu innych polskich biologów, na debatę DEWOLUCJA contra EWOLUCJA; GIERTYCH contra DARWIN.

Zdumienie moje dotyczy faktu, że debata ta ma się odbyć w budynku Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Miecznikowa 1. Aby debata ta odbyła się właśnie tam, organizator (pan Piotr Giertych, syn prelegenta Prof. Macieja Giertycha) zapewne otrzymał zgodę od Pani Dziekan. (Fragment listu opublikowanego przez prof. Zofia Kielan-Jaworowska, Członkini rzeczywista PAN, Emerytowana Profesor Instytutu, Paleobiologii PAN i Uniwersytetu w Oslo. Na lamach internetowego organu polskich ateistow Racjonalista.pl)


Tylko na pozor powyzsze “strzepy meldunkow” obejmujace okres ostatnich trzech lat, ktore w przypadku Polski zdominowala nominacja na stanowisko glowy polskiego kosciola zadeklarowanego darwinisty biskupa S. Dziwisza dotycza odrebnych spraw nie laczacych sie w jedna logiczna calosc. Wewnetrzna logika laczy jednak wszystkie powyzsze doniesienia prasowe z dominujacym wydarzeniem ostatnich dekad jakim stalo sie ustanowienie pelnych dyplomatycznych stosunkow miedzy Watykane i Moskwa. To co nie udalo sie “polskiemu” papiezowi urzeczywistnilo sie za pontyfikatu jego nastepcy. Precedensem owego wydarzenia w polskiej historii byla misja jezuity Possewina w dniach wielkiej smuty Batorego, ktora pokrzyzowala jego plany, zaniechane calkowicie po jego rychlej smierci, ktora wyjasniano otruciem. Nie zamierzam w tym eseju wdawac sie w szczegoly tego wydarzenia i jego historyczne nastepstwa. Raczej skupie moja uwage na naukowej spusciznie Jana Pawla II, bo to wlasnie o nia glownie idzie w owych wydarzeniach, i w jaki sposob osadzona jest ona w historycznym rozwoju rzymskiego chrzescijanstwa, ktore charakteryzuja dwie sprzeczne z soba tendencje dotyczace zrodel owej religii. Od samego poczatku chrzescijanstwo slowianskie utrwalone w najdawniejszych dokumntach staro-cerkiewno slowianskich glosilo odmienna od rzymskiej percepcje Jezusa utrwalona w cerkiewno-slowianskim przekladzie Wojny Zydowskiej Jozefa Flawiusza (II. XI, 6) Wszystkie slowianskie dodatki przedstawiaja Jezusa jako nowego Mojzesza zmierzajacego do wyzwolenia narodu zydowskiego z jarzma rzymskiego zniewolenia. Taki cel rzymskiej polityki wobec panstwa zydowskiego zostal wyrazony przez Cycerona w jego sentencji, ze “narod zydowski jest skazany na wieczna niewole.” Taka misje Jezusa potwierdzaja ewangelisci, kiedy relacjonuja jego wiernosc Prawu Mojzesza. Z drugiej strony, sprzeczne z taka percepcja relacje ukazuja Jezusa w opozycji do tego Prawa przejawiajaca sie w jego lekcewazeniu szabbatu i innych praw np. dotyczacych kary za cudzolostwo.

Nie posiadamy autobiografii Jezusa, czy chocby fragmentu napisanego przez niego samego co zmusza do oceny tekstow ewangelicznych w szerszym kontekscie historycznynm ze swiadomoscia, ze ewangelie pisane byly ostatecznie przez rzymskich zwyciezcow po calkowitym zniszczeniu ojczyzny Jezusa i jej eliminacji z historii poprzez zmiane nazwy Judei na Palestyne i zespolenie jej w kolonialnym tworze pod nazwa Syro-Palestyna. Ideowym uwienczeniem militarnego podboju Judei przez Hadriana stala sie jego Szkola Filozofii, Retoryki i Literatury nazwana Ateneum, ktora bedzie prowadzic prawdziwa wojne psychologiczna przeciwko Zydom i ich Pismu Swietemu. Uswiadomie lepiej prawdziwe z naczenie tej szkoly, gdy przypomne, ze boginii Atena na czesc ktorej nazwana zostala ta szkola byla przedstawiana w greckiej ikonografii z sztami ozdobionymi swastykami – symbolem boga slonce Apollina. Podobie, szaty rzymskich chrzescijan przedstawionych w katakumbach ozdobione sa tym samym symbolem. Wieki pozniej, L'Osservatore Romanobedzie glosic: “Antysemityzm, w substancji swej jest i nie bedzie niczym innym jak chrzescijanstwem, doprowadzonym do pelnego wyrazu i doskonalosci w katolicyzmie.” Jak zauwazyl byly Jezuita pracujacy w Rzymie w ksiazce pt. Jezuici idealem wychowawczym we wloskich seminariach, gdzie pobieraja nauki przyszli hierarchowie kosciola rzymskiego jest Romanita czyli rzymskosc utrwalona w klasycznym filozoficznym i literackim dziedzictwie rzymskiego imperium. Idee i polityczne cele Ateneum Hadriana bedzie kontynuowac znana uczelnia La Sapienza zalozona w XIVw. przed ktora postawiona zostala statua boginii Ateny. Poniewaz przyklad Rzymu byl zawsze nasladowany w Polsce uczelnia krakowska zostala zainaugurowana przez jej rektora Kazmierza ze Skalbmierza jako “przybytek muz Apollina” zas w ogrodzie przy warszawskim Belwederze stanal posag boginii Diany. Czy przed Kosciolem Opatrznosci Bozej stanie slup bozka Swiatowida?

Wyrazem konsekwentnej restauracji klasycznego poganstwa w renesansoym Rzymie stalo sie malowidlo Rafaela zatytulowane Szkola Atenska namalowana w latach 1509–1510, na zlecenie papieża Juliusza II w Pałacu watykańskim w części apartamentów papieskich nazywanych Stanza della Segnatura, na ktorym artysta przedstawil najwazniejsze postacji greckiej filozofii, lacznie z prekursorem filozoficznego heliocentryzmu – Arystarchem z Samos, na dlugo przed publikacja dziela Kopernika. Moznaby rzec, ze dzielo Kopernika stalo sie literackim uzupelnieniem tego malowidla. I to tlumaczy jego promocje przez najwyzsze kregi papieskiego dworu, co zostalo udokumentowane poprzez prezentacje tego dziela w ogrodach watykanskich w 1533 r. przez Widmanstaedta, a nastepnie przez list Kard. Schoenberga do Kopernika, w ktorym ow wysokiej rangi kurialista wrecz przymuszal Kopernika do publikacji jego dziela.

Znajomosc owych faktow pozwala wlascicie ocenic nauke wyrazona w listach Pawla zawartych w Nowym Testamencie. Pawel, skupil sie w swych dzialaniach na ustanowieniu kultu Jezusa Chrystusa tozsamego z kultem takich poganskich bozkow jak Adonis, Tammuz czy Attys wyrazajacego sie w ich smierci i zmartwychwstaniu. Rywalizujac z owymi solarnym bostwami Jezus dokonuje cudow identycznych z cudami dokonanymi przez nich opisanymi w ich mitologicznych biografiach. W rzeczywistosci owe ustepy Nowego Testamentu oceniane sa przez teologow jako zmyslenia Pawla pozostajace w sprzecznosci “czysta” doktryna gloszona przez Jakuba, brata Jezusa i przez inne osobistosci zwiazane z gmina jerozolimska. Jak przyznaje sam Pawel, nie glosil on historycznego Jezusa osobiscie znanego Jakubowi i Piotrowi. Przeciwnie w 2 Koryntow 11:3-4 Pawel wyznaje, ze gmina jerozolimska glosi “innego Jezusa”. Takze w swej teologii Pawel zerwal z tymi wszystkimi, ktorzy pozostawali wierni nauce Mojzesza. W Liscie do galatow (2:16) stwierdza: “ Nie staram sie juz o doskonalosc poprzez moje wlasne uczynki, doskonalosc jaka pochodzi z przestrzegania Prawa...” To jest swoisty religijny manifest religijnego renegata otwarcie przyznajacego sie do swej herezji. Pawel kroczyl sladami niejakiego Jasona z rodu Tobiadow, ktory wzamian za nominacje na stanowisko arcykaplana przyrzekl seleudzkiemu wladcy przeklsztalcenie Jerozolimy w greckie miasto pod nazwa judejska Antiochia. W kontrascie do tej heretyckiej nauki Pawla “inny Jezus” glosi w ewangelii Mateusza 5:17-19: “Nie myslcie, ze przyszedlem zniweczyc Prawo, lub prorokow. Nie przyszedlem zniwieczyc, lecz wypelnic, bo zaprawde wam mowie, ze predzej przeminelyby niebo i ziemia, nizby przeminela jedna litera lub jedna czastka litery w Prawie i nie wszystko sie stalo...Kto wiec lamie jedno z tych najmniejszych przykazan i tak uczy ludzi, bedzie nazwany najmniejszym w odniesieniu do krolestwa niebios.”

Syryjscy Seleucydzi dazac do przezwyciezenia roznic religijnych na obszarze swego imperium, a szczegolnie do zniesienie religijnych zwyczajow, ktore wyroznialy Zydow sposrod innych wyznan zabronili Zydom obchodzenia szabatu, dokonywania obrzezania i innych praktyk. W Jerozolimie osadzona zostala grecka kolonia, ktora miala propagowac poganskie praktyki wsrod Zydow takie np jak zawody sportowe nagich atletow, w ktorych mogli uczestniczyc wylacznie nieobrzezani zawodnicy. I wreszcie w 167 r. w swiatyni Jerozolimskiej ustawiona zostala statuta Olimpijskiego Zeusa, ktory byl identyczny z syryjskim i fenickiem bozkiem Baalem Szaminem czczonym przez syryjska armie okupacyjna w Jerozolimie. Wiemy z Biblii, ze miedzy Bogiem Biblii a tym poganskim bozkiem istnial odwieczny konflikt zapoczatkowany juz podczas wedrowki przez pustynie, kiedy to Aaron pod presja najszerszych kregow wychodzcow, zwyklych “zjadaczy chleba” sporzadzil posag zlotego cielca symbolizujacego owo bostwo. Wladcy hellenistyczni chcieli zbalamucic prostych wyznawcow YHWH utozsamiajac Boga Biblii z tym poganskim bogiem slonce. Ta walka trwa do dnia dzisiejszego; przywodcy Hamasu deklarujac swa niezaleznosc zarowno od religii Izraela jak i od Islamu uznaja za swego boga wlasnie Baala, co jest udokumentowane na znaczkach palestynskich, i co wzbudzilo protesty islamskich teologow. Hamas jednak nie przejmuje sie takimi protestami wiedzac, ze ma bezwarunkowe poparcie politykow, ktorych ostatecznym celem jest eliminacja biblijnej tradycji religijnej nie tylko z obszaru Bliskiego Wschodu. Polityczne i ideowe dowodztwo Hamasu ma swa siedzibe w Damaszku, co ma swe historyczne uzasadnienie, ktore teraz dokladniej opisze.

Dziewiec lat po zdobyciu Judei przez Hadriana bogaty, syryjski przedsiebiorca zeglugowy, Marcjon syn chrzescijanskiego biskupa, zaproszony zostal przez rzymskiego prezbytera i zachecony do wyrazenia jego pogladow religijnych. Marcjon przekonywal w swym wywodzie, ze Kosciol popelnil blad zachowujac Stary Testament i uznajac Jezusa za Mesjasza przepowiedziengo przez biblijnych prorokow. Marcjon wsparl swe wywody cytatami z ewangelii Lukasza 5:36-38 i 6:43 by wykazac, ze nauka Jezusa byla zupelnie nowa. W konkluzji Marcjon wyrazil przekonanie, ze Prawo nie moze byc dzielem chrzescijanskiego Boga; Jednoczesnie Marcjon zanegowal Boga Starego Testamentu uznawszy go za tyrana podczas gdy absolutnie doskonaly Bog, Bog czystej milosci i milosierdzia objawil sie w Jezusie. Ten Bog byl nieznany i nowy jak to wyrazil Pawel w Dziejach Apostolskich w swym kazaniu do mieszkancow Aten: “Przechodzac i uwaznie ogladajac wasze przedmioty kultu, znalazlem takze oltarz, na ktorym napisano: 'Nieznanemu Bogu'. Co wiec nie znajac traktujecie ze zboznym oddaniem, to wam oglaszam.” Bog Marcjona byl tozsamy z bostwem gloszonym przez Platona w jego Fajdrosie i odmiennym od boga greckiego ludu Zeusa Olimpijskiego. Ten bog Platona byl “prawdziwym Bytem, bezbarwnym, bezksztaltnym, niepoznawalnym zmyslami, dostepnym jedynie dla inteligencji, wladca duszy, i przedmiotem prawdziwego poznania” Tak zdefiniowany bog stal sie w kredzie nicejskim substancja tozsama z Budda, ktory jako Budda Szakjamuni objawia sie w kolejnych wcieleniach, awatarach. Jezus zostal zdefiniowany jako “z tej samej substancji” jak Bog Ojciec, nie majacy nic wspolnego z Bogiem Biblii. Filozofowie greccy nazywali slonce Ojcem wszechrzeczy tworzacym swiat przez emanacje.

Szesc lat po audiencji Marcjona w Rzymie astrolog syryjski Seleukos uznal heliocentryczny system Arystarcha wspomniany przez Kopernika w jego przedmowie, za fakt. Wywody Marcjona w Rzymie nie doprowadzily do odrzucenia przez kosciol rzymski Biblii, ale doprowadzily do ustanowienia odrebnego kanonu nauk religijnych znanego jako Nowy Testament, ktorego najpokazniejsza czescia staly sie listy renegata Pawla. Zasadniczy religijny poglad Marcjona, mianowicie, ze Bog Starego Testamentu nie moze byc Ojcem Jezusa zostal wyrazony w najbardziej antysemickiej ewangelii, czyli w ewangelii Jana w 8:44, ktory wlozyl w usta Jezusa zwiezle streszczenie pogladow Marcjona. W polemice z Zydami ten “inny Jezus” mowi: “Wy jestescie z waszego ojca Diabla i chcecie spelniac pragnienia waszego ojca. On byl morderca od poczatku i klamca poniewaz nie ma w nim prawdy. Kiedy glosi klamstwo mowi zgodnie z wlasnym usposobieniem, gdyz jest klamca i ojcem klamstwa.”

Na poparcie takiej charakterystki Boga Biblii, autor syryjskiego przekladu ewangelii Lukasza (2:51) wklada w usta Jezusa takie oto kazanie w swiatyni Jerozolimskiej: “A filozof, ktory byl tam obecny (filozof w swiatyni jerozolimksiej!), doswiadczony astronom, zapytal pana Jezusa czy studiowal on astronomie. I Jezus odpowiedzial mu i wyjasnil liczbe sfer i liczbe cial (!) niebieskich, ich nature i operacje, ich opozycje, ich aspekty, trojkatne, kwadratowe i poszostne, ich biegi do przodu i do tylu; dwadziescia cztery i szescdziesiatna czesc dwudziestej czwartej inne rzeczy poza zasiegiem rozumu.” Ten wyklad zgadza sie co do litery z wykladem dwunastoletniego Jezusa opisanym w pozakanonicznej biografii Jezusa p.t. List Benana zakupionej przez niemieckiego podroznika barona von Rabenau i przetlumaczonej i opublikowanej w 1910 r. przez niemieckiego autora Ernesta von der Planitza. W owej biografii Jezus jest wychowywany w Egicie przez kaplanow swiatyni boga slonce w On (Heliopolis) i wieku dwunastu lat odwiedza swych rodzicow w Judei i przy tj okazji odwiedza swiatynie jerozolimska co zostalo takze opisane w kanonicznej ewangelii Marka 1:21-22, jednak bez wzmianki, ze Jezus przybyl w odwiedziny z Egiptu.

W Liscie Benana i opartej na nim wersji syryjskiej (Peshitta) Jezus wyklada w swiatyni jerozolimskiej heliocentryzm wpojony mu przez egipskich kaplanow. Ten wyklad nie zostal wlaczony do kanonicznych ewangelii i pozostal tylko w syryjskim przekladzie. Wspomne tutaj, ze w “ewangelii” Marcjona Jezus zostal opisany jako przybysz z kosmosu, a nie jako dziecko Marii obrzezane i wychowane w zydowskiej tradycji religijnej. Jezus z Peszitty wykladajacy heliocentryzm, w oczach zydowskich jest takim samym swietokradztwem jak to opisane w ksiegach Machabejskim pod data 15 miesiaca Chislewa w roku 145 wedlug rachuby Seleucydow (tj. w drugiej polowie grudnia 167 r.), kiedy to wladca seleudzki rozkazal umiescic w swiatyni jerozolimskiej “przedmiot wstretu i spustoszenia” na oltarzu ofiar calopalnych.

Przedmiotem tym byla statua Olimpijskiego Zeusa znanego w Azji Mniejszej pod imieniem Baala, co dla Zydow bylo niewyobrazalnym swietokradztwem. Ktokolwiek sie sprzeciwil i trwal w tradycyjnej religii, ktokolwiek nadal obrzezywal swych synow i odmawial oddawania czic panteonowi poganskich bozkow szedl pod miecz, matki z ich obrzezanymi synami zawieszonymi u ich szyi. Ten Nowy Lad (stad hitlerowskie nazwanie Neue Ordung) gloszony byl jako triumf rozumu nad zacofanie i przesadem. Rektor Uniwersyetetu Jagiellonskiego w XIX w. Adam Krzyzanowski byl czlonkiem Lozy masonskiej zwanej Przesad zwyciezony. Masoni uznali za boga nowej ery Oswiecenia kopernikowskiego boga slonce. Nazwa Syria pochodzi od imienia aryjskiego boga slonce Surja (arabska nazwa Syrii brzmi Surja). Jego perska odmiana brzmiala Surwa i zostala przyjeta przez Slowian w formie Swarozyc. Dla Syryjczykow oderwanie Jezusa od Boga Biblii bylo kwestia narodowego prestizu, podobnie jak dla Rzymian i to tlumaczy poddanie Judei pod polityczna kuratele Syryjczykow w postaci kolonialnego tworu Syro-Palestyna. Przypomne, ze jeden z cesarzy rzymskich pochodzil z Syrii i znany jest jako Elagabalus, imie ktore doslownie znaczy Bog Najwyzszy. Tym Najwyzszym Bogiem dla wszystkich pogan byl oczywiscie Bog slonce, czczony, jak juz wspomnialem jako Ojciec wszechrzeczy, a w Rzymie pod nazwaniem Sol Invictus.

Przypomnę, ze za panowania Dioklecjana (303-311) kontynuowano przesladowania chrzescijan ponieważ cesarz ten chcial zaprowadzic teokracje oparta na kulcie boga-slonce. Cesarz Sptimus Severus chciał podporzadkowac wszystkich swych poddanych kultowi Niezwyciezalnego Boga-Slonce i wszystkie religie i filozofie miały uznawac prymat owego kultu natury. Wszyscy bogowie mieli byc tolerowani pod warunkiem wszakze, ze ich wierni mieli uznawać za Najwzszego Boga – Slonce. W Lyonie w 208 r. z woli owego cesarza wykonano egzekucje na 19,000 chrzescijan. W imie tej samej religii slonca przesladował chrzescijan cesarz Neron, ktory postawił przed swym Zlotym Palacem kolumne z posagiem Apolla, ktoremu nadano jego (Nerona) podobienstwo. Dzielo Kopernika glosilo ostateczny triumf poganstwa nad biblijnym chrzescijanstwem.

Judeo-chrzescijanie z tradycyjnej szkoły posiadali kontrolę nad gownymi kosciolami Bliskiego Wschodu za panowania cesarza Konstantyna. Nadto zarządzani oni byli przez potomkow krwi z rodziny samego Jezusa i z tego wzgledu byli okreslani terminem Desposyni (spadkobiercy) Pana. W 318 r. delegacja Desposynow pozeglowala do Ostii, a następnie na osiolkach udala sie do Rzymu, gdzie papiez Sylwester udzielil im audiencji w nowym Palacu Lateranskim. Rzecznik desposynow imieniem Joses (ktòry był potomkiem Judy, brata Jezusa) argumentował, ze Kosciol winien byc zarzadzany z osrodka w Jerozolimie, a nie z Rzymu.
Twierdzili, że Biskup Jerozolimy winien byc prawdziwym, dziedzicznym desposynos, natomiast biskupi innych ośrodkow takich jak Aleksandria, Antiochia i Efez – winni być przynajmniej spokrewnieni z nim. Sylwester pozostał gluchy na ich argumenty po czesci i dlatego, ze nie był on w stanie sprzeciwic się woli cesarza Konstantyna. Poinformował on delegacje ze nie bylo dla nich miejsca w nowym chrzescijanskim ladzie, tak samo jak nie bylo dla nich miejsca w Nowym Ladzie zaprowadzonym przez A. Hitlera Nauki Jezusa zostaly zastapione doktryna lepiej odpowiadajaca imperialnym wymogom. Nie bez arogancji, Sylwester poinformował delegacje,ze moc zbawiania pozostawała nie w Jezusie, ale w cesarzu Konstantynie. W pozniejszym okresie owa funcje zbawicielska przypisywali sobie rzymscy papieze.
Papieska polityka nie rozni sie zbytnio od polityki rzymskich imperatorow, ktora zostala sformulowana przez cesarza Septimusa Severusa w doktrynie o ograniczonej suwerennosci, ktora glosila, ze odmienne od rzymskiej religie beda tolerowane pod warunkiem, ze uznaja one za swego naczelnego boga rzymskiego Sol Invictusa. Zgodnie z owa polityczna doktryna Rzym nie przyjal Jezusa jako biblijnego nauczyciela (rabbuni), ale, jak to potwierdzaja mozaiki w katakumbach, jako boga slonce na wzor Heliosa, czy Apollina powozacego sloneczna kwadryga. Chrzescijanscy swieci otrzymali sloneczne aureole, ktore w Rzymie symbolizowaly boska range imperatorow. Starozytny, babilonski heliocentryzm stal sie rzeczywista religia scholastycznych filozofow, co potwierdza wczesny apologeta Galileusza mnich Tommaso Campanella w dziele Apologia pro Galileo (Frankfurt 1623). W tym samym dziele Campanella przypomnial, ze filozoficzny heliocentryzm nigdy nie poszedl w zapomnienie na papieskim dworze, ani w kregach filozofow scholastykow dzialajacych pod jego egida. Tak wiec heliocentryzm Kopernika nie byl niczym nowym ale przypomnieniem odwiecznego anty-biblijnego stanowiska Rzymu podyktowanego potrzeba ideowego stawienia czola wyzwaniu Reformacji.Zniszczenie autorytetu Biblii podkopaloby religijny prestiz ewangelikow, ktorzy ustami Lutra wyrazili krytyke dziela Kopernika.
Godzi sie tu wspomniec dwie ksiazki, ktore siegaja glebiej za polityczne kulisy kopernikowskiego heliocentryzmu. Pierwsza to ksiazka Charles C. Kahna p.t. Pythagoras and the Pythagoreans: A Brief History. Indianapolis 2001w ktorej autor wykazuje, ze Kopernik zakonczyl prace nad swym dzielem o wiele wczesniej niz przypuszczano, mianowicie w ciagu trzech lat (!) w okresie 1504-1507. Druga pozycja, to wlasciwie artykul niemieckiego naukowca z Uniwersytetu w Ulm Franka Keima pt.t “Giorgionismus” in Raffael Sanzios La Scuola d'Atene 1508-10 Fresco in the Stanza della Segnatura des Vatikans Universitaet Ulm. 2005 http://vts.uni-ulm.de/docs/2005/5271/vts_5271.pdf.
Zacytuje ustep z rozwazan Franka Keima o malowidle Rafaela. W przypadku leciwego filozofa, ktorego spojrzenie kieruje sie ku grupie Pitagorasa idzie o Arystarcha z Samos (310-230) prekursora klasycznego heliocentryzmu Giorgiones przedstawil tego filozofa wraz jego pismem Peri Megathon. Pismo to na obrazie Rafaela zasloniete jest obydwoma rekami Arystarcha i plaszczem. W 1500 r. pismo to bylo zbyt rewolucyjne. Po prawej stronie obok Arystarcha widzimy starca w zielonyym plaszczu, ktory wymierza laske w plecy Arystarcha, jakby chcial go wychlostac. Sprawia on wrazenie slepca. Jest to glowa wczesnej szkoly stoickiej Kleanthes z Assu (331-232 po. Ch), ktory oskarzyl Arystarcha o ateizm (Asebie). Filozof na ktorego glob nieba Arystarch wskazuje palcem to Philolaus z Krotony czy Tarentu (420-385). Philolaus spoglada jakby w przyszlosc ku Kopernikowi, ktory wspomni go w przedmowie do swego dziela. Sustem Kopernika byl poczatkowo znany jako Astronomia Pythagorica albo Philolaica. Uczniem Arystarcha byl Archimedes. Jego Arenarius jest obok Plutarcha de facie in orbe lunae glownym zrodlem do pogladow Arystarcha. Po rozpoznaniu Arystarcha latwo mozna okreslic temat nizszej grupy, ktora Frank Keim okreslil jako “Kopernikus-Gruppe.”Idzie o konfrontacje Starego i Nowego systemu swiata. Obydwaj antagonisci Ptolemeusz (87-150 po Ch) i Kopernik stoja twarza w twarz. Ostateczne zwyciestwo Kopernika nad biblijnym geocentryzmem bylo przesadzone i bylo tylko kwestia czasu.

Gdyby Rafael zyl za pontyfikatu Jana Pawla II i otrzymal zlecenie namalowania Szkoly Atenskiej zapewne zamiescilby w niej podobizne Stalina w aureoli slonecznej unoszacego sie nad pulkiem czerwoarmistow budujacych w Toruniu Uniwersytet im. M. Kopernika, zas na przyleglym obszarze tego malowidla artysta przedstawilby politrukow przeprowadzajacych w polskich kosciolach eksperymenty z wahadlem, ktorego ruchy rzekomo potwierdzaja ruchy ziemi. Nie zapomnialby tez o Engelsie, ktory nazwal Kopernika “tytanem ludzkosci” i o Leninie, ktorego olbrzmia twarz na tarczy slonca zdobila jedna ze scian tzw. Palacu Zjazdow. Niewatpliwie w owej nowej wersji Szkoly Atenskiej poczesne miejsce zajalby rowniez faworyt Jana Pawla II, czli palestynski terrorysta J. Arafat nazywany na Kremlu “towarzyszem” Arafatem. Gdy wyslalem moj artykul p.t. The Hoax of Foucault's Pendulum do kilku osrodkow teologicznych w Polsce otrzymalem od poznanskiego teologa zwiezla zapowiedz mego losu w przyszlosci “wulgaryzmy na drzewo.” Maja doswiadczenie w krzyzowaniu ludzi, badz w paleniu ich na stosach.

Umieszczenie Kopernika w owej plejadzie greckich medrcow prawie jednoczesnie z zakonczeniem przez niego pracy nad De revolutonibus (we Wloszech pozostaly liczne porterty Kopernika wiec jego podobizna byla dostepna Rafaeolowi) jest dodatkowym potwierdzeniem wagi jaka dwor papieski laczyl z dzielem fromborskiego astronoma, wagi potwierdzonej pozniej przez wyklad Widmanstadta i przez list Kardynala Schoenberga. W swietle tego faktu i w swietle wszystkich powyzszych uwag latwo zrozumiec ow zdumiewajacy fakt, a mianowicie utajnienie przez wladze Kosciola nagrobkowego portretu Kopernika modlacego sie do zydowskiego Zbawiciela. Katolicyzm nie jest religia inspirowana nauka Biblii hebrajskiej nawet wbrew temu co mowi Jezus w ewangelii Mateusza. Celem dziela Kopernika bylo ostateczne przezwyciezenie takiego przekonania i ta sama tendencja zostala dobitnie wyrazona przez Jana Pawla II w jego podwojnej rehabilitacji ewolucjonizmu (gloszonego przez Tomasza z Akwinu) i heliocentryzmu zgloszonego juz w syryjskiej wersji Nowego Testamentu. Radio Maryja w Toruniu dodatkowo zaglusza ow portret.

"The 'Christianization' of Pagan Customs, Symbols, and Terminology — Christianity had to undergo a transformation so that pagan Rome could "convert" without giving up its old beliefs and rituals. The actual effect was to paganize official Christianity. A compound religion had been manufactured, of which ... Christianity furnished the nomenclature, and Paganism furnished the doctrines and the rights. The idolatry of the Roman world had by no means been demolished. Instead of this, its pagan nakedness had been covered with the garb of a deformed Christianity." --Vine, W.E, Gospel Tract Publications. The Collected Writings of W.E. Vine, Volume 5. Glasgow, Scotland, 1986, pp.436-439.
Francuski autor Jean Anouilh w jednym ze swych esejow w 1953 r. zauwazyl: “Propaganda jest miekka bronia, ale jesli trzymasz ja w twych rekach zbyt dlugo, moze zwinac sie jak waz i uderzyc w przeciwnym kierunku.” Warto pamietac ow cytat kontemplujac logo Ryzdykowego Radia Maryja ukazujacego Madonne z dzieciatkiem Jezus w srodku koncentrycznych kregow kopernikowskiego diagramu. Ta Maryja nie moze byc interpretowana jako zydowska matka Jezusa, ktora pozostala wierna religii swego narodu, czemu dala najdobitniej wyraz karcac swego syna, gdy dowiedziala sie, ze wyrzucal on “demony z ludzi” (Marka 3:21), co uznala za zbalamucenie poganska religia, po ktorym to skarceniu w dalszej czesci tej samej ewangelii Jezus zaprzecza jakoby byl on bogiem (Marka 10:18). ale raczej jako egipska boginii Nut, ktora w egispskiej ikonografii przedstawiana jest w momencie porodu boga slonce ra. (W egipskim m icie boginii Nut rodzila boga slonce o poranku ze swego lona i wkladala go swych ust wieczorem, gdy promienie slonca padaly na boginie Hathor na horyzoncie). Ale taka mitologiczna reinterpretacja Jezusa ijego matki nie jest niczym nowym w teologii katolickiej; ma ona jednak swe logiczne zakonczenie w egipskiej wersji ukrzyzowania Jezusa wspomnianej w Apokalipsie Jana: “A ich zwloki zwloki beda na szerokiej ulicy wielkiego miasta, ktore w sensie duchowym jest nazwane Sodoma i Egiptem, gdzie rowniez nasz pan zostal ukrzyzowany.” Wloski ksiadz doby Renesansu Marsilio Ficino ktory jest swoistym modelem dla Ojca Rydzyka dzialajac pod oslona poteznego klanu Medicich wywodzil religie chrzescijanska, podobnie jak Giordano Bruno z Egiptu. Pisma Hermesa Trismegistosa, ktore tlumaczyl na polecenie swego protektora mialy sie stac biblia nowej religii gloszonej w Polsce w dziele Kopernika. Pod koniec XV w. Hermes Trismegistos byl juz postacia na tyle popularna we wloskim spoleczenstwie, ze jego podobizna zostala uwieczniona w mozaice na posadzce katedry w Sienie, gdzie widzimy go z glowa nakryta turbanem w towarzystie poganskiej czarownicy Sybili “prorokujacej” przyjscie Jezusa. Ta sama Sybila zdobi okladke zbiorku wierszy Jana Pawla II p.t. Tryptyk rzymski.Jesli Chrystus zostal ukrzyzowany w Egipcie to tzw Pasje wielkopostne siejace od wiekow morderczy antysemityzm sa cynicznym lgarstwem. Hierarchowie rzymscy byli swiadomi tego naduzycia i poslugiwali sie nim dla wlasnych korzysci zamieniajac otumanionych wiernych w mordercow.
Zycie we wspolczesnej Polsce zdaje sie przebiegac w rytmie trzech wydarzen; dwoch rocznic zwiazanych z osoba Jana Pawla II, a mianowicie rocznicy jego wyboru na papieza i rocznicy jego smierci. Trzecie wielkie wydarzenie obchodzone z wielka pompa do kolejne rocznice zalozenia Radia Maryja, z okazji ktorej setki autokarow przywoza do Torunia setki jego “bojowych batalionow” gotowych do wszelkich demonstracji na jego skinienie. W ten sposob Ojciec Rydzyk demonstruje swiatu kto jest rzeczywistym wladca Polski. W dawnych wiekach wyrazenie “malowany krol” znamionowalo te sama bezsile polityczna wladcy Polski i faktyczna wszechwladze Kosciola. Kanonizacja Jana Pawla II dodatkowo wzmocnilaby te dyktature i dlatego tak czesto czytamy o niej w srodkach masowego przekazu coraz gesciej obsadzonych absolwentami Szkoly Medialnej pod rektoratem wlasnie Ojca Rydzyka. Nie ludzmy sie, Ojciec Rydzyk nie jest warcholem tolerowanym z racjni jego popularnosci wsrod ludu. On jest uosobieniem polskiego kosciola i wyrazicielem jego odwiecznej religii antysemityzmu zgodnie z definicja l'Osservatore Romano wspomniana wyzej. Ksiadz Rydzyk pozostaje poza zasiegiem prawa, bo za nim kryja sie najwyzszej rangi hierarchowie polskiego Kosciola. Jego propaganda zamienia Polske w zachodnia Ukraine pod politycznym zarzadem banderowcow.
Sa juz oznaki, ze waz propagandy trzymany przez Ojca Rydzyka zwija sie, by uderzyc w niego samego. Inicjatywa ambasadora USA w Moskwie majaca zobrazowac wspolna walke Stanow Zjednoczonych i Rosji przeciwko nazizmowi ma znamienny kontekst jakim jest najnowsza ksiazka z zakresu historii nauki opublikowana kilka miesiecy temu. Ksiazka ta nosi tytul Science. A Four Thousand Year History i wydana zostala przez Oxford University Press. Jej autorka Patricia Fara pracuje w Departamencie Nauki Uniwersyetu w Cambridge. Krytyka darwinizmu jest zjawiskiem rzadkim na obszarze Anglii i Stanow Zjednoczonych, tym bardziej wiec zasluguje na uwage rozdzial V tej ksiazki zatytulowany Genes, w zakonczeniu ktorego przypomniany zostal artykul znanego sowieckiego krytyka darwinizmu A.N. Studickiego p.t. Fly-Lovers and Man-Hatersopublikowany 13 marca 1949 r(!) w Ogonioku. Jego krytka darwinizmu zostala w Polsce przemilczana, fakt ktory nabiera zlowrogiego znaczenia w swietle rehabilitacji tej pseudo-nauki przez polskiego papieza i jej obrony przez polskich hierarchow i pozostajacych pod ich wplywem naukowcow nie tylko z Uniwersyetetu Warszawskiego. Obraz jest wazniejszy niz tysiace slow, bo przekazuje zasadnicza idee w skrocie zrozumialym dla kazdego. Patriacia Fara przedrukowala karykatury opublikowane we wspomnianym artykule Studnickiego, ktore doskonale wyrazaja zasadnicze uwarunkowania polityczne darwinizmu opisane rowniez w amerykanskiej publikacji piora prof. Weikarta p.t. Od Darwina do Hitlera.Wwspomne, ze artykul prof. Studickiego jest dostepny w Internecie za okreslona oplata. Co oczywiscie ma ograniczyc dostep do niego.
Streszcze wiec w kilku zdaniach trzy karykatury z Ogonioka, ktore musialy byc znane polskiemu papiezowi. Na pierwszej widzimy amerykanskiego naukowca prowadzonego przez Ku klux klaniste i policjanta, co przypomina znana karykature Polski podziemnej ukazujacej Jezusa prowadzonego przez dwoch zolnierzy Wehrmachtu z podpisem Gott mit uns. Innymi slowy, Anglo-amerykanscy naukowcy glosza to co im sie przykazuje glosic podobnie jak polscy robotnicy w okresie PRL demonstrowali z haslami wypracowanymi przez partie, a obecnie przez Ojca Rydzyka. Na drugiej karykaturze, z kieszeni naukowca poslugujacego sie mikroskopem wylania sie nazistowski pamflet z podobizna Wuja Sama ze swastyka, i wreszcie na trzeciej karykaturze opasly bankier trzyma na smyczy sfore naukowcow niosacych transparent ze znakiem dolarowym, zwany takze “sztandarem czystej nauki.” Wszystkie karykatury opublikowane sa na str. 290. Zwracaja tez uwage pochlebne recenzje tej ksiazki zamieszczone na tylnej okladce piora Philip'a Balla, konsultanta znanego pisma Nature oraz prof. Stevena Shapina z Wydzialu Historii Nauki Harvardu. Nie jest ta ksiazka najlepsza rekomendacja dla kanonizacji polskiego papieza, no i zmusza do rewizji jego naukowego dorobku. Krytyczne wyklady rosyjskich naukowcow wygloszone na wspomnianej wyzej konferencji w Uniwersytecie Piusa V byly oczywiscie zapowiedzia podniesienia rangi stosunkow dyplomatycznych miedzy Watykanem i Kremlem ogloszona przez Prezydenta Miedwiediewa podczas jego wizyty w Rzymie. Okazuje sie, ze darwinowski beton polskiego Kosciola nie mogl powstrzymac tego ataku i to tlumaczy wystapienie Prof. Giertycha w uczelni, ktorej senat tak niedawno dogmatycznie oglosil nieomylnosc darwinizmu. Patriacia Fara rowniez wspomniala fakt dotychczas przemilczany w opracowaniach naukowych kopernikanizmu a mianowicie, ze Kopernik uznawal slonce za boga: “Like Hermes Trismegistus, Copernicus regarded the sun as God made visible”
Ten nowy sojusz watykanu i Kremla ma takze swe reperkusje na Bliskim Wschodzie, konkretnie na obszarze bedacym przedmiotem szczegolnej troski Jana Pawla II, czyli w “Palestynie.” Otoz w USA krazy wideo z wywiadem niejakiego A. Biszary bylego posla do Knesetu z ramienia arabskiej partii Balad. Wideo owo zostalo nagrane jeszcze przed jego wyborem do Knesetu. Biszta uciekl z Izraela w 2007 r. dowiedziwszy sie, ze izraelskie organy bezpieczenstwa otrzymaly nakaz aresztoania go pod zarzututem zdrady. W wywiadzie swym Biszra glosi, ze nie ma czegos takiego jak “narod palestynski”. Taki narod zostal wymyslony w latach 1960-tych przez j. Arafata i rumunskiego dyktatora N. Ceausescu z zamiarem ostatecznego znisczenia trzech religii: zydowskiej i pochodnych od niej religii chrzescijanskiej i islamu. Przypomnial on, ze 'Palestyna' byla kolonialnym tworem wymyslonym przez Rzymian, ktorzy zmasakrowali i wypedzili i zniewolili narod zydowski. Ten wywiad nie jest rowniez najlepsza rekomendacja dla kanonizacji papieza, ktory calowal sie czternascie razy z “palestynskim” terrorysta wiedzac z pamietnikow rumunskiego generala bezpieczenstwa Iona Pacepy, ktory poprosil o azyl w USA, ze Arafat byl gejem. Jest faktem dobrze znanym, ze Arafat zmarl na AIDS, mimo ze w okreslonej propagandzie glosi sie, ze zostal otruty przez Zydow. Jest to taka sama prawda jak raport jezuity Goldstone'a o rzekomych zbrodniach ludobojstwa popelnionych przez Armie izraelska w Gazie. Mam podstawy by przypusczac, ze z biegiem czasu bedziemy sie dowiadywac wiecej o politycznych kulisach “palestynskiego” terroryzmu. Bowiem, gdy Bog cos zaczyna, zawsze tez konczy.
Deadly mutations reported in Ukraine. Reports of thousands of people lying dead in quarantined areas cordoned off by the Government. Autopsy report: “The lungs are as black as charcoal. They look like they have been burnt. It’s terrifying”. WHO confirms the virus is mutating. Where is the story in the international media and what is going on? (Pravda, 1 grudnia 2009)